3 096 zł z 27 355 zł

11%

3 096 zł

3 096 zł

z 27 355 zł

281 dni

281 dni

do końca

22

22

wspierających
11%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 3


 • Chwile z sobotniego (11.7.2020) spotkania dla seniorów, osób chorych, niepełnosprawnych i ich opiekunów z wykładem lekarza medycyny nt. Koronawirusa. Pytań było sporo.

  qqqQd93z2iX.png

  z7f345fb0888882e.png

  Czytaj więcej
 • JUŻ W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ PIERWSZE SPOTKANIE DLA SENIORÓW - WYKŁAD LEKARZA MEDYCYNY RODZINNEJ


  n1469c7cf52a91ed.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kontrasty Powiśla


  Z zewnątrz wykwintna powiślańska kamienica. A w niej "klitka", której nie da się nazwać mieszkaniem. Stanęłam w progu jak wryta! Ciasne, bez prysznica czy wanny, kuchenka zepsuta, spłuczka nie działa, łóżko się zapadło drugiej nocy - wiele lat temu. Smugi (czerwone) na ścianie - sami zgadnijcie od czego...


  g702b73f55f2c0ae.png


  Drugi raz jestem wstrząśnięta słysząc historię, jak się ten człowiek znalazł w tym podłym miejscu: pożar, skok z okna z wysokiego piętra, uratowane tylko życie i to co miał na sobie. Żona zmarła dawno przed pożarem, wszyscy krewni już odeszli.


  Zadzwonił do nas, kiedy nie mógł się dodzwonić do przychodni, by zamówić recepty. Numer dostał z pomocy społecznej. To pilne, 2 leki mu się już skończyły. Jest wysoce zdenerwowany tą sytuacją. Nie dziwi, jego wiekowe i chore serce bije jedynie z najwyższym trudem.


  Ma też kłopot z wykupieniem leków, bo parafia, z której dostawał co miesiąc środki teraz nie ma, bo "ludzie nie przychodzili przez wirusa do kościoła i nie dawali". Jest tak biedny, że ma tylko telefon na kartę i rozmawia bardzo szybko, by oszczędzać limit. Zapytany, czy ma co jeść, odpowiada: "No wie pani, coś tam mam..." . Nie pytałam więcej.


  Leki i jedzenie kupione i dostarczone, telefon doładowany. Ale to kropla w morzu potrzeb, więc planujemy, kosztorysujemy, rozmawiamy, co najpierw, by po godność na starość przeistoczyła się w fakt i w życiu tego człowieka. Pomożecie?!


  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Jesteśmy grupą wolontariuszy z Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan. Poruszeni sytuacją seniorów, którzy są szczególnie narażeni podczas pandemii, postanowiliśmy pomóc nie tylko domownikom wiary, a wszystkim sąsiadom z Powiśla zmuszonym do pozostania w domu.


Szybko się okazało, że same zakupy to nie wszystko. Że w tej coraz bardziej „trendy” dzielnicy żyją osoby dojmująco samotne. Cytuję panią Anię: Niech się Pani nie rozłącza! Nie wiem, kiedy będę mogła znów z kimkolwiek porozmawiać!


Na Powiślu mieszkają również osoby leciwe, bezradne, chore bądź niepełnosprawne, czasem w niewyobrażalnym niedostatku. Pomoc społeczna daje, co może, ale to i tak kropla w morzu potrzeb. Nie starcza na leki, a jeśli na leki wystarczy, to na chleb już nie. Pomoc społeczna przydzieli artykuły spożywcze, ale kto z magazynu przywiezie? Kto wniesie na 4. piętro bez windy? A gdzie potrzeby duszy i ducha? One z wiekiem, chorobą czy niepełnosprawnością nie mijają...

Kto zadzwoni, przyjdzie tylko by porozmawiać, powspominać, przegonić na chwilę przerażającą samotność? Wlać odrobinę nadziei i radości w smutne oczy, które się już niczego dobrego nie spodziewały?

Kto poleci do apteki czy nadać list polecony, załatwi balkonik, przyniesie wartościowe książki czy słuchowiska, nastroi radio, umówi wizyty do specjalistów, załatwi sprawy urzędowe, wypełni druki, ugotuje zupę, umyje okna, wyniesie śmieci, rozwikła kłębek problemów, które zbierały się całe życie? Pani Danusia: „Niech Pani coś na to poradzi!”

 

Powoli oswajamy się z koronawirusem, ale problemy potrzebujących zostają. Więc i my zostajemy w służbie potrzebującym. Pani Irenka: „Ale jak się skończy koronawirus, to mnie Pani nie zostawi, prawda? I te słodkie dziewczynki wolontariuszki będą mi pomagać?”


Do pozostania w pomocy seniorom z Powiśla zapraszamy i Was! Zrzutka przeznaczana jest W CAŁOŚCI na działania pomocowe, tyle wystarczy NA CAŁY ROK! Nikt z nas nie pobiera wynagrodzenia, każda złotówka pomaga. Na ten moment potrzeby są takie:

·      leki, żywność, środki higieniczne,

·      proste aparaty telefoniczne do kontaktu seniorów ze światem,

·      Telefon wsparcia Z10 dla Powiśla 22 350 69 44- aparat telefoniczny i abonament,

·      sprzęt rehabilitacyjny, np. schodołaz (4. piętro bez windy, a pani U. porusza się już tylko na wózku),

·      wartościowe książki z dużym drukiem lub książki czytane (do wypożyczania),

·      sprzęt do słuchania radia i słuchowisk do wypożyczania),

·      wydruki ulotek, by dotrzeć do wszystkich ew. potrzebujących,

·      poczęstunek na prelekcjach, które chcemy organizować,

·       licencje do filmów, które chcemy wyświetlać.


Z góry ślicznie dziękujemy za wszelkie wpłaty i udostępnienia!  


#Z10dlaSeniorów

#Z10dlaPowiśla

#(po)Godność na starość

#pogodnośćnastarość

#godnośćnastarość

#seniorzy

#pomocseniorom

#pomoc

#wsparcie

#Z10

#Zagórna10

#Z10wdziałaniu

Wpłacający22

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
350 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
K
Kuba
50 zł
A
Anna
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

557 003 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?