id: ggsngz

Lekcje z wojny na Ukrainie dla Polski

Lekcje z wojny na Ukrainie dla Polski

107 499 zł 
z 250 000 zł
42%
142 dni do końca
811 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

W lutym tego roku wybuchła na wschodzie wojna. Rosja zaatakowała Ukrainę. Zakończył się pewien etap w historii naszego regionu i w historii świata.


Od lat mówimy i piszemy w Strategy & Future o potrzebie przygotowania się na nowe czasy, przygotowania reformy polskiej wojskowości. Te nowe czasy już nadeszły.


Jak Państwo wiedzą, przygotowaliśmy i zakończyliśmy projekt Armii Nowego Wzoru, który był próbą wskazania, w jaki sposób należy podchodzić do myśli reformatorskiej w obliczu nowych wyzwań w określonym układzie geopolitycznym, czyli istnienia NATO, istnienia zobowiązań sojuszniczych, takiego a nie innego stosunku państw europejskich do bezpieczeństwa w naszej części świata i ich możliwej niechęci do automatycznego uruchomienia art. 5 NATO.


Wraz z wybuchem wojny na Ukrainie wszystko to ulega zmianie. Zachodzi potrzeba przeanalizowania wielkiej strategii Rzeczypospolitej, przyjęcia nowej strategii rywalizacji z Rosją i wynikającej z nich obydwu strategii wojskowej dotyczącej wojny z Rosją oraz opracowania koncepcji operacyjnej dla przyszłego wojska Rzeczypospolitej.


To wszystko można określić zbiorczo mianem reformy polskiej wojskowości. Wojna na Ukrainie daje nam tu ważną lekcję ewolucji pola walki i pozwala dostrzec dynamiczne uwarunkowania geopolityczne związane z wojną i zachowaniem wobec niej wszystkich państw.


Tymi lekcjami chcemy się właśnie zająć w Strategy & Future w najbliższych miesiącach w nowym projekcie pt. „Lekcje z wojny na Ukrainie”. Mamy nadzieję, że efekty realizacji tego projektu złożą się na odpowiedź na pytanie, w jakim kierunku powinny iść działania naszego kraju, w szczególności w zakresie strategii i reformy wojskowości.

W związku z tym ponownie, podobnie jak przy projekcie Armii Nowego Wzoru, postanowiliśmy uruchomić zbiórkę na zrzutka.pl, licząc na Państwa szczodrość i zrozumienie wagi problemu. Przy Armii Nowego Wzoru udało się to wspaniale, za co bardzo dziękuję.


Otrzymaliśmy ogromną liczbę podziękowań za wysiłek; mieliśmy głębokie przekonanie, że nasza praca i jej wyniki zostały docenione. Obiecujemy również i tym razem Państwa nie zawieść.


Niech wolna debata rozwija się w Rzeczypospolitej.


Jacek Bartosiak

i zespół Strategy & Future

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 811

preloader

Komentarze 27

 
2500 znaków
 • Urszula Ska

  Wspieram, bo trzeba pomagać ludziom, którzy chcą zmienić naszą rzeczywistość.

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dla Polski

  100 zł
 • AK
  Adrian Kordas

  Dziękuję za Państwa pracę i wkład w rozwój debaty o geopolityce, polityce, wojskowości, wojnie i pokoju w Polsce. Pozdrowienia dla całej ekipy S&F / Adrian

  20 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Powodzenia! Dzięki za pracę dla Polski :)

  50 zł
 • AZ
  Adam

  Po ANW kolejna inicjatywa - nie próżnujecie. Mam wrażenie, że coraz więcej tez, które pojawiły się w S&F wchodzi do szerokiej debaty nt. WP oraz naszego miejsca w nowoczesnym świecie. Dziękuję za Waszą pracę i zaangażowanie oraz życzę powodzenia.

  100 zł

Nasi użytkownicy założyli

878 606 zrzutek

i zebrali

807 717 752 zł

A ty na co dziś zbierasz?