id: gasjuj

Remont Domu dla Młodych - SPOTKALNIA Bytom

Remont Domu dla Młodych - SPOTKALNIA Bytom

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 433 zrzutki i zebrali 1 161 462 206 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności8

 • Kolejna zachęta do wsparcie naszej Spotkalni. Posłuchajmy Magdaleny Jóźwik💙


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wyobraź sobie ... DOM.

Miejsce, do którego możesz przyjść w każdym czasie, niezależnie od tego, jak się dzisiaj czujesz i jaką historię ze sobą przynosisz.

Zamknij oczy i wyobraź sobie bezpieczne miejsce, jego zapach, światła, odgłosy, atmosferę, która wspiera, otoczenie, które nie ocenia. Miejsce, które po prostu JEST dla Ciebie. 

Zatrzymaj się na chwilę. Zobacz siebie samego kilka, kilkanaście a może - kilkadziesiąt lat temu, kiedy jako młody człowiek potrzebowałeś wsparcia mądrego dorosłego, stając na progu ważnych życiowych decyzji, wyzwań lub rozczarowań. 

DOM, w którym młody człowiek nie jest sam, stał się marzeniem naszych serc. A lata pracy z młodzieżą  coraz dobitniej pokazują realną potrzebę stworzenia takiego miejsca.

Wyobraź sobie SPOTKALNIĘ!!!


Ten DOM dla Młodych stał się marzeniem naszych serc, a także realną potrzebą. Takie MIEJSCE tworzymy!


6J1v6R4HYW5k1Juh.png


Cel 

Chcemy wyremontować stary bar, by stworzyć dobrą przestrzeń dla młodzieży.

SPOTKALNIĘ, która będzie swego rodzaju świetlicą dla młodzieży, miejscem wsparcia, pomocy, integracji, rozwoju i towarzyszenia młodym ludziom na progach ich życia.


Kim jesteśmy

Tworzymy Fundację "Młodzi na Progu". Od lat pracujemy z młodzieżą na wielu polach - w szkołach i parafiach - prowadząc warsztaty, rekolekcje, programy profilaktyczne i psychoedukacyjne, organizując letni wypoczynek, festiwale, konferencje oraz sieć wolontariatu. Naszym celem jest towarzyszenie Młodym niezależnie od przekonań religijnych, orientacji seksualnej i historii życia, aby mogli doświadczyć akceptacji, zrozumienia i otrzymać pomoc, której potrzebują.

Więcej o Nas i naszych działaniach znajdziesz tutaj 👉https://www.mlodzinaprogu.pl/co-robimy/


V5KPp9UgRekePcNO.png


Czemu ma służyć SPOTKALNIA? 

Będzie to przestrzeń, do której może przyjść każdy młody człowiek. 

- Wyremontowane miejsce umożliwi prowadzenie warsztatów, prelekcji, szkoleń dla młodzieży, rodziców i opiekunów. Zakres tematyczny już  teraz jest szeroki: komunikacja bez przemocy (NVC), rozwijanie kompetencji emocjonalnych i społecznych, psychoedukacja oraz psychoprofilaktyka, odnalezienie swojej pasji i kierunku na przyszłość, umiejętne słuchanie, warsztaty twórczości, profilaktyka/rozpoznawanie/reagowanie na nadużycia seksualne.

- Jednocześnie będzie to przestrzeń na budowanie więzi w gronie rówieśników, np. w ramach małych grup dzielenia.

- Oprócz tego w naszej SPOTKALNI młodzi będą mogli otrzymać pomoc wykwalifikowanych specjalistów (psycholog, terapeuta środowiskowy, ksiądz).

ALE NAJWAŻNIEJSZE - PO PROSTU SPOTKAĆ SIĘ i ciekawie spędzić czas w gronie rówieśników w bezpiecznym i przyjaznym miejscu.Co zostało zrobione do tej pory?

W kwietniu tego roku udało nam się przejąć pomieszczenie starego baru przy ul. Głowackiego w Bytomiu. Do tej pory udało nam się wykonać swoimi siłami pierwsze prace rozbiórkowe i inwentaryzacyjne. Pomieszczenie było na tyle zaniedbane przez wiele lat, że potrzebowaliśmy skuć do cegły każdą ścianę. Następnie przyszedł czas na walkę z pleśnią i podmoczoną ścianą.

Z radością obserwujemy pierwsze zmiany tego miejsca. Znamy tę dzielnicę Bytomia, wielu z nas się w niej wychowało, więc wiemy, jak bardzo potrzebny tam jest Dom dla Młodych. Wiemy, że Bytom, to miejsce pełne wyzwań, które jednak coraz bardziej się zmienia. Chcemy być częścią tej zmiany i zaprosić do tego również Ciebie. Chcemy wyremontować ten bar i napisać nową historię tego miejsca. 


fppSNutWm8TH1p0M.png


Plan remontu

Pracy jest sporo: od samych podstaw - czyli zapewnienia niezbędnych pozwoleń i projektów (jest ich sporo), wyburzenia istniejących ścian działowych i postawienia nowych, spełniających wymogi budowlane, położenia nowej instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, wyboru, montażu i  podłączenia systemu ogrzewania. aż po wykończenie - wymianę okien i drzwi, niezbędne wyposażenie, które obejmuje sanitariaty i umeblowanie. Chcemy, żeby to miejsce w niczym nie przypominało stereotypowej świetlicy, ale było “fancy”, ciepłe, jasne, przytulne, aby młodzi stojący na różnych progach swojego życia mogli rzeczywiście poczuć się tam jak w bezpiecznym i przyjaznym domu. Dla nich to tworzymy. 


Wspomóż NAS❤️

Czasem w życiu jedno spotkanie, jedna rozmowa, jedna decyzja ma wpływ na bieg wydarzeń. Przyłącz i pomóż stworzyć nam miejsce zmian. Stwórz nie tylko fizyczną przestrzeń, ale i przyjazne środowisko. Stwórz zmianę.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 100

 
Dane ukryte
ukryta
SM
Sławek Michalski
10 zł
MF
Marcin F
700 zł
SN
Stanisław Niesłony
100 zł
 
Dane ukryte
300 zł
PD
Parafia NMP Matki Kościoła
2 170 zł
BJ
Basia
100 zł
WM
Wioleta Masny
300 zł
WD
Wioletta Dąbrowska
300 zł
AZ
Agnieszka
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!