id: gfkpam

Walka o powrót do sprawności!

Walka o powrót do sprawności!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
114 561 zł z 100 000 zł
114%

Aktualności23

 • Kochani!


  Długo nas nie było, ale możecie być pewni, że Kuba intensywnie ćwiczy przez cały czas. Do 30 listopada przebywał w ośrodku Neuron w Małym Gacnie. Potem dwa tygodnie w domu - oczywiście nie było odpoczynku. Mimo pobytu w domu, regularna rehabilitacja jest wymagana. Dlatego też każdego dnia miał zajęcia ze swoją Panią Rehabilitantką :)A od 15 listopada dalsza rehabilitacja - tym razem w ośrodku Neuron w Bydgoszczy.


  Tak intensywna rehabilitacja, w Kuby przypadku jest wymagana przez najbliższe 2/3 lata. W związku z tym chcemy Wam serdecznie podziękować za okazane serce, słowa otuchy, wsparcie duchowe i finansowe! Nie sposób wymienić wszystkich, którym chcielibyśmy podziękować! Dzięki Wam udało nam się opłacić 3 miesiące turnusu rehabilitacyjnego w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM w Krakowie oraz prawie 3 miesiące rehabilitacji w ośrodku Neuron w Małym Gacnie!


  W aktualnościach poniżej znajdziecie dwa kolaże zrobione z części faktur - tylko za same rehabilitacje. Koszty są ogromne...


  Dołączyliśmy również dla Was filmik z rehabilitacji w domu:  Kubie idzie już naprawdę coraz lepiej! 🙂


  W związku z tym, że zbiórka stanęła już jakiś czas temu, a środki się na niej skończyły, zamykamy zbiórkę. Chcemy Wam jeszcze serdecznie podziękować za okazane wsparcie!


  Trzymajcie się zdrowo!

  Czytaj więcej
 • b6f955df69a17034.jpeg

  Czytaj więcej
 • f1ce7719215adf26.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kuba walczy i się nie poddaje! Silna bestia z Niego.

  Podczas rehabilitacji w Małym Gacnie nabrał sporo siły! Sam mówi, że widzi efekty, a to już coś :)


  Jeszcze miesiąc rehabilitacji w Małym Gacnie, a potem dwa tygodnie zasłużonych, mniej intensywnych ćwiczeń w domu. Wtedy Kuba wraca dalej do ciężkiej pracy w ośrodku.


  Czytaj więcej
 • Na te dwa tygodnie turnusu, które właśnie mijają, udało nam się dostać dofinansowanie, w związku z czym fakturka za ten turnus była niższa :)

  Na koncie zrzutki pozostało 12586,04 zł.

  kb8178fb52cbc1fb.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kolejne dwa tygodnie turnusu opłacone - dziękujemy!

  t8b8f7b45c2f27e5.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kolejną próbą w ostatnich dwóch tygodnia dla Kuby były ćwiczenia z wykorzystaniem egzoszkieletu. Tutaj film z pierwszego dnia ćwiczeń.

  Ciężko utrzymać równowagę, ale Kuby ramiona są coraz silniejsze! :)


  Czytaj więcej
 • Na początku trzeciego tygodnia turnusu Kuba korzystał z lokomatu - ciężko, ale jak to sam powiedział: "czuł, że ruszał biodrami". Są postępy! :)

  td702e1f8530716d.jpeg

  Czytaj więcej
 • A tutaj opłata dokonana za kolejne dwa tygodnie turnusu.

  Na zrzutce pozostała dokładnie taka kwota: 24 109, 04 zł.

  Dziękujemy i zachęcamy do dalszego wsparcia! :)


  m5c8d88391407280.jpeg

  Czytaj więcej
 • W Małym Gacnie płatności odbywają się co dwa tygodnie, bo tyle trwa tutaj turnus. To kwota dopłacona do zaliczki po pierwszych dwóch tygodniach.

  z54dfe6195091bf6.jpeg

  Czytaj więcej
 • Po dwutygodniowej przerwie w domu, gdzie Kuba nabrał energii na kolejny wycisk w ośrodku, wczoraj pojechał do Ośrodka Neuron w Małym Gacnie. Tutaj zdjęcie z Jego pierwszy zajęć - pionizacja! :)


  Trzymajcie kciuki! :)))

  df8f8e35b41ede54.jpeg

  Czytaj więcej
 • Zobaczcie jak Kuba już śmiga na wózku!

