id: gbttwf

Drony dla 8. Pułku Sił Specjalnych ZSU

Drony dla 8. Pułku Sił Specjalnych ZSU

Nasi użytkownicy założyli 1 037 215 zrzutek i zebrali 1 107 144 180 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Wczoraj skończyła się jedna z dwóch misji naszej Fundacji trwających na przełomie zeszłego i aktualnego tygodnia. Jedną z nich śledziliście na bieżąco, a mianowicie był to wypadek Piotra w Donbasie, a następnie bezpieczna ewakuacja i przetransportowanie go na teren Polski.

  Równolegle rozpoczęła się druga misja w wykonaniu Jacek Cielecki i Seweryn Botor. Ich celem było upewnienie się na miejscu, że z Piotrem wszystko w porządku, ale przede wszystkim dostarczenie sprzętu żołnierzom i cywilom zakupionym ze wspartych przez Was fundacyjnych zrzutek oraz pomocy humanitarnej oferowanej przez naszych partnerów i wspierające nas osoby.

  8gwqHMCMupUFmbcI.jpg

  Podczas podróży odwiedziliśmy w pierwszej kolejności Przychodnia Skała, gdzie uraczono nas kawą i konkretną dawką medycznej pomocy do dopakowania. Już na terenie Ukrainy odwiedziliśmy parafię św. Michała Archanioła we Lwowie, gdzie ksiądz Jacek nieustannie od pierwszych dni wojny kieruje ośrodek dla uchodźców i punkt pomocy humanitarnej, którą następnie rozdziela wedle potrzeb na terenie całej Ukrainy. Przekazaliśmy ciepłe koce i odzież zimową dla cywilów objętych wojną. Ksiądz Jacek zrewanżował się pyszną pizzą, noclegiem i opowieściami do późnej nocy - za co serdecznie dziękujemy.

  Kolejnym przystankiem była 47 ОМБр «Маґура», którą wspieramy regularnie. W miejscu dyslokacji przekazaliśmy zimowe śpiwory, belki białego niepalnego materiału, leki przeciwbólowe i na przeziębienie, ciepłe polary i bieliznę termoaktywną, stację zasilania EcoFlow i dwie baterie do niej. Na miejscu żołnierze zaskoczyli nas i udzieliliśmy wywiadu do reportażu dziennikarzy brygady o pomocy humanitarnej, postawy Polski wobec wojny na Ukrainie i historii naszej Fundacji.

  Po dojechaniu do Kijowa i spotkaniu się z dziewczynami z Markus Foundation w celu ustalenia szczegółów dalszej współpracy udaliśmy się do Piotr Kaszuwara, gdzie następnie rozładowaliśmy busa z przeznaczonej na Donbas pomocy zawierającej między innymi dwa generatory prądotwórcze. Dzień na tym jednak się nie skończył ponieważ udaliśmy się z baby boxami, zabawkami i ubrankami do ЖІНКИ зі СТАЛІ, które skupiają wokół siebie wdowy, żony, córki, siostry i narzeczone żołnierzy walczących w Azovstalu.

  bYZKCPXXo0E3qxz4.pngrodze powrotnej rozdaliśmy koce żołnierzom ukraińskim oraz odwiedziliśmy 8 полк спеціального призначення ССО ім. Князя Ізяслава Мстиславича, który mieliśmy już okazję wesprzeć w przeszłości. Tym razem żołnierzom podarowaliśmy 6 dronów Mavic 3, drona Matrice 30T, stację zasilania EcoFlow i dwie baterie do niej, ciepłe buty, zimowe śpiwory, plecaki, karimaty i wiele innych rzeczy o które prosili żołnierze.3eMHq6vog9Dc30j8.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

5 dronów DJI Mavic 3 dla 8. Pułku Sił Specjalnych


W tej wojnie widać wyraźnie ile znaczy dobre rozpoznanie, łączność oraz wykorzystanie informacji. Nigdy chyba jeszcze na taką skalę obie strony nie używały dronów tak w wymiarze lokalnym jak i globalnym. Swojej piosenki na początku inwazji doczekał się słynny Bayraktar TB2, ale tak naprawdę tak zwaną robotę zrobiły setki, tysiące mniejszych, często komercyjnych dronów. To one są najwierniejszym towarzyszami żołnierzy w polu, próbujących ustalić co się dzieje w ich bezpośrednim otoczeniu, gdzie może się kryć wróg w zasadzce, gdzie może czaić się wrogi czołg, transporter, gdzie jest umocnienie, zamaskowane stanowisko armaty, granatnika do wskazania artylerii.

2F9UsfrAIFoBCGpq.jpgŻołnierze jednej z kompanii 8. Pułku Sił Specjalnych zwrócili się do nas z prośbą, ponieważ praktycznie wszystkie ich drony zostały zbite przez Rosjan pod Bachmutem. Chcemy im pomóc na nowo "odzyskać wzrok", więc zorganizowaliśmy tą zrzutkę.


Kwota zrzutki opiewa na 5 dronów DJI Mavic 3 oraz jeden zestaw Fly More Kit, jak i na pokrycie kosztów dostarczenia im zestawu. Jeśli kwota znaczni przekroczy cel, to zakupimy więcej dronów DJI Mavic 3.


Drony planujemy dostarczyć im jak najszybciej - w pierwszej połowie stycznia.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 529

 
Dane ukryte
50 zł
AU
Andrii
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
ŁS
Kacap kaput
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
MD
Marcin Domański
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MD
Maciej Domolewski
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 17

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Podziękujcie Pani Andromedzie. Liczę na filmiki z przelotu nad Kremlem :)

  1 000 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Za Waszą i Naszą wolność.

  50 zł
 • HO
  Jakub Wędrowycz

  Ja również od Andromedy. Daj Boże, żeby tymi dronami chłopcy z ZSU naprowadzali ogień z Krabów na kacapskie mendy. Za śp. Janusza z Dynowa i Krzysztofa z Częstochowy.

  300 zł
 • AP
  Adrian

  CHWAŁA POLSCE I UKRAINIE, a kacapa w łeb jeb, jeb!

  20 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Rozkład jazdy znany

  100 zł