id: g78843

Na debiutancką płytę i klip grupy Hajda Banda / Гайда Банда!

Na debiutancką płytę i klip grupy Hajda Banda / Гайда Банда!

Nasi użytkownicy założyli 1 067 789 zrzutek i zebrali 1 164 088 201 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności5

 • Ostatnie dni zrzutki!

  Dogrywkowa sesja w Polskim Radiu - za nami. Okładka płyty - wybrana. Format płyty i wielkość towarzyszącej książeczki - zaplanowane. Miksy - w drodze. Prace nad płytą wchodzą w ostatnią fazę. A my zapraszamy na ostatnie koncerty tego lata:

  02.09. - Poznań - Centrum Kultury Zamek

  04.09. - Szczecin - Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza - Turniej Muzyków Prawdziwych

  10.09. - Warszawa - Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi

  b7dab218ff097411.jpgA wszystkich wpłacających zapraszamy na Forum darytielou Hajda Banda / Гайда Банда!

  https://www.facebook.com/groups/forumhajdabanda - zrobiliśmy to na facebooku, bo tak było najprościej. Po wejściu w link trzeba kliknąć "dołącz" i podać adres e-mail używany przy dokonywaniu darowizny. Dajcie znać jak Wam się korzysta z forum!

  Do zobaczenia!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jesteśmy Hajda Banda / Гайда Банда i będziemy podlaskim bigbandem w Twoim głośniku!

💿 Zbieramy na wydanie naszej pierwszej długogrającej płyty! Chcemy aby nasz pięknie brzmiący album do końca października 2022 ukazał się na płycie CD, aby był dostępny na wszystkich serwisach streamingowych. Przygotujemy też wideoklip promujący jeden z utworów. Wszystko na chwałę dawnej nuty z polsko-białoruskiego pogranicza! Udostępnij zrzutkę, przekaż informacje znajomym i wpłać, abyśmy mogli zrealizować nasze marzenie! Diǎkujemo!


❗ Sprawa prosta jak duha, kiń zlotuvku dzisiaka!


A co ja będę z tego miał? Sztościka dajete mu͡ocnoho?

💪 Bez Twojego wsparcia ta płyta się nie ukaże. Poszukujemy zewnętrznych sponsorów i partnerów, ale to długi proces. Twoja pomoc jest super istotna!

💬 Dla osób które nas wspierają utworzyliśmy specjalne Forum Darczyńców na którym dzielić będziemy się wszystkimi nowinkami z przygotowań do premiery i z życia zespołu. Zorganizujemy spotkania z darczyńcami przy okazji naszych koncertów. Jeśli zdecydujesz się na próg z płytą jako nagrodą, to wyślemy ją do Ciebie na wiele dni przed oficjalną premierą. Usłyszysz nasze dźwięki jako pierwszy! Ty ne dumaj, pośpieszaj, ǔznaharodu atrymaj! Przygotowaliśmy także kilka zupełnie unikalnych, jedynych w swoim rodzaju gadżetów. Takie nasze NFT, tylko w realu :)


Co to za "banda", ta "Hajda Banda"? A szto za chren, taja „banda”?

🎻 Do artystycznego życia powołała nas latem 2021 roku Daria Butskaya, realizująca stypendium “Gaude Polonia” Narodowego Centrum Kultury. Chociaż jesteśmy niestarzy, to muzyka ludowa pasjonuje nas wszystkich od wielu lat. Jesteśmy zespołem białorusko-polskim, wierzymy w ponadczasową urodę akustycznego grania, ufamy mocy dobrych sąsiedzkich relacji.

15 maja 2022 roku zdobyliśmy III miejsce, Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie podczas XXIV Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Бог тройцу любіць i my też!

Hajda Bandę tworzą: Daria Butskaya - skrzypce, śpiew; Kasia Dudziak - basy, śpiew; Nika Jurczuk - skrzypce, śpiew; Mateusz Dobrowolski - bęben obręczowy; Paweł Iwan - cymbały, śpiew; Kuba Zimończyk - harmonia trzyrzędowa. Występowaliśmy wcześniej z wieloma rozpoznawalnymi grupami folkowymi jak R.U.T.A., Krzikopa, Pokrzyk, Projekt SWADA czy Orkiestra Taneczna Bonanza.

Chcemy dotrzeć z naszą muzyką jak najszerzej, dlatego znajdziesz nas na facebooku, TikToku, instagramie, bandcampie, twitterze, a nawet LinkedIN'ie.

Autorami zdjęć i filmów są Piotr Baczewski/Muzyka Zakorzeniona i Danuta Naugolnyk/Baba Foto. Dziękujemy za Waszą pracę!

bf6196ae8eac7f64.jpeg

❓ A skul Wiete je?

