id: g89zb9

Ratajczaka 20

Ratajczaka 20

Nasi użytkownicy założyli 982 795 zrzutek i zebrali 1 005 813 584 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności50

 • n6bb18f0f32f6709.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Ratajczaka 20 - Punkt Wsparcia Rzeczowego dla Obywateli Ukrainy


Działamy od wybuchu wojny w Ukrainie. Pierwszego dnia dziewczyny z naszego zespołu streetworkerskiego na poznańskim dworcu zobaczyły kilkanaście autobusów ukraińskich zapełnionych kobietami i dziećmi. Na szybach widniały napisy pomózcie nam i naszym dzieciom. Nie mogliśmy zostać obojętni. Jak wiele innych osób postanowiliśmy działać. 26 lutego rozpoczęliśmy zbiórkę odzieży, środków czystości, kołder, poduszek, żywność. Wszystkiego co może byc potrzebne osobom uciekającym przed wojną do obcego kraju. 1 marca ZKZL udostępnił nam bezpłatnie lokal i ruszyliśmy z działalnością.


Przychodzące do Punktu osoby mogą otrzymać niezbędną pomoc - przyjechali przecież tylko z małym plecaczkiem. Nie maja nic!

Przez ponad miesiąc działalności pomogliśmy ponad 10 tys osób. Podejrzewamy ze tyle samo Poznaniaków wsparło nas przekazując dary. Wiele firm przekazało swoje produkty. Wielu wolontariuszy podarowało nam swój czas i serce. Miejsce to istnieje tylko dzięki zaangażowaniu i wsparciu całej rzeszy osób.


Niestety wsparcie systemowe nie przewiduje że uchodźcy, którzy mieszkają już w Poznaniu w udostępnionych przez Poznaniaków domach nie posiadają wystarczających środków do codziennego funkcjonowania.

W związku z tym że wielu osobom pomagamy wielokrotnie, mamy coraz większe problemy z płynnością w dostarczaniu żywności i środków czystości.


Postanowiliśmy uruchomić zrzutkę aby na bieżąco z Waszych wpłat uzupełniać potrzeby w zakresie produktów żywnościowych z długotrwałą datą przydatności np makarony, kasze, ryż, sosy, dżemy konserwy, przyprawy, miód, herbatę, mleko itp. oraz podstawowe środki higieniczne oraz czystości.


Kochani to jest maraton! Na 100 metrów już wszyscy wygraliśmy! Prosimy wspierajcie nasz dalszy bieg!


https://www.facebook.com/ratajczaka20wsparcierzeczowePierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 207

 
Dane ukryte
100 zł
AT
Anna Toporska de Grunwald
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
UD
Urszula
500 zł
AN
Anita
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków