id: ggz2wx

Walczymy o ŻYCIE Rexa

Walczymy o ŻYCIE Rexa

755 zł 
z 930 zł
81%
zakończona 27.05.2021r
45 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

06.05.2021

Rex jest już na końcówce leczenia. Czuje się bardzo dobrze. Zbiórkę otworzyłam ponownie, ponieważ potrzebujemy 175 zł, na ostatnie badanie biochemiczne krwi, antybiotyk, morfologię i żelazo, i jeszcze jeden lek, aby wyniki wróciły do normy. Mama będzie mogła dopiero w przyszłym tygodniu zapłacić za szczepienie przeciwko kleszczom, aby Rex już nie zachorował. Czy mogę jeszcze raz prosić o pomoc?❗Informacje z dnia 29.04: Rex czuję się lepiej, zaczął jeść, jest mniej apatyczny. Dostał antybiotyk, płyny i leki w kroplówce. Jego stan nadal jest ciężki. Udało się zrobić badanie biochemiczne krwi. Parametry nerkowe i wątrobowe są znacząco podwyższone. Jutro jedzie z powrotem na kroplówki. Mamy nadzieję, że stan się poprawi. Na dole załączyłam zdjęcie wyników.

Z❗NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE 28.04 Rex umiera, będzie miał przetaczaną krew, BABESZJOZA. Jego stan jest krytyczny, zostaje w klinice na noc. Weterynarz nie daje pewności co do tego, czy przeżyje.😭😭😭


Rex to 6 miesięczny szczeniak, mix owczarka niemieckiego z malamutem, aczkolwiek z malamuta raczej ma bardzo mało... Dostaliśmy go od koleżanki mojej mamy. Rexio był wesołym, aktywnym psiakiem, do czasu... Od ponad miesiąca zmagamy się z anemią autohemolityczną, taką diagnozę postawił weterynarz.

Nie wiemy w sumie kiedy ona zaczęła się rozwijać. Weterynarz powiedział, że być może matka Rexa ma anemię i genetycznie przeszła na niego. Radość z życia Rexa powoli staje się wspomnieniem, mimo przyjmowanego leku poprawa była chwilowa. Rex przestał jeść, wodę pije, gdy podstawię mu miskę pod nos, ma trudności z oddychaniem (oddycha ciężko), jest bardzo smutny, niechętny do spacerów, trudno jest mu się utrzymać na łapkach. Na ten moment musimy rozszerzyć diagnostykę, aby zdołać mu pomóc. Stać mnie jedynie na to, aby zrobić mu badania morfologiczne i zakupić tańszy lek, niestety to nie wystarczy.

Jedną z największych obaw jest to, że Rex będzie musiał mieć przetaczaną krew...

Dokładne badania - morfologia z rozmazem ręcznym, poziom form młodocianych erytrocytów, szeroka biochmia, tarczyca, jonogram z oznaczeniem żelaza i TIBC, poziomy folianów i B12, dokładne badanie moczu, usg narządów wewnetrznych to podstawa u nas.


Oprócz Rexa w domu mamy jeszcze 3 psy i 4 koty, jedyne szczęście w nieszczęściu jest takie, że tylko Rex choruje, reszta zwierzaków jest zdrowa.

Nie mam własnego dochodu, więc nie mogę pomóc mamie w spłacie rachunków u weterynarza, mam też liczne rodzeństwo, które musi mieć zapewnione podstawowe rzeczy, trzeba opłacać też rachunki. Wiem, że trzeba mieć na uwadze biorąc zwierzę, że może się rozchorować i leczenie będzie kosztować, ale proszę mi uwierzyć, że jeszcze jakiś czas temu nie martwili byśmy się o pieniądze na leczenie. Sytuacja jest bardzo trudna, a ja mam coraz mniej czasu i wiary w to, że Rex wyzdrowieje.


Każdy grosz się liczy, będę wstawiała każde wyniki badań, paragony za wykonane zabiegi, badania.

Proszę tylko o pomoc.

Kochamy Rexa i nie chcemy go stracić.


Poniżej wstawiam zdjęcie pierwszych badań morfologicznych Rexa.

h8f3fe2c5c2a0a2c.jpeg

image image Dwa zdjęcia powyżej przedstawiają wyniki badań z 28.04Wyniki badań z dnia 29.04 plus opłacone rachunki dzięki zbiórce. Dzięki pieniążkom mogliśmy zakupić krew i przeprowadzić konieczne badania, zapłacić za hospitalizację i leki. Dziękujemy bardzo, mamy nadzieję, że jego s będzie się poprawiał. Nadal jesteśmy czujni.


oedb05ccb4acfea4.jpegPierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 45

ES
emilia
150 zł
BK
Beata Kierońska
100 zł
AM
Ania Małek Folga
50 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Helena Żakowska
20 zł
AC
Anna Czarnowska
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

798 653 zrzutki

i zebrali

617 830 919 zł

A ty na co dziś zbierasz?