Mieszkamy w Bielsku Podlaskim, Warszawie i Krakowie i uwielbiamy dawny tradycyjny wiejski repertuar taneczny i wokalny z Podlasia i zachodniej Białorusi. Gramy i śpiewamy go tak, jak umiemy najlepiej. 

A co to za muzyka? A szto wy tam hrajete, jakojeś disko?

🎵 Możesz wytiahnuti muzykanta z Pudlaša, ale nie wytiahnesz Pudlaša z muzykanta. Gramy dawne polki, oberki, kujawiaki i walczyki z obu stron Puszczy Białowieskiej. Pieśni polskie i białoruskie. Czasami utwory znad Buga albo z bagien Polesia. Wszystko wykonane z młodzieńczą energią i artystyczną finezją zaczerpniętą z nagrań dawnych mistrzów muzyki wiejskiej i spotkań z tymi z nich, którzy żyją. Edmund Brożek, Wiktor Wołkowycki, Stanisław Rosa i Wiera Grygoruk - to taka mała lista gwiazd dawnej muzyki pogranicza, które nas najbardziej inspirują.

8 kwietnia ukazał się nasz cyfrowy maxi-singiel "Po swojomu". Nagrania zrealizowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku w niezwykłych wnętrzach Muzeum Małej Ojczyzny w Studziwodach/Bielsku Podlaskim, sesję nagraniową zrealizował Filip Wolski, a mastering nagrań przygotowało Studio AS One. Muzyki można posłuchać


Na co pójdą moje pieniądze? A de propadut moje doroheńkije hroszy?

W sierpniu 2022 roku zrealizujemy sesję nagraniową w Studiach Nagraniowych Polskiego Radia. Wpłacone środki posłużą do opłacenia kosztów postprodukcji nagrań, tłoczenia płyty, wysyłki do darczyńców i promocji. Przygotujemy też specjalny wideoklip promujący jeden z utworów. Bardzo dziękujemy za Twoją pomoc!


🤍❤️+🤍❤️🤍 Sądzimy, ze ten cel uda nam się osiągnąć! To jak? Pomożecie?

Znajdziecie nas na facebooku, TikToku, instagramie, bandcampie, twitterze, a nawet LinkedIN'ie. Wszelkie propozycje od potencjalnych partnerów, sponsorów i patronów medialnych prosimy kierować na naszego maila - [email protected]


Kob za ru͡ok dożdali i szcze Wam bu͡olsz zahrali!


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 20

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Forum darczyńców Hajda Banda / Гайда Банда
Dziękujemy za Twoje wsparcie! Zaprosimy Cię na specjalną grupędyskusyjną, na której będziemy dzielić się wszystkimi nowinkami z przygotowań do premier...
10 zł

Kupione 3

Zakończona
Inne
Oględziny w miejscu zbrodni
Zapraszamy na nasz dowolny koncert w tym sezonie. Dodatkowo - płyta i EP w wersji cyfrowej oraz Forum Darczyńców w pakiecie. Nie możemy doczekać się t...
60 zł

Kupione 6 z 6

Zakończona
Inne
Бог тройцу любіць - 3xCD i wysyłka w kraju
Skoro Бог тройцу любіць to 3 płyty CD wyślemy w kraju w specjalnym, limitowanym pakiecie. Do tego Forum Darczyńców, EPka i płyta w cyfrze. Diǎkujemo!
120 zł

Kupione 8 z 33

Zakończona
Inne
Ręcznie dziergane rękawiczki 🤍❤️+🤍❤️🤍
Limitowana edycja ręcznie wydzierganych mitenek ogrzeją twój nadgarstek wiosną i wczesną jesienią np. podczas plenerowych potańcówek. Do wyboru kolory...
222 zł

Kupione 1 z 3

Zakończona
Inne
Daria Butskaya i warsztaty melodii podlaskich
Udział w indywidualnym dwugodzinnym spotkaniu z instrumentalną muzyką z obu stron Puszczy Białowieskiej, które poprowadzi Daria Butskaya. Miejsce spot...
222 zł
Zakończona

Posty dla nagród/ofert 6

Posty do nagród/ofert z progu 30.00 zł 1

Hajda! - Hajda Banda / Гайда Банда - cyfrowa wersja płyty

Jeśli masz dostęp do posta,

Pozostałe posty 4

Singiel "Ciacze reczańka" i garść nowości

Jeśli masz dostęp do posta,

"Po swojomu" EP - linki do serwisów streamingowych

Jeśli masz dostęp do posta,

Nadchodzi nasza EP: "Po swojomu"!

Jeśli masz dostęp do posta,

Forum darytielou Hajda Banda / Гайда Банда!

Jeśli masz dostęp do posta,

Posty do nagród/ofert z progu 20.00 zł 1

EP Po swojomu - linki do pobrania

Jeśli masz dostęp do posta,

Wpłaty 122

preloader

Komentarze 9

 
2500 znaków