id: gavz6y

Uruchomienie edukacyjnego Laboratorium Technologii 3D w Akademii Kosmicznej SSE

Uruchomienie edukacyjnego Laboratorium Technologii 3D w Akademii Kosmicznej SSE

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 177 158 zrzutek i zebrali 1 229 320 116 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Początek programu Edukacji Kosmicznej - Ze szkoły ku gwiazd! - Dołącz do Kosmicznej Społeczności


Strona internetowa dla tej zrzutki to www.sseproject.eu/edukacja/lab3d


Czym jest SSE Projekt? Czym jest Akademia Kosmiczna SSE? - www.sseproject.eu


Projekt SSE to przedsięwzięcie, które ma na celu popularyzację nauk o Kosmosie i jego eksploracji. Zbliżamy się do nowej ery eksploracji kosmosu przez ludzi, dostajemy coraz to lepsze i tańsze możliwości poznawania otoczenia kosmicznego. Coraz więcej osób będzie mogło pracować dla branży kosmicznej nie tylko tu na Ziemi, ale także w samej przestrzeni kosmicznej, na Księżycu czy Marsie. W najbliższej dekadzie powstanie nowa stacja kosmiczna - komercyjna - oraz bazy księżycowe. Już dziś musimy edukować i szkolić nowe pokolenie dla nowych wyzwań XXI wieku. Będzie to wspaniała przygoda pełna odkryć i pierwszych kroków na nowych światach.


r05d739aac856195.jpeg

Akademia Kosmiczna SSE to program Projektu SSE będący bezpośrednio skierowany do dzieci i młodzieży. Skontaktowaliśmy się ze wszystkimi szkołami podstawowymi i średnimi w Polsce (jest ich ok. 22 000) i zaprosiliśmy do realizacji wspólnego programu Edukacji Kosmicznej. Niestety ta dziedzina nauki jest obecnie bardzo zaniedbywana i niedoceniana przez rządowe instytucje zarządzające oświatą w Polsce, podobnie jak piękna Astronomia. Dlatego wyszliśmy tej sytuacji na przeciw i stworzyliśmy AKADEMIĘ KOSMICZNĄ!!! - strona internetowa Akademii - www.sseproject.eu/edukacja/ak

t43ebbc1d0c4aa9b.png

Obecnie w ramach Akademii chcemy stworzyć Lab3D.SSE, czyli Laboratorium Technologii 3D. Istnieją wizje, że przyszłe stacje kosmiczne na orbicie oraz bazy kosmiczne m.in. na Księżycu będą budować wielkie drukarki 3D. Już na Ziemi w przemyśle motoryzacyjnym, mechanicznym, przetwórstwa tworzyw sztucznych czy nawet medycznym stosuje się druk 3D. Ale technologie 3D to nie tylko druk, to także projektowanie modeli, testowanie w symulacjach komputerowych i inne działania wokół projektów trójwymiarowych. Dlatego chcemy stworzyć kompleksowe laboratorium, które pokaże młodym ludziom do czego te technologie mogą się przydać na Ziemi i przede wszystkim w Kosmosie w całkiem niedalekiej przyszłości.


kb314a4015d8deab.png

Dlaczego musimy uczyć ludzi życia w kosmosie?


Początek drugiej dekady XXI wieku to także początek nowej ery eksploracji kosmosu. Kosmos jest ludziom coraz bliższy. Następne lata to ważne kroki ludzi w budowie zalążków osad ludzkich w Kosmosie. Do 2024 roku mamy zobaczyć wiele fascynujących obrazów, gdzie przedstawiciele ludzkości po raz kolejny będą chodzić po srebrnym globie. Nasz Księżyc stanie się miejscem powstawania bazy księżycowej Amerykańskiej i Europejskiej Agencji Kosmicznej.


r56a33b8cf6e7256.jpeg

Coraz bardziej poznajemy nasze kosmiczne otoczenie. Badamy coraz śmielej Marsa, by pod koniec lat 30-tych XXI wieku zacząć budować tam bazy kosmiczne. W naszym otoczeniu kosmicznym znajdują się też ogromne ilości surowców i minerałów, które możemy wykorzystać w rozwoju ludzkiej cywilizacji. Wiemy, że w kosmosie w meteorach i planetoidach znajdują się pierwiastki tj. woda, azot czy wodór potrzebne ludziom do życia oraz żelazo, platyna, nikiel i metale rzadkie potrzebne do budowy nowoczesnej elektroniki i maszyn. Górnictwo kosmiczne staje się faktem. Powstają nowe firmy i start-up'y inwestujące i działające w dziedzinie eksploracji kosmosu i górnictwa kosmicznego (także w Polsce).


l372caf559ff7312.jpeg

Kosmos to dziś ogromna szansa na rozwój i nowe życie w lepszych warunkach z dostępem do ogromnych możliwości. Kolejne projekty tj. program Artemis z ramienia NASA to powrót ludzi na Księżyc, potężna rakieta SLS i wokółksiężycowa stacja kosmiczna Lunar Gateway to początek budowy ludzkiej bazy na Księżycu. Swój ogromny wkład w te projekty ma Europejska Agencja Kosmiczna w skład, której wchodzi też Polska Agencja Kosmiczna POLSA. Branża gospodarki skupiona wokół Kosmosu i jego eksploracji rozwija się coraz bardziej dynamicznie, a do niej przyłączają się też firmy prywatne - duże koncerny i małe start-up'y.


