GEOpraktyki: edycja III - w sercu Eurazji koniec za 98 dni

GEOpraktyki: edycja III - w sercu Eurazji

Zebrano 706 zł
z kwoty 2 000 zł

35 %

WPŁAĆ

JEST ORGANIZATOREM ZRZUTKI


Ten profil jest zweryfikowany przelewem oraz jest połączony z Facebookiem

Zadaj pytanie organizatorowi tej zrzutki

Pomóż udostępniając zrzutkę!

47
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Opis zrzutki (użyj edytora)

Każda złotówka jest dla Nas na wagę złota, więc będziemy wdzięczni za nawet najbardziej symboliczne wpłaty :)

Natomiast jeśli chciałbyś otrzymać pocztówkę prosto z Kazachstanu to możemy się umówić, że za każdą wpłatę powyżej 40 złotych obdarujemy Cię taką osobistą pamiątką :D

Nie zapomnijcie odezwać się do organizatora ze swoim adresem! Nie otrzymujemy Waszych danych razem z wpłatą, więc bez pomocy nie będziemy w stanie obdarować Was piękną pocztówką :)

Mountain View

Nie daj się prosić, Panie na kazachskiej poczcie już czekają, aby podbić stempel prosto do Polski!

Mountain ViewDzień dobry, cześć i czołem!

Jesteśmy grupą studentów i doktorantów z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, których połączyła wiecznie odczuwana potrzeba poszerzania wiedzy i zdolności, szczególnie z zakresu nauk geograficznych i chęć konfrontowania jej z rzeczywistością. Przez ten niepohamowany i drzemiący w nas głód postanowiliśmy stworzyć projekt GEOpraktyki, którego głównym celem jest organizowanie wypraw do odległych krajów, gdzie aktywnie działający studenci wreszcie mogą zweryfikować swoją "książkową wiedzę" z tym co obiektywnie istnieje, a także mają możliwość przeprowadzania badań naukowych poszerzających ich umiejętności z zakresu działań praktycznych.

Mountain View


Jednym z założeń GEOpraktyk jest by z roku na rok coraz większa liczba aktywnych studentów mogła brać udział w projekcie.

Niestety, wiąże się to z rosnącymi problemami, jak chociażby organizacja transportu dla tak licznej grupy. Praktycznie niemożliwe staje się znalezienie noclegów za pomocą portalu couchsurfing.com, z którego korzystaliśmy podczas pierwszej wyprawy, więc drastycznie wzrastają wydatki na schroniska młodzieżowe i hostele. Ponadto w tym roku również będziemy prowadzić badania naukowe na LODOWCU, więc niezbędne nam jest odpowiednie wyposażenie, wyposażenie i… jeszcze raz wyposażenie!

Mountain View

Nasza ekipa w pełnym składzie :)


Rozpisany przez nas kosztorys przewiduje, że na całą 10-osobową wyprawę będziemy potrzebować ok. 70 tys. zł. Pieniądze, które chcemy zebrać poprzez stronę internetową zrzutka.pl, przeznaczymy na pokrycie części kosztów związanych z zakupem niezbędnego sprzętu turystycznego, opłacenie noclegów i wyżywienia. Jeśli uda nam się pozyskać kwotę wyższą od wyznaczonej, pokryje ona pozostałe elementy wspomnianego kosztorysu, umniejszając tym samym, proporcjonalnie do wzrastającej sumy pieniędzy, nasze pokłady stresów i niepokoi związanych z wyjazdem


Poprzednia edycja projektu „GEOpraktyki: Edycja II - na stokach Andów‟ odbyła się w zeszłym roku, kiedy to dziesiątka młodych geografów i podróżników przez 1,5 miesiąca odkrywała Boliwię. Wyprawa do samego końca stała pod ogromnym znakiem zapytania i tylko dzięki garstce absolutnie niesamowitych ludzi udało się nam połączyć jakoś koniec z końcem i rozpocząć „wyprawę po wiedzę‟! Wszystkie wyznaczone cele zostały zrealizowane, a my wróciliśmy z ledwo dającymi się unieść bagażami doświadczeń.

Sprawdź jak było (włącz pełny ekran):

W tym roku nasza 10-osobowa ekipa chce gonić za wiedzą na azjatyckim stepie. Podczas wyprawy, która trwać będzie od 1 do 31 lipca chcemy znaleźć czas na:

  • badania naukowe

- badania porównawcze zróżnicowania przestrzennego, zaludnienia i zagospodarowania Kazachstanu. W poprzednich edycjach GEOpraktyk zostały przeprowadzone badania zachowań przestrzennych człowieka na Plaza de Armas w Limie, Plaza Murillo w La Paz oraz na Starym Rynku w Poznaniu;

- badania transportu i modyfikacji osadów w systemie lodowcowym w górach Tien Szan i analiza porównawcza wyników z boliwijskich Andów. Celem badań będzie rozpoznanie zmian ich potencjału erodowania krajobrazu na przestrzeni ostatnich kilkuset lat;

- batymetria jeziora lodowcowego w obrębie lodowca Tuyuksu oraz stworzenie trójwymiarowego modelu jego dna;

- prowadzenie badań dobowej zmienności parowania potencjalnego przy pomocy ewaporometru umożliwiającego pomiar wielkości parowania wody z powierzchni swobodnych;

  • i oczywiście turystykę:

- wyprawa krajoznawcza do kanionu Charyn, jezior Tuzkol, Kaindy i Kolsay,

- wizyta w Altyn Emel National Park i Singing Barkhans,

- próba eksploracji rosyjskiej enklawy Bajkonur i wizyta na kosmodromie,

- obserwacja procesu wysychania jezior na przykładzie jeziora Aralskiego,

- zwiedzanie Astany i Ałma-aty,

- odwiedzenie malowniczego jeziora Burabay w północnej części kraju.


PS. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o zeszłorocznej i aktualnej wyprawie to zapraszamy na naszego facebooka (https://www.facebook.com/geopraktyki/) i stronę internetową (http://geopraktyki.amu.edu.pl).

A wiecie co jest kolejną absolutnie niesamowitą rzeczą w GEOpraktykach?Zostaliśmy objęci PATRONATEM MEDIALNYM przez magazyn National Geographic Polska!


Mountain View


Jakby tego było mało to potencjał naukowy został dostrzeżony także przed Poznański Oddział Polskiego Towarzystwa Geograficznego! Jak widać warto Nas wspierać, tak jak robią to najlepsi Geografowie ;)


Mountain View


Działalność Naszego zespołu jest możliwa dzięki wsparciu naszej uczelni, czyli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W szczególności dzięki dziekanowi Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych, panu prof. UAM dr hab. Leszkowi Kasprzakowi

Mountain View

Describe your chip in as best you can. Make sure the description is reliable, accurate, but also informative and simple. It is good to be receptive and focused. In an interesting and nice way encourage to support :)

We have prepared dozens of blocks with different elements to help you edit the description. Turn on the dropdown guide (the link is in the top menu) or simply drag items from the left menu to the description.

Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz zaloguj się lub zarejestruj

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Beata Latos

Beata Latos

300 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Agata Staszak-Piekarska

Agata Staszak-Piekarska

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
PN

PN

50 zł
Marysia

Marysia

50 zł
Szumik

Szumik

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta

Pomóż zebrać 2 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

47
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.