  To było 22 lipca - nagranie postępów jakie zrobił w Krakowie! :)  Czytaj więcej
 • Zaliczka na turnus rehabilitacyjny w Ośrodku w Małym Gacnie została przelana 23 lipca. Kuba wczoraj tam dojechał i dzisiaj już zaczął intensywną rehabilitację.


  Trzymajcie kciuki! :)  PS. Na koncie zrzutki pozostało 38 309,04 zł.

  kf2dea156e828e31.jpeg

  Czytaj więcej
 • To ostatni przelew, który poszedł na konto Ośrodka w Krakowie. Tym samym Kuba skończył tam rehabilitację i 25 lipca wrócił do domu na 2 tygodnie!


  Dziękujemy wszystkim za pomoc! :)

  lb48dc821a76b6f8.jpeg

  Czytaj więcej
 • r7e8e10239d85ef3.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kuba już ma na tyle silne ręce, że powoli zaczyna jeździć na wózku! Wózek aktywny dostosowany pod Kubę jest już w trakcie realizacji! :)

  Kuba zostaje do 25 lipca w Polskim Ośrodku Rehabilitacji Funkcjonalnej VOTUM w Krakowie, następie przechodzi dwutygodniową kwarantannę i jedzie na 3 miesiące do Ośrodka Rehabilitacji i Hipoterapii Neuron w Małym Gacnie. Tam wypróbuje dostępne w ośrodku egzoszkielety i lokomaty - oby zdziałały cuda! :)

  x41bb9af1a9c9fdf.jpeg

  Czytaj więcej
 • Około 3 tygodnie temu Kuba pozbył się rurki tracheotomijnej! Te 3 tygodnie przebiegły bez komplikacji, więc można się pochwalić! Kuba oddycha samodzielnie! To było Jego małym celem, który chciał osiągnąć w Ośrodku w Krakowie - udało się! :) bbddb19be2ce3ede.jpeg

  Czytaj więcej
 • Zaliczka na trzeci miesiąc turnusu opłacona! A to wszystko dzięki Wam! :)


  Na koncie zrzutki pozostało: 46 325,34 zł.o4c2ad3c05bd0086.jpeg

  Czytaj więcej
 • Oprócz podstawowego leczenia rehabilitacyjnego doszły opłaty za konsultację laryngologiczną, ortopedyczną i urologiczną. Dodatkowo Kuba miał kilka dodatkowych godzin ćwiczeń, co pozwoli Mu na szybszy powrót do sprawności! :) s295099686a8e0f4.jpeg

  Czytaj więcej
 • Po długim czasie uzupełniam informację, aktualizuję :)

  w98840abca973c00.jpeg

  Czytaj więcej
 • Kochani, dwa dni temu opłaciliśmy kolejną zaliczkę za kolejne 4 tygodnie turnusu. To wszystko dzięki Wam, dziękujemy!

  Cena za te 4 tygodnie turnusu to 23040 zł.


  Jednocześnie chcemy Wam powiedzieć, że Kuba miał badania na obecność bakterii New Delhi w Jego organizmie. Jest już po dwóch takich badaniach i oba wyniki na obecność tej bakterii są UJEMNE! Tak bardzo się cieszymy! :)t1c3ac9cee8fbfca.jpeg

  Czytaj więcej
 • q4e404fe455d20dc.jpegKochani, opłaciliśmy do końca kwotę turnusu za minione 4 tygodnie. Oczywiście Kuba w ośrodku zostaje nadal i w poniedziałek dostaniemy wycenę za turnus na kolejne 4 tygodnie. Dziękujemy!

  Czytaj więcej
 • Kochani!

  Bardzo dziękujemy za okazane serce! Dzięki Wam przelaliśmy dzisiaj pieniążki - zaliczkę na rehabilitację Kuby w klinice w Krakowie! badbecc46991a787.jpeg

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dokładnie 21 lutego tego roku świat wywrócił się do góry nogami. Wszystko zmieniło się w kilka sekund, podczas których Kuba miał wypadek w pracy – upadek z wysokości. Po czterech godzinach od wypadku prowadzana była już operacja ratująca Jego życie. Lekarze zastąpili uszkodzony piąty kręg szyjny (trzon C5) protezą, a my czekaliśmy… Pierwsze 3 doby są kluczowe przy takim urazie.


