id: gc5ptw

poGodność na starość

poGodność na starość

Nasi użytkownicy założyli 912 235 zrzutek i zebrali 874 145 271 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności5

 • Wielkie rzeczy mogą zacząć się niepozornie. Moja od lat przyjaciółka po przeczytaniu niedzielnego posta CZAS MA ZNACZENIE - POMAGANIE "GDY" przejęła się tymi głodnymi, tymi którzy nie jadają ciepłych posiłków tygodniami seniorami. Zadzwoniła z w poniedziałek z ofertą, że co prawda środków nie ma, bo sama straciła pracę przez COVIDa, czasu też nie bo czwórka dzieci na zdalnym nauczaniu, ale nie ma dla niej problemu, by z wielkiego gara zupy czy drugiego dania jakie gotuje dla 6 osobowej rodziny do słoika odlać porcję czy dwie. I zawieźć do nas, byśmy my mogli zawieźć właśnie tym, którzy nie jadają zwykle ciepłych posiłków wcale, albo rzadko. Wzruszyła mnie wielce. Nie wpadłabym na to!

  Potrzebując pojemników napisała prośbę z opisem na co te słoiki potrzeba na grupie Mamy z Wesołej. I niebawem się okazało, że kilka z nich chce dać słoik, ale pełen! W większości matki z gromadką dzieci... To był wtorek. Szczęka mi opadła!

  Dziś o 15tej przyjechało z Wesołej 50 słoików! Niektóre jeszcze ciepłe i odwrócone do góry nogami, wiadomo czemu.

  No to szybki podział i wg. listy od najbardziej potrzebujących dystrybucja, w tym do pani Helenki i Wandy, które doskonale wiedzą, co to głód... .

  MAMY Z WESOŁEJ - ROZWALACIE SYSTEM!

  I potwierdzacie tezę, że w chęci pomocy i kreatywności w niej przodują Ci, którzy mają niewiele do podziału za to wiele na głowie. Przypomina mi to Jezusa, kiedy nakarmił tłum 2 rybami i 5 bochnami chleba - na miarę 21.wieku i skalę polskiej stolicy. Jeszcze raz - dzięki!


  c33976218d4aac2f.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jesteśmy grupą wolontariuszy z Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan. Poruszeni sytuacją seniorów, którzy są szczególnie narażeni podczas pandemii, postanowiliśmy pomóc nie tylko domownikom wiary, a wszystkim sąsiadom z Powiśla zmuszonym do pozostania w domu.


Szybko się okazało, że same zakupy to nie wszystko. Że w tej coraz bardziej „trendy” dzielnicy żyją osoby dojmująco samotne. Cytuję panią Anię: Niech się Pani nie rozłącza! Nie wiem, kiedy będę mogła znów z kimkolwiek porozmawiać!


Na Powiślu mieszkają również osoby leciwe, bezradne, chore bądź niepełnosprawne, czasem w niewyobrażalnym niedostatku. Pomoc społeczna daje, co może, ale to i tak kropla w morzu potrzeb. Nie starcza na leki, a jeśli na leki wystarczy, to na chleb już nie. Pomoc społeczna przydzieli artykuły spożywcze, ale kto z magazynu przywiezie? Kto wniesie na 4. piętro bez windy? A gdzie potrzeby duszy i ducha? One z wiekiem, chorobą czy niepełnosprawnością nie mijają...

Kto zadzwoni, przyjdzie tylko by porozmawiać, powspominać, przegonić na chwilę przerażającą samotność? Wlać odrobinę nadziei i radości w smutne oczy, które się już niczego dobrego nie spodziewały?

Kto poleci do apteki czy nadać list polecony, załatwi balkonik, przyniesie wartościowe książki czy słuchowiska, nastroi radio, umówi wizyty do specjalistów, załatwi sprawy urzędowe, wypełni druki, ugotuje zupę, umyje okna, wyniesie śmieci, rozwikła kłębek problemów, które zbierały się całe życie? Pani Danusia: „Niech Pani coś na to poradzi!”

 

Powoli oswajamy się z koronawirusem, ale problemy potrzebujących zostają. Więc i my zostajemy w służbie potrzebującym. Pani Irenka: „Ale jak się skończy koronawirus, to mnie Pani nie zostawi, prawda? I te słodkie dziewczynki wolontariuszki będą mi pomagać?”


Do pozostania w pomocy seniorom z Powiśla zapraszamy i Was! Zrzutka przeznaczana jest W CAŁOŚCI na działania pomocowe, tyle wystarczy NA CAŁY ROK! Nikt z nas nie pobiera wynagrodzenia, każda złotówka pomaga. Na ten moment potrzeby są takie:

·      leki, żywność, środki higieniczne,

·      proste aparaty telefoniczne do kontaktu seniorów ze światem,

·      Telefon wsparcia Z10 dla Powiśla 22 350 69 44- aparat telefoniczny i abonament,

·      sprzęt rehabilitacyjny, np. schodołaz (4. piętro bez windy, a pani U. porusza się już tylko na wózku),

·      wartościowe książki z dużym drukiem lub książki czytane (do wypożyczania),

·      sprzęt do słuchania radia i słuchowisk do wypożyczania),

·      wydruki ulotek, by dotrzeć do wszystkich ew. potrzebujących,

·      poczęstunek na prelekcjach, które chcemy organizować,

·       licencje do filmów, które chcemy wyświetlać.


Z góry ślicznie dziękujemy za wszelkie wpłaty i udostępnienia!  


#Z10dlaSeniorów

#Z10dlaPowiśla

#(po)Godność na starość

#pogodnośćnastarość

#godnośćnastarość

#seniorzy

#pomocseniorom

#pomoc

#wsparcie

#Z10

#Zagórna10

#Z10wdziałaniu

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 46

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!