Food Not Bombs Łódź - ciepłe posiłki dla potrzebujących w czasie epidemii ID: g5hjau

12 510 zł z 12 000 zł

104%

12 510 zł

z 12 000 zł

20 dni

do końca

188

wspierających
104%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Jesteśmy grupą Food Not Bombs, która od 2000 roku regularnie (także w sezonie letnim) przygotowuje darmowe ciepłe posiłki dla osób ubogich. Jednorazowo przygotowujemy ok. 100 obiadów, które wydajemy wszystkim potrzebującym. Można nas spotkać w każdą niedzielę w podcieniach przy ul. Piotrkowskiej 98 gdzie serwujemy obiady, rozdajemy odzież i środki czystości.


Nie zapominajmy, że Food Not Bombs to akcja ogólnoświatowego protestu przeciw zbrojeniom, w czasie, gdy społeczeństwo głoduje, a także przeciwko marnowaniu żywności - wszystkie nasze posiłki są gotowane z warzyw, które były przeznaczone do wyrzucenia. Tak grupa działała dotąd - co sobotę zbierała warzywa na rynkach od osób sprzedających. Teraz jednak, w zaistniałej sytuacji nie możemy tego robić. Rynki są zamknięte, sklepy mniej chętnie dzielą się nawet tym, co im zostaje...


My jednak w czasie epidemii działamy dalej i nadal pomagamy osobom ubogim i bezdomnym. Akcja i jej plan zostały skonsultowane i potwierdzone ze stacją Sanepid. Wszystko odbywa się z zachowaniem zaleceń epidemiologicznych, zastosowaniem środków ochrony osobistej i bezdotykowo – osoby odbierające posiłek otrzymują maski ochronne (samodzielnie szyjemy maski), przed podaniem obiadu odkażamy podopiecznym ręce płynem dezynfekcyjnym. W kolejce nie stoi jednocześnie więcej niż kilka osób. Jedzenie jest podane w jednorazowych papierowych pudełkach, by można było je zabrać i odejść nie gromadząc się. Cała akcja jest przeprowadzona również z troską o własne zdrowie.

 

Dzisiaj zwracamy się z ogromną prośbą do Was. W zaistniałej sytuacji (społeczna kwarantanna) nie mamy możliwości zbierania pieniędzy do puszek, co oznacza, że (mimo nakładu własnego) w najbliższą (i każdą kolejną) niedzielę nie będziemy w stanie przygotować wystarczającej ilości ciepłych posiłków. Dlatego zwracamy się z prośbą o wspomożenie naszej akcji i przekazanie pieniędzy na:

 

- zakup półproduktów potrzebnych do ugotowania obiadów,

- zakup biodegradowalnych jednorazowych opakowań - pudełek na jedzenie do zabrania ze sobą,

- zakup produktów spożywczych z długoterminową datą ważności (kasza, makaron, strączki)

- zakup nowych palników i butli gazowych (w miejscu w którym gotujemy nie ma gazu z sieci)

- zakup termosów spożywczych,

- zakup środków ochrony osobistej dla osób gotujących i podopiecznych (rękawiczki, maski, chemia)

- zakup materiałów koniecznych do produkcji masek ochronnych (gumki, taśmy, nici)

- transport (jedzenie, maski)


Każda kwota, nawet symboliczna, jest na wagę złota i ludzkiego życia. Jeśli możesz, pomóż!

Zrzutkę rozliczymy rachunkami.


Od dwudziestu lat pomagamy wszystkim takiej pomocy potrzebującym - osobom ubogim, bezdomnym, wykluczonym społecznie. Przez ten okres udało nam się przygotować ponad 60 tysięcy obiadów i wydać 15 ton ubrań.  Sukcesywnie rozszerzamy zakres świadczonych usług – piszemy urzędowe pisma oraz udzielamy rad i wskazówek gdzie szukać pomocy prawnej. Pomagamy także w drobnych sprawach. Rozdajemy również zabawki dla ubogich dzieci, jeśli je mamy. Nie przestaniemy teraz, kiedy potrzebują nas najbardziej.

 

Więcej informacji o nas znajdziecie na https://www.facebook.com/FnB.Lodz/

https://youtu.be/V4PQJfsWh98


Zdjęcia są częściowo historyczne, częściowo pochodzą z 22 marca - pierwszego rozdania posiłków po ogłoszeniu stanu epidemii


Wpłacający188

EF
Elegance Fashion SP. Z O. O.
2 100 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
250 zł
LR
Lena Rodziewicz
200 zł
MS
Monika Sadkowska
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
140 zł
JC
Jakub Ceberak
115 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

459 618 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?