12 małych bohaterów potrzebuje naszej pomocy ID: gdzgk2

12 małych bohaterów potrzebuje naszej pomocy ID: gdzgk2

562 zł z 13 000 zł

4%

562 zł

562 zł

z 13 000 zł

zakończona

zakończona

31.05.2020r

16

16

wspierających
4%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Kochani,


już w maju, podczas Biegu Firmowego, pobiegniemy dla podopiecznych Fundacji Everest. W tym roku wspólnie pomożemy aż dwunastu potrzebującym bohaterom. W czasach internetu możemy rozpocząć zbiórkę środków finansowych z dużym wyprzedzeniem, dlatego zachęcamy Was do zaangażowania się

w akcję już teraz.

Cel? 13 000 zł 

W Biegu Firmowym uczestniczy 13 000 biegaczy. Wierzymy, że każda złotówka może odmienić życie naszych podopiecznych, a co dopiero wtedy, kiedy swoją złotówkę przekaże 13 000 wyjątkowych osób. 

Do zaangażowania się w zrzutkę zapraszamy wszystkich, również osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu. Wasze wsparcie wiele dla nas znaczy.

Poznajcie tegorocznych bohaterów Biegu Firmowego we Wrocławiu i w Warszawie.


Lena Wodzińska ma 9 lat i mieszka z rodzicami we Wrocławiu. Choruje na porażenie mózgowe czterokończynowe oraz padaczkę. Potrafi sama przejść kilka kroków, jednak przy dłuższych dystansach potrzebuje pomocy. Dziewczynka komunikuje się w sposób alternatywny.

Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na: turnusy rehabilitacyjne i logopedyczne. 


Kilian Kowalski ma 6 lat i mieszka z rodzicami we Wrocławiu. W wyniku niedotlenienia i komplikacji podczas porodu chłopiec miał wylewy krwi do mózgu, kolejno okazało się, że ma zrośnięty przełyk

i zapalenie opon mózgowych. Kilian nie chodzi samodzielnie, nie mówi i uczy się języka migowego.

Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na: zakup MÓWIKA, terapię komórkami macierzystymi oraz wózek aktywny.


Emilia Mirecka ma 5 lat i mieszka z rodzicami oraz młodszym bratem we Wrocławiu. Urodziła się jako wcześniak, a wylew IV stopnia krwi do mózgu zniszczył ogromną część prawej półkuli. Emilka nie porusza się samodzielnie, nie komunikuje się, ma padaczkę oraz przeszła 2 razy operację mózgu z powodu torbieli uciskającej tkankę mózgu.

Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na: ortezy, specjalne kombinezony, pionizator, rehabilitację i leczenie.


Jagoda Krakowiak ma 4 lata i jest wychowywana przez samotną, niepełnosprawną mamę. Urodziła się z bardzo rzadką chorobą genetyczną (mutacją genu COL4A1). W Polsce jest zaledwie dwójka dzieci takich jak Jagódka. Efektem mutacji są zmiany w mózgu oraz jedna z najcięższych form padaczki (zespół Westa).

Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na: wózek aktywny i turnusy rehabilitacji MEDEK.


Martyna Tyra ma 4 lata i mieszka z rodzicami i dwójką rodzeństwa w Domaniowie. Choruje na: Zespół Retta, padaczkę i cukrzyca. Dziewczynka jest intelektualnie upośledzona w stopniu głębokim, pampersowana, karmiona i nie porusza się samodzielnie. W miarę rozwoju zaburzenia dochodzi do stopniowego pogarszania się funkcjonowania Martyny.

Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na: Eye Tracker i leki. 


Antoni Zawadzki ma rok i mieszka z rodzicami w Wałbrzychu. Choruje na rzadką chorobę genetyczną (zespół FOXG1). Na całym świecie takich dzieci jak on jest ok. 120. Zespół ten powoduje szereg nieprawidłowości w tym: znaczne opóźnienie rozwoju psychoruchowego, małogłowie, napady padaczkowe, problemy neurologopedyczne, obniżone napięcie mięśniowe - wiotkość. 

Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na: rehabilitację, terapie zajęciowe i sprzęt ortopedyczny.


Filip Bałdyga ma 12 lat i mieszka z mamą i bratem w Wałbrzychu. Urodził się z zespołem wad wrodzonych z podejrzeniem zespołu genetycznego w kierunku Toriello Carey. Chłopiec ma małogłowie, hipoplazję ciała modzelowatego, padaczkę i jest opóźniony psycho -ruchowo w stopniu głębokim. Filip nie mówi, wydaje swoje dźwięki , komunikacja z nim jest utrudniona. 

Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na: rehabilitację, turnusy rehabilitacyjne i buty ortopedyczne.


Nela Rykowska ma 2 lata i mieszka z mamą w Warszawie. Dziewczynka ma rzadką wadę genetyczną - Zespół Grouchego. Jeszcze nie chwyta rączkami, nie siada, nie chodzi i nie mówi.

Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na: fotelik samochodowy, pionizator, gorset, codzienną rehabilitację i leczenie hormonem wzrostu. 


Konstanty Suszkewicz ma 13 lat i mieszka z mamą w Pruszkowie. w 2012 roku miał wypadek (podtopienie). Ratunek nadszedł bardzo szybko,  niestety w karetce nastąpiło wtórne podtopienie, czego konsekwencją okazało się zatrzymanie krążenia na 12,5 minuty, po czym zapaść mózgowa, a następnie ponad rok śpiączki. Po tym wszystkim zdiagnozowano encefalopatię niedotlenieniowo-niedokrwienną, porażenie czterokończynowe, padaczkę lekooporną z 50-60 napadami na dobę. 

Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na: rehabilitację i wyjazd na delfinoterapię. 


Hania Bednarz ma 10 lat i mieszka z samotnym tatą i siostrą w Kraśniku. Urodziła się jako wcześniak, w zamartwicy. Po porodzie nastąpiły wylewy III i IV stopnia. Dziewczynka ma mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne, wodogłowie pokrwotoczne, wadę wzroku i padaczkę. Hania jest również po operacji zwichniętego biodra.

Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na: rehabilitację, turnusy i sprzęt. 


Patryk i Martyna Olszewscy mają 9 i 3 lata, mieszkają z rodzicami w Siedlcach. Rodzeństwo cierpi na Miopatię wrodzoną. Choroba atakuje powoli wszystkie mięśnie. Dzieci mają m.in. problemy z poruszaniem się, z jedzeniem, z mówieniem, widzeniem, słyszeniem. Pojawiają się też problemy nefrologiczne i urologiczne. 

Otrzymane środki finansowe zostaną wykorzystane na: rehabilitacje, terapie, wizyty u specjalistów, sprzęt rehabilitacyjny oraz pomocniczy, pomoce terapeutyczne, wózek inwalidzki, dostawkę elektryczną do wózka.


Więcej informacji o wydarzeniu i podopiecznych > www.biegfirmowy.pl


Wpłacający16

 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
1 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

498 476 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?