Pomóż nam nakarmić ludzi bezdomnych i żyjących w skrajnym ubóstwie w czasie pandemii! Zbiórka na nowy kocioł do Jadłodajni ID: gamnbe

Pomóż nam nakarmić ludzi bezdomnych i żyjących w skrajnym ubóstwie w czasie pandemii! Zbiórka na nowy kocioł do Jadłodajni ID: gamnbe

43 451 zł z 45 000 zł

96%

43 451 zł

43 451 zł

z 45 000 zł

zakończona

zakończona

25.04.2020r

616

616

wspierających
96%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 6

 • Kocioł warzelny, Patelnia elektryczna i piec konwekcyjny już zamontowane! Wszystkie trzy urządzenia pracują już na pełnych obrotach. Szczegóły na naszym fb. Niebawem załączymy dokumenty rozliczeniowe. Pozostała kwota zbiórki trafi na bezpośrednie przygotowanie posiłków dla osób bezdomnych i najuboższych. Zachęcany do wpłat w ostatnim dniu zbiórki.

  Czytaj więcej
 • Ostatnie kilka świątecznych dni, to setki osób potrzebujących, przybywających po ciepły posiłek. W I i II dzień Świat Wielkanocnych wydaliśmy po 420 świątecznych obiadów dla osób bezdomnych i skrajnie ubogich. Pandemia zbiera swoje żniwo i potrzeb jest coraz więcej. Udało nam się zgromadzić środki na sprzęt gastronomiczny dla naszej kuchni, gdzie przygotowujemy posiłki. Mimo tego zachęcamy do dalszego wsparcia, gdyż codziennie wydajemy kilkaset gorących posiłków, co generuje naprawdę duże koszty.


  Posiłki wydajemy codziennie od 12 do 17

  Czytaj więcej
 • Kochani!

  Kocioł zamówiony! Przed nami Święta Wielkiej Nocy, podczas których chcemy wydać naprawdę wyjątkowe posiłki dla osób bezdomnych i skrajnie ubogich. Limit zrzutki wzrósł do 45 tysięcy! Damy radę??

  Czytaj więcej
 • Szanowni Wspierający!

  W związku z zapytaniami, czy można wpłacać powyżej ustalonej kwoty, zwiększamy limit na zrzutkę, żeby nie zrażać osób chętnych do dalszych wpłat. Wszystkie szczegóły na co dodatkowe środki mogą trafić, znajdują się w poprzedniej wiadomości. Kwota bazowa - 30 tysięcy złotych w całosci przeznaczona zostanie na głowny cel zrzutki.

  Czytaj więcej
 • Kochani!


  Tak jak wspominaliśmy wczoraj, dokonaliśmy wczoraj wspaniałej rzeczy - w bardzo szybkim tempie uzbieraliśmy kwotę niezbędną do zakupu nowego kotła warzelnego, dzięki któremu naszym najuboższym podpiecznym nigdy nie brakie ciepłego posiłku. Co więcej firma, o której szerzej napiszemy niebawem, zaproponwała, że w zebranej kwocie wyposarzy nas jeszcze dodatkowo w nową patelnię elektryczną oraz piec konwekcyjny!


  Do końca zbióki pozostało jescze 18 dni, dlatego nie będziemy jej przerwywać. Niech dzieło pomocy nabierze jeszcze większego rozpędu!


  Liczba potrzebujacych wzrasta wraz ze zwiększajacy się kryzysem spowodowanym pandemią. Do naszej Jadłodajni opócz ponad 300 najuboższych mieszkańców Katowic, zaczynają trafiać potrzbujący z miast ościenych - z Bytomia, Chorzowa, Siemianowic, Zabrza, Świętochłowic, czy nawet oddalonych od nas o 30 kilometrów - Tarnowskich Gór! W ostatnim dniu wydaliśmy rekordową liczbę 420 posiłków! Nie ukrywamy, ze generuje to coraz większe koszty, a my ciągle chcemy by nasi podpieczni otrzymywali smaczne i wartościowe posiłki.

  Zbliżaja się również Wielkanoc, podczas której chcielibyśmy wydac specjalne posiłki, wzbogacone o tradycyjne wielkanocne potrawy.


  Uznaliśmy, iż spróbujemy wzbogacić kwotę zbióki i każdą dodatkową złotówkę powyżej zbieranych 30 tysiecy przeznaczyć na ulepszenie posiłków dla osób bezdomnych i najuboższych w trudnym czasie pandemii. Najważniejsze wydatki, które moglibyśmy pokryć z "nadwyżki" ze zrzutki to:


  • Produkty spożywcze na Święta Wielkanocne (jajka, majonez, produkty do sałatki warzywnej, produkty do bigosu, ciasto i słodycze) - przynajmniej 500 porcji na każdy świąteczny dzień (niedziela 12.04 i poniedziałek 13.04)
  • Dadatkowe komplety pojemników i sztućów jednorazowych
  • Środki dezynfekcyjne i sprzęt ochronny dla wolontariuszy uczestniczących w przygotowaniu posiłków.


  Jeszcze raz serdecznie Wam dziękujemy za pomoc!


  Czytaj więcej
 • Kochani!


  W niecałe dwa tygodnie zgromadziliśmy kwotę potrzebną na zakupu nowego kotła warzelnego! 

  Dzięki Waszej bezinteresownej pomocy i hojności, niedługo będziemy mogli gotować dla naszych podpiecznych w nowiutkim kotle. 