Kosmos to przyszłość ludzkości!


Zapraszamy do przyłączenia się do bezpłatnych działań w ramach Akademii Kosmicznej SSE.

uf8b239ae1447cef.jpeg

Dr Robert Zubrin założyciel międzynarodowego stowarzyszenia marsjańskiego Mars Society w wywiadzie dla portalu Space24.pl mówi bardzo ważne słowa na temat eksploracji kosmosu przez ludzi:


 "Jeśli natomiast chodzi o kolonię, mówimy o utworzeniu zupełnie nowej gałęzi cywilizacji człowieka. To trochę jak z posiadaniem dzieci. Można zapytać - dlaczego to jest ważne, żeby rodziły się dzieci? Po to, żeby zachować ciągłość pokoleń. Wszyscy moi przodkowie - bez wyjątku - byli rodzicami. To jeden aspekt. (...) przyszłością człowieka jest (...) współpraca międzynarodowa na rzecz stworzenia ludziom nowych możliwości na wielu nowych światach."


Dalej w wypowiedzi twierdzi, że "gatunek ludzki nie był od początku przystosowany przez naturę do zasiedlania całej Ziemi. Naturalnym siedliskiem dla naszego gatunku były obszary tropikalne, takie jak powiedzmy tereny Kenii. Potrzebujemy ciepła – jesteśmy pozbawieni futra. Na takie środowisko zostaliśmy przygotowani przez naturę. Żaden człowiek, w swojej zupełnie naturalnej postaci, nie przeżyłby zimy, czy nawet jednej zimowej nocy w Polsce. Ażeby to było możliwe, musieliśmy wynaleźć ubrania, sposoby krzesania ognia, czy zbudować domy. Musieliśmy też opracować sposoby pozyskiwania pożywienia w czasie zimy. Dopiero dzięki temu mogliśmy stać się gatunkiem globalnym. Nasze wynalazki pozwoliły nam opanować Europę, Azję i Amerykę Północną. Podobnie, jeśli wymyślimy technologie, które pozwolą nam stać się gatunkiem kosmicznym, otworem stanie dla nas wówczas cały Układ Słoneczny".


Zapraszamy do przeczytania całego wywiadu: https://www.space24.pl/sondy-wywiady/zubrin-droge-na-marsa-wyznaczy-elon-musk-wywiad

xfc926028705432d.png

Człowiek musi nauczyć się żyć w Kosmosie. Dr. Paul D. Spudis popularyzator i ekspert eksploracji i wykorzystania zasobów księżycowych mówił, że "udając się na Księżyc możemy nauczyć się, jak wydobywać z kosmosu to, czego potrzebujemy. Zasadniczo jest to umiejętność, którą musi opanować każda cywilizacja kosmonautów. Jeśli potrafisz się tego nauczyć, masz umiejętność, która pozwoli ci udać się na Marsa i dalej”. Eksploracja kosmosu i kolejne kroki w jego podboju tworzą bodźce do rozwoju i postępu ludzkiej cywilizacji. Wiele technologii tworzonych uprzednio dla agencji kosmicznych dziś jest wcielanych do życia codziennego wielu ludzi i pozwala na szybszą komunikację i nawigację, sprawniejszą pracę czy bardziej emocjonującą rozrywkę.

g176e84e6993d471.jpeg

Wiedza o Kosmosie pozwala rozwijać się w dziedzinach inżynierii i nowych technologii co jest ważne dla współczesnego rozwoju całej gospodarki. Kosmos to wielka szansa na rozwój i poznanie nowych niezbadanych obszarów możliwości.


Zapraszamy do przyłączenia się do bezpłatnych działań w ramach Akademii Kosmicznej SSE


W ramach Projektu SSE udostępniać będziemy w II i III kwartale 2020 bezpłatne materiały edukacyjne będące tłumaczeniem ogólnodostępnych materiałów amerykańskiej i europejskiej agencji kosmicznej NASA i ESA. Materiały będą przetłumaczone na język polski, aby każdy młody człowiek, który tego języka nie zna mógł zapoznać się z ciekawymi materiałami edukacyjnymi. Więcej informacji będziemy podawać w aktualnościach.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 1

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!