Kuba trafił na odział anestezjologii i intensywnej terapii. Od samego początku walczył. Już następnego dnia został wybudzony ze śpiączki. Był podłączony do respiratora, ale nawiązywał świadomy kontakt. Niestety niezbędny był drenaż śródpiersia, a także zabieg chirurgiczny tracheotomii. W międzyczasie doszło do zapalenia płuc, odmy opłucnej, zapalenia dróg moczowych wywołanych przez bakterie E. Coli, kolonizacji bakterii New Delhi oraz zakrzepicy żył kończyn dolnych. Lekarze działali szybko i Kuba powoli wracał do zdrowia. Niestety w samotności, ponieważ w związku z epidemią jakiekolwiek odwiedziny od 4-go marca były zakazane. Swoje 22-gie urodziny spędził z lekarzami i pielęgniarkami.


Pomimo rozpoznań, jakimi są: tetraplegia, przewlekła niewydolność oddechowa oraz zakrzepica żył kończyn dolnych, Kuba się nie poddaje. WALCZY!


Po przejściu tylu trudności pojawiło się pierwsze światełku w tunelu – zakwalifikowanie do specjalistycznego ośrodka rehabilitacyjnego, gdzie celem jest pozycjonowanie, pionizacja czynna, nauka oddychania drogą fizjologiczną, wzmacnianie mięśni tułowia i kończyn górnych, a także torowanie obrotów i transferów. Czwartego maja Kuba wyjeżdża do kliniki VOTUM w Krakowie. Koszt czterotygodniowego turnus to prawie 24 000 zł. Do tego dochodzi również koszt specjalistycznego transportu. Ze względu na epidemię dostęp do rehabilitacji jest utrudniony. Ośrodek w Krakowie jest jedynym, który zgodził się przyjąć Kubę - z respiratorem i obecną w Jego organizmie bakterią New Delhi.


Obecnie Kuba jest z nami w domu. Zmęczony i wyczerpany, ale szczęśliwy, że w końcu mógł zobaczyć kogoś z rodziny. Pomimo wszystko Kuba się uśmiecha, bo wie, że są dobrzy ludzie! Od czasu, kiedy widzieliśmy Kubę w szpitalu, zrobił ogromne postępy. Jednak nadal potrzebuje bardzo długiej rehabilitacji, aby powrócić do jak najlepszej sprawności. Przed nim jeszcze długa droga, ale ma ogromną szansę na to, by wstać z łóżka!


Kuba chce nadal realizować swoje pasje – grać w piłkę nożną, pomagać innym – należy do ochotniczej straży pożarnej, skończyć studia – interesuje się elektroniką i telekomunikacją i taki też jest Jego kierunek studiów.


Wierzymy, że dzięki wsparciu każdego z Was będziemy w stanie opłacić kosztowne turnusy rehabilitacyjne, zapewnić specjalistyczną dietę i opiekę oraz wykupić sprzęt niezbędny do Kuby powrotu do zdrowia – maści, filtry do rurki tracheostomijnej, stymulatory mięśni.

Wierzymy, że dzięki wsparciu każdego z Was pewnego dnia Kuba stanie na własne nogi i wróci do dawnego życia, które teraz się zatrzymało…


Z góry dziękujemy za każdą formę pomocy,

W imieniu Kuby, jak i swoim.


Rodzice i Rodzeństwo

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 1121

 
Użytkownik niezarejestrowany
10 000 zł
DK
Dla Kubusia od górali z Bielska-Białej ????❤️
2 500 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
PL
H K P Labudowie
2 000 zł
D
Driver
2 000 zł
M
MARIOGYM
1 500 zł
ET
Elżbieta Turzyńska
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
SC
Szczecin❤️
1 000 zł
WL
Wojtek Labuda
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 40

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

743 834 zrzutki

i zebrali

528 836 331 zł

A ty na co dziś zbierasz?