id: ggaubd

Sprzęt komputerowy zaopatrzony w program do komunikacji wzrokiem

Sprzęt komputerowy zaopatrzony w program do komunikacji wzrokiem

10 285 zł 
z 9 320 zł
110%
zakończona 23.10.2020r
118 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Piotr jest wspaniałym ojcem, mężem, człowiekiem pełnym pasji i do niedawna właścicielem niewielkiej rodzinnej firmy.


Pierwsze niepokojące objawy pojawiły się trzy lata temu podczas meczu piłki nożnej . Piotr poczuł niedowład lewej nogi, tak jakby zabrakło połączenia pomiędzy głową a nogą. Myślał, że to jakaś błahostka. Nie sadził, że diagnoza zabierze mu wszystko…

SLA – stwardnienie zanikowe boczne to bardzo szybko postępująca choroba neurologiczna. Jej istotą jest powolny zanik neuronu ruchowego ,co w konsekwencji prowadzi do zaniku mięśni, które są odpowiedzialne za poruszanie się,połykanie,mowę, oddychanie…. Porażenie to nieuchronnie prowadzi do śmierci.

SLA jedną z nielicznych chorób na świecie na którą nie ma żadnego lekarstwa. Cały świat medyczny szuka, ale niestety bez rezultatów.

Piotr sam brał również udział w badaniach klinicznych nad lekiem , który miał spowolnić postęp choroby. Niestety badania kliniczne wykonywane równocześnie w kilkunastu krajach nie spełniły oczekiwanych nadziei.


W tym momencie Piotr ma całkowity niedowład obu kończyn,kilka godzin dzienne oddycha za pomocą respiratora, powoli przestaje mówić. Pomimo codziennej rehabilitacji choroba postępuje bardzo szybko. Piotr za chwilę przestanie mieć możliwość komunikowanie się z otoczeniem. Jedynym rozwiązaniem na kontakt będzie sprzęt komputerowy zaopatrzony w program do komunikacji wzrokiem. Piotr ma również nadzieję,że dzięki temu komunikatorowi choćby na chwilę będzie mógł wrócić do swojego zawodu-grafika komputerowego.


Dlatego bardzo proszę Państwa o wsparcie nas w walce o możliwość zakupu sprzętu do komunikowania się z mężem.

Tobii PCEye Mini- to bardzo solidne urządzenie pozwalające na obsługę komputera za pomocą wzroku. Urządzenie zastępuje standardową klawiaturę oraz myszkę, pozwalając na obsługę laptopa tylko i wyłącznie za pomocą oczu. Dla osób, które z różnych względów nie mogą korzystać z rąk , czyli między innymi dla osób ze stwardnieniem zanikowym bocznym sterowanie wzrokiem jest jedynym sposobem obsługi komputera- komunikowania się z otoczeniem. PCEye Mini pozwala na obsługę Internetu, nawiązywanie kontaktów korzystanie ze Skype,Facebooka, przygotowywanie dokumentów w edytorze tekstu lub arkuszu kalkulacyjnym itp.


500 km Głównym Szlakiem Beskidzkim w 7 dni - dla Piotra

Piotr miał ogromne szczęście ,że na jego drodze pojawiło się dwóch wspaniałych sportowców chcących wesprzeć go w jego wielkich zmaganiach z chorobą.


Maciek - amator górskich wypraw, biegacz amator, przeszedł drogę od grubasa do ultrasa. Mąż, ojciec. Propagator zdrowego trybu życia. Chętnie wspiera i pomaga innym.


Szczepan – lubi chodzić po górach, czasami wejdzie na mniejszą, czasami na nieco wyższą. Zdobywca Everestu i Korony Ziemi wie jak trudne bywają wyzwania. Od kilku lat biega ultra maratony, w szczególności te górskie. 


Oni również z ogromnym, morderczym wręcz wysiłkiem będą dokonywać niemożliwego. Razem, chcą przebiec w 7 dni 500 km po górach!! To mniej więcej po 70 km na dzień. Jak mówią nie wiedzą czy starczy im sił ale dadzą z siebie wszystko!


SZCZEPAN,MACIEK I WSZYSCY CHĘTNI WSPOMÓC PIOTRA - DZIĘKUJEMY WAM Z CAŁEGO SERCA!!!


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 118

KR
Krystian R
1 000 zł
FT
F.H.P.U. TEK-PAK Sp. z .o.
600 zł
GK
Grzegorz Kaczmarek
500 zł
DS
DUONET Sp. z o.o.
500 zł
AM
ALUNOVA
500 zł
K
K.
314 zł
J
Jati
200 zł
SP
S&J
200 zł
AW
Arek
200 zł
MS
Marcin Schoen
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

750 684 zrzutki

i zebrali

539 794 720 zł

A ty na co dziś zbierasz?