  Najserdeczniej Wam wszystkim dziękujemy! ❤️


  Mamy dla Was jeszcze jedną kapitalną informację - rozmawialiśmy z firmą, u której chcemy zakupić kocioł. To doskonali fachowcy, z których usług przez lata korzystaliśmy przy wielokrotnym serwisowaniu starego urządzenia. Zaproponowali nam tak preferencyjną ofertę, że nie tylko będziemy mieli świetnej jakości kocioł warzelny na 150 litrów, ale też w zebranej kwocie będziemy mogli zakupić dodatkowy sprzęt gastronimiczny w równie świetnej cenie:

  - nowa patelnia elektryczna na 50 litrów (dotychczas korzystaliśmy z ponad 20 letniej patelni, która tak jak stary kocioł, najlepsze lata ma już za sobą),

  - być może w cenie zmieści się nowy piekarnik tzw. "pizzeria". Cóż, nie musimy wspomninać, iż ten, z którego korzystamy na co dzień również pamięta początki naszej działalnosci, czyli wczesne lata 90-te. 

  Cały ten sprzęt otrzymamy w cenie, za którą zaplanowaliśmy tylko zakup samego kotła!


  Zrzutka trwać może jeszcze przez 19 dni, dlatego podjęliśmy decyzję, by dalej ją kontynuować, zamawiając jednocześnie niezbędny sprzęt gastronimiczny. 


  Liczba potrzeb jest tak ogromna, jak ogromne spustoszenie wśród najbuboższych wywołała pandemia. 


  W dniu jutrzejszym opiszemy na co dokładnie moglibyśmy przeznaczyć nadwyżkę. Oczywiście będą to działania skierowane stricte dla osób bezdomnych i skrajnie ubogich.


  Jeszcze raz serdecznie Wam dziękujemy w imieniu swoim oraz osób najuboższych, które uzsykają pomoc dzięki Waszemu wsparciu! ❤️

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Górnośląskie Towarzystwo Charytatywne od 31 lat pomaga osobom bezdomnym i życjącym w skranym ubóstwie.

Każdego dnia przez cały roku wydajemy kilkaset ciepłych i pożywnych posiłków, a z naszej Jadłodajni korzysta również dodatkowo kilkadziesiąt osób bezdomnych na stałe mieszkających w naszej Noclegowni. W skali roku daję to liczbę ponad 110 tysięcy posiłków!


Pracujemy tylko my!

Obecnie w dobie pandemii pozostaliśmy jedyną placówka w całych Katowicach, która wydaje obiady dla osób potrzebujących. Ze względów epidemiologicznych wszystkie inne placówki w obrębie okręgu wielkoprzemysłowego wydające posiłki dla najuboższych zostały zamknięte.

W związku z tym, że jako jedyni pozostaliśmy na "placu boju", zapotrzebowanie na posiłki zwiększyło się znacząco!

Nasza placówka jako jedyna w pełni dostosowała się do wydawania ciepłych posiłów z uwzględnieniem wszystkich zasad bezpieczeństwa związanych z epidemią COVID-19, a nasze posiłki serwowane są na wynos w pojemnikach jednorazowych.


Sercem naszej kuchni jest kocioł warzelny.

Jest to bardzo ważne urządzenie gastronomiczne pozwalające na szybkie przygotowanie nawet do kilkuset litrów posiłku. Jego stan jest już skrajnie zły i w każdej chwili może odmówić posłuszeństwa. Kocioł ma już 20 lat i pracuje dzień po dniu po kilka-kilkanaście godzin dziennie bez przerwy! Urządzenie było już wielokrotnie naprawiane, a w związku z epidemią znacząco zwiększyliśmy jego codzienną eksploatację. Jeśli kocioł przestanie działać, to nasza misja będzie zagrożona!

Dla osób bezdomnych i skrajnie ubogich ciepły i pożywny posiłek w dobie pandemii to fundamentala sprawa ich egzystencji! Dla nas, to spełnienie naszego obowiązku wobec nich! Nie opuścimy ich wobec tak kolosalnego zagrożenia jakim jest pandemia!


Czym jest kocioł warzelny:

Kocioł warzelny jest urządzeniem niezastąpionym i powszechnie wykorzystywanym w gastronomii. Korzystanie z kotłów pozwala na przygotowanie i utrzymanie w cieple nawet kilkuset litrów zupy czy innych płynnych produktów spożywczych. Urządzenia tego typu znajdziemy w każdej kuchni obsługującej duży lokal gastronomiczny. Jego największymi zaletami są przestrzeń grzejna i izolacja. Używajac kotła warzelego przyspieszamy znacząco proces przygotowywania posiłków. Izolacja, zazwyczaj w postaci płaszcza wodnego, zapomiega przypaleniom się produktów podczas obróbki cieplnej.


Cel zbiórki:

Zakup nowego kotła warzelnego gastronomicznego, elektrycznego, o pojemności przynajmniej 150 litrów.

Montaż kotła, wraz z podłączeniem go pod instalację wodną i elektryczną.


Ile posiłków wydajemy codziennie:

Obecnie wydajemy każdego dnia między 300 - 350 posiłków. Posiłki są zbilansowane i pożywne. Oprócz zupy bogatej w witaminy i węglowodany, nasi podopieczni zawsze otrzymują również porcję mięsa (150 gram), chleba oraz innych produktów (ciasta, produkty mleczne, sałatki itp.) 


Dlaczego organizujemy zrzutkę i dlaczego w takiej kwocie:

Nie stać nas na w chwili obecnej na zakup nowego kotła, gdyż wszytskie siły finansowe i ludzkie kierujemy bezpośrednio w pomoc dla najbardziej potrzebujacych!

Cena nowego kotła spełniającego wszytskie nasze wymagania, w zależności od zaawansowania technicznego, waha się w granicach 25-35 tysięcy złotych.

Wpłacający616

B
Bartek
6 200 zł
 
Dane ukryte
2 500 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
500 zł
BG
Bernard Gaida
500 zł
M
Monika B.
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze13

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

557 757 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?