id: g9tta7

Biblioteka na Madagaskarze

Biblioteka na Madagaskarze

Nasi użytkownicy założyli 1 065 775 zrzutek i zebrali 1 160 191 040 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

BIBLIOTEKA NA MADAGASKARZE


Madagaskar to kraj, który słynie z lemurów, wanilii i wspaniałych krajobrazów. Niestety, klimat oraz poważne problemy większości mieszkańców, takie jak głód i brak dostępu do edukacji, sprawiają, że panują tam bardzo trudne warunki do życia. Trudna sytuacja ekonomiczna szczególnie dotyka dzieci.

Dlatego właśnie jakiś czas temu zaangażowaliśmy się w działania Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro, która we współpracy ze Zgromadzeniem Sióstr Orionistek Małych Misjonarek Miłosierdzia, prowadzi na Madagaskarze adopcję na odległość. Dzięki temu, konkretne malgaskie dziecko otrzymuje posiłek, odzież, ubezpieczenie i ma możliwość uczęszczania do szkoły. Siostry prowadzą na miejscu wiele wspaniałych działań, w tym właśnie szkoły misyjne dla dzieci. 👧👦


Z okazji jubileuszu 65-lecia szkoły misyjnej w Ankazoabo-Sud, Siostry zaprosiły nas do odwiedzenia placówki. Nasze marzenie o Madgaskarze wkrótce się spełni! Ale nie chcemy tam jechać tylko po to, by razem świętować... Choć świętować też bardzo lubimy.😊 Chcemy zrobić coś więcej! Dlatego włączyliśmy się we wspólne działania, by zorganizować na miejscu bibliotekę szkolną.📙📓📒


Projekt "Biblioteka na Madagaskarze" to wsparcie działań prowadzonych przez Fundację Księdza Orione oraz Sióstr Orionistek na Madagaskarze. Chcemy zebrać jak najwięcej funduszy po to, by na miejscu zakupić potrzebne dzieciom książki i pomoce dydaktyczne.


👉Jaki jest cel?


Wyposażenie biblioteki w Szkole w Ankazoabo-Sud na południu Madagaskaru, po to by jak najwięcej małych Malgaszów miało dostęp do książek i wiedzy.


👉Dlaczego to ważne?


Projekt pomaga walczyć z analfabetyzmem wśród mieszkańców, a zwłaszcza wśród dzieci. Edukacja to bardzo ważne narzędzie w walce o lepszy byt i godne warunki życia dla tamtejszej ludności, zaczynając właśnie od najmłodszych. Książki są na wyspie towarem luksusowym i rodziny nie mogą pozwolić sobie na tak kosztowny wydatek.


👉Dlaczego nie zbieramy od razu książek?


Chcielibyśmy jak najlepiej odpowiedzieć na lokalne potrzeby. Siostry, które prowadzą szkołę, najlepiej wiedzą jakie książki i materiały są potrzebne i co dokładnie zakupić. Dlatego planujemy zakupić je już na miejscu.

Zależy nam też na wsparciu lokalnych przedsiębiorców. Książki na Madagaskarze są bardzo drogie, a działającym na miejscu wydawnictwom na pewno przyda się dodatkowe wsparcie.

Ponadto, koszty kilku dodatkowych bagaży z książkami byłyby dość wysokie, a ewentualna wysyłka paczek pocztą lub kurierem jest również bardzo kosztowna!

Chcemy, by zebrane fundusze były w całości przeznaczone na dzieci z Mada!😊


Wiemy, że potrzebujących oraz różnych akcji charytatywnych jest ogrom, ale jeśli chcielibyście podzielić się nawet niewielką kwotą, będziemy bardzo wdzięczni!👍💪


Z góry dziękujemy za każde wsparcie! Niech Bóg Wam błogosławi!🫶


MISAOTRA ANAO! DZIĘKUJEMY! ❤️

Asia & Radek 


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 108

preloader

Komentarze 59

 
2500 znaków