id: g8ppe3

Sala Integracji Sensorycznej w Publicznym Przedszkolu Leonardo w Poznaniu

Sala Integracji Sensorycznej w Publicznym Przedszkolu Leonardo w Poznaniu

Nasi użytkownicy założyli 915 533 zrzutki i zebrali 881 073 410 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

r95cd2350102e76f.pngPrzedszkole Leonardo w Poznaniu dba o prawidłowy rozwój dzieci, u których stwierdzono lub podejrzewa się zaburzenia Integracji Sensorycznej. Od nowego roku szkolnego 2022/2023 w placówce zostanie uruchomiona terapia Integracji Sensorycznej. Zajęcia będą obywały się w specjalnie przeznaczonej do tego sali, pod okiem terapeuty SI. Aktualnie kompletujemy specjalistyczne wyposażenie, które zapewni skuteczne zajęcia i terapię dla 40 przedszkolaków.


ea2b3dc5fd09fedc.png


Dzięki tej kwocie uzupełnimy niezbędne wyposażenie o:

·       zestaw kształtek rehabilitacyjnych

·       piłki sensoryczne,

·       wałki rehabilitacyjne,

·       huśtawki,

·       zestawy do treningu zapachowego,

·       deskorolki,

·       deski do balansowania,

·       dyski korekcyjne.

 k6cbad080118ffec.png


b49d694e0eac70cf.pngKażdy człowiek ma mniejsze lub większe zaburzenia integracji sensorycznej. Jest to całkowicie normalne. Dorośli, zmagający się z problemami sensorycznymi, z biegiem lat wypracowują kompensacyjne zachowania czy reakcje. Przykładem może być unikanie.


W przedszkolach spotykamy się z dziećmi, którym te deficyty przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Muszą mierzyć się one ze swoimi ograniczeniami, konfrontować się z rówieśnikami oraz oczekiwaniami dorosłych. Potęguje to stres oraz emocjonalne obciążenie. 

eeb3551125b10cd1.pngCzy znasz sytuacje kiedy twoje dziecko:

- źle reaguje na jasne światło,

- narzeka na zbyt intensywne smaki i zapachy,

- unika chodzenia boso po piasku,

- często zatyka uszy i narzeka na hałas,

- źle znosi zabawy na huśtawce,

- potyka się i upada częściej niż inni rówieśnicy?


Przyczyną takich sytuacji może być zmęczenie lub „gorszy dzień”. Jednak kiedy dochodzi do nawarstwienia problemów i „gorszy dzień” nie mija - odpowiedzią mogą być deficyty Integracji Sensorycznej.

Mózg nieustannie odbiera sygnały z otaczającego nas świata, zbierając równocześnie informacje z ciała. Następnie organizuje je i wywołuje odpowiednie reakcje. Gdy narządy zmysłów funkcjonują prawidłowo, a mimo to widoczne są problemy z przetwarzaniem bodźców, możemy mieć do czynienia z Zaburzeniami Integracji Sensorycznej.

p90a4204d57de060.pngWarto pamiętać, że nieprawidłowości związane z Integracją Sensoryczną można korygować dzięki odpowiedniej diagnozie i terapii. Im szybciej dziecko trafi na terapię, tym lepiej.


Niezwykle istotne jest, aby terapię rozpocząć w jak najmłodszym wieku. Powodem jest plastyczność neuronalna mózgu, która u małych dzieci jest największa i to właśnie u nich można osiągnąć najlepsze efekty!


Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach. Jest to dla nich dobra zabawa, która stymuluje zmysły i poprawia praksję, czyli wykonywanie zamierzonych działań ruchowych. Jednak Integracja Sensoryczna nie jest tylko zabawą. Jest to ukierunkowane działanie mające widoczny wpływ na funkcjonowanie dziecka w otaczającym je środowisku, mogące przynieść długofalowe efekty.


ha1a522b45a08724.png


za30c279bda044f9.png

Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty jest organem prowadzącym Publiczne Przedszkole Leonardo w Poznaniu.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 42

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!