id: gf9hew

Wesprzyj powstanie dwóch krótkometrażowych filmów / etiud o Taizé

Wesprzyj powstanie dwóch krótkometrażowych filmów / etiud o Taizé

7 305 zł 
z 8 000 zł
91%
zakończona 31.10.2019r
76 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Bardzo dziękuję za każdą złotówkę. Udało nam się już zebrać minimalną kwotę potrzebną do wyprodukowania filmów. Teraz gromadzimy finanse, które wykorzystamy na promowanie książki i filmów o Taizé.

Był taki moment w moim życiu, kiedy wszystko się posypało. Pogubiłem się i straciłem nadzieję. Równia pochyła. Wszystko wskazywało na to, że będzie już tylko gorzej. Miałem 15 lat, a czułem, że moje życie jest już przegrane. I właśnie w takiej chwili poznałem człowieka i miejsce, które zmieniło wszystko.

Taizé to nazwa ekumenicznej wspólnoty, która od dziesiątek lat wychowuje kolejne pokolenia ludzi chcących budować bardziej solidarny i wrażliwy świat. Toruje drogi pojednania pomiędzy chrześcijanami. Tworzy przestrzeń gdzie można odpocząć, zostać wysłuchanym i szukać odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Brat Marek to jeden z kilku polskich braci w Taizé. To właśnie on kilkanaście lat temu wyciągnął do mnie rękę, kiedy tego najbardziej potrzebowałem.

Są takie przestrzenie gdzie zawsze można szukać nadziei. Są takie osoby, które pomogły tysiącom ludzi, ale robiły to po cichu, więc mało kto o nich słyszał. Właśnie taka jest wspólnota Taizé i brat Marek.

Od kilku lat namawiałem brata Marka do rozmowy. Długo próbował się wymigiwać. W końcu, kiedy okazało się, że najbliższe Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez wspólnotę Taizé odbędzie się w tym roku we Wrocławiu, udało mi się go przekonać, że to najlepszy moment.

Żyjemy w trudnym czasie. Wydarzenia ostatnich miesięcy mogły zabić nadzieję nawet w największym optymiście. Skandale, wiążący się z nimi kryzys zaufania do Kościoła, ogromne napięcia społeczne. To wszystko sprawia, że momentami może nam brakować sił. Ja w każdym razie tak czasem mam.

I kiedy się tak dzieje, wracam do rzeczy, których nauczyłem się w Taizé. Do ciszy, prostoty, uważności i modlitwy. Bo Taizé to nie tylko mała wioska w Burgundii i ekumeniczna wspólnota, ale piękna propozycja przeżywania życia dla każdego, kto szuka pokoju serca.

Taizé to wsłuchanie w poszukującego, wspieranie zranionego, towarzyszenie wykluczonemu, to ewangeliczne i proste chrześcijaństwo, którego w dzisiejszym świecie – jestem o tym głęboko przekonany – tak bardzo potrzebujemy.

Właśnie dlatego postanowiłem przeprowadzić rozmowy z bratem Markiem z Taizé i napisać razem z nim książkę, której premiera jest planowana na późną jesień 2019 roku.

Ale to nie wszystko. Chciałbym, żeby to miejsce i tę duchowość poznało jak najwięcej ludzi. Dlatego zaprosiłem do współpracy Jakuba Słabka, bardzo zdolnego i wrażliwego filmowca. Chcemy nakręcić dwie krótkometrażowe etiudy, których premiera będzie towarzyszyć premierze książki . Dlaczego? Bo są pewne rzeczy, których nie da się wyrazić słowem. Takie właśnie są piękno, prostota i niesamowity klimat jaki panuje w Taizé.

W ten sposób chcemy też wykorzystać potencjał komunikacyjny Internetu i mamy nadzieję dotrzeć z informacją o Taizé do zupełnie nowych osób.

Żeby to zrobić potrzebujemy Waszego wsparcia. Koszt projektu wynosi między 4000 a 5000 zł. Część tej kwoty (2000 zł) pokryje wydawca naszej książki (Wydawnictwo WAM). Resztę kwoty chcemy zdobyć z Waszą pomocą.

Na taką kwotę składają się: przelot, przejazdy i zakwaterowanie Jakuba w Taize, koszty jego pracy na miejscu i koszty jego pracy przy montażu etiud.

Bardzo dziękuję za każdą złotówkę.

Jeśli uda nam się zebrać więcej niż minimalna kwota, całą nadwyżkę przeznaczymy na promowanie książki i filmów o Taizé.

Piotr Żyłka - redaktor naczelny DEON.pl. Autor kilku książek (między innymi wywiadu rzeki z ks. Janek Kaczkowskim "Życie na pełnej petardzie"). Po pracy Zupa na Plantach i Fundacja ZUPA. Wierzę, że #LudzieSąDobrzy

PS: Poniżej możecie zobaczyć próbkę możliwości Jakuba - krótki film jaki nakręcił przy okazji naszej współpracy przy Zupie na Plantach.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 76

LM
Leszek Marius
1 380 zł
 
Dane ukryte
1 350 zł
LZ
Lidia Zielińka
200 zł
EK
Ewa Kucharska
200 zł
AM
Anna Mroczek
200 zł
200 zł
TL
Tomasz Lenarcik
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 8

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powodzenia Piotrze, Bóg Ci we wszystkim Błogosławi A Ty we wszystkim blogoslaw Boga

  25 zł
 • MM
  Marta M.

  Powodzenia!!!Czekam na książkę :-)Dziękuje Tacie za Ciebie ,bo dzięki takim osobą jak Ty Piotrze świat jest lepszy .Trzymaj się i niech Tata Cię strzeże i błogosławi!

  25 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Życzę powodzenia i z Bogiem :-)

  ukryta
 • MN
  Mania83

  Powidzenia! :):):)

  ukryta
 • JB
  Jarosław Bożedajek

  Powodzenia:)

  25 zł
 • Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

795 062 zrzutki

i zebrali

610 612 019 zł

A ty na co dziś zbierasz?