id: ggsngz

Lekcje z wojny na Ukrainie dla Polski

Lekcje z wojny na Ukrainie dla Polski

Nasi użytkownicy założyli 979 065 zrzutek i zebrali 999 281 672 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności10

 • Szanowni Państwo,


  Serdecznie zapraszamy na spotkanie z doktorem Jackiem Bartosiakiem i zespołem Strategy & Future, podsumowujące projekt „Lekcje z wojny na Ukrainie dla Polski”.


  Spotkanie odbędzie się w środę 14 czerwca 2023 roku o godzinie 13:00 w warszawskiej Kinotece (Pałac Kultury i Nauki, plac Defilad 1), w sali nr 4.


  Warunki uczestnictwa:

  - rejestracja na stronie https://app.evenea.pl/event/SFlekcje przy użyciu adresu mailowego,

  - okazanie biletu wstępu w formie elektronicznej lub papierowej 


  W celu sprawnego przeprowadzenia procesu weryfikacji uczestników prosimy o przybycie na miejsce 30 minut przed rozpoczęciem spotkania.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W lutym tego roku wybuchła na wschodzie wojna. Rosja zaatakowała Ukrainę. Zakończył się pewien etap w historii naszego regionu i w historii świata.


Od lat mówimy i piszemy w Strategy & Future o potrzebie przygotowania się na nowe czasy, przygotowania reformy polskiej wojskowości. Te nowe czasy już nadeszły.


Jak Państwo wiedzą, przygotowaliśmy i zakończyliśmy projekt Armii Nowego Wzoru, który był próbą wskazania, w jaki sposób należy podchodzić do myśli reformatorskiej w obliczu nowych wyzwań w określonym układzie geopolitycznym, czyli istnienia NATO, istnienia zobowiązań sojuszniczych, takiego a nie innego stosunku państw europejskich do bezpieczeństwa w naszej części świata i ich możliwej niechęci do automatycznego uruchomienia art. 5 NATO.


Wraz z wybuchem wojny na Ukrainie wszystko to ulega zmianie. Zachodzi potrzeba przeanalizowania wielkiej strategii Rzeczypospolitej, przyjęcia nowej strategii rywalizacji z Rosją i wynikającej z nich obydwu strategii wojskowej dotyczącej wojny z Rosją oraz opracowania koncepcji operacyjnej dla przyszłego wojska Rzeczypospolitej.


To wszystko można określić zbiorczo mianem reformy polskiej wojskowości. Wojna na Ukrainie daje nam tu ważną lekcję ewolucji pola walki i pozwala dostrzec dynamiczne uwarunkowania geopolityczne związane z wojną i zachowaniem wobec niej wszystkich państw.


Tymi lekcjami chcemy się właśnie zająć w Strategy & Future w najbliższych miesiącach w nowym projekcie pt. „Lekcje z wojny na Ukrainie”. Mamy nadzieję, że efekty realizacji tego projektu złożą się na odpowiedź na pytanie, w jakim kierunku powinny iść działania naszego kraju, w szczególności w zakresie strategii i reformy wojskowości.

W związku z tym ponownie, podobnie jak przy projekcie Armii Nowego Wzoru, postanowiliśmy uruchomić zbiórkę na zrzutka.pl, licząc na Państwa szczodrość i zrozumienie wagi problemu. Przy Armii Nowego Wzoru udało się to wspaniale, za co bardzo dziękuję.


Otrzymaliśmy ogromną liczbę podziękowań za wysiłek; mieliśmy głębokie przekonanie, że nasza praca i jej wyniki zostały docenione. Obiecujemy również i tym razem Państwa nie zawieść.


Niech wolna debata rozwija się w Rzeczypospolitej.


Jacek Bartosiak

i zespół Strategy & Future

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1229

 
Dane ukryte
ukryta
JK
Jacek Kłos
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AA
Adam Adamski
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
252 zł
TS
MonteLaguna
100 zł
AK
Artur Kil
10,77 zł
AK
Arkadiusz Królak
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 42

 
2500 znaków
 • A
  ArtAma

  Powodzenia całej naszej Polsce i otwarcia oczu przez elity !

  20 zł
 • RR
  Radosław Rosiński

  Dzięki za kawał dobrej roboty. Pozdrawiam serdecznie.

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Cobyśmy byli zasobni w wiedzę

  200 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dzięki za wspaniały kawał dobrej roboty !!! Geopolityka jaką przedstawiacie powinna dzisiaj gościć we wszystkich domach w Polsce i krajach Bałtyckich. Pozdrawiam Serdecznie !!!

  ukryta
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Oby partyjna maniera promująca "paździerz" tam gdzie dosięga swoimi wpływami nie postawiła nas w takiej sytuacji jak w '39 roku.
  Trzeba to powtarzać i wbijać do głów polityków.
  Ogromnie ważnym jest aby pozwolić działać i dawać pole manewru ludziom inteligentnym i kompetentnym w swoich obszarach, trzymając z dala partyjny paździerz.

  20 zł