id: gj6hdv

Dla 6-ki dzieci i ich mam z Ukrainy

Dla 6-ki dzieci i ich mam z Ukrainy

Nasi użytkownicy założyli 1 166 490 zrzutek i zebrali 1 213 083 865 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Na zdjęciu widzicie Nazokat i jej 4-kę dzieci. Musieli uciekać z Ukrainy. Wcześniej, dwanaście lat temu, Nazokat byla zmuszona przenieść sie z Uzbekistanu do Ukrainy, z powodu prześladowań religijnych, jest muzułmanką. Dzieci są obecnie w wieku 3, 5, 8 i 9 lat, jeden chłopczyk i 3 dziewczynki. Mąż Nazokat został aresztowany z powodów politycznych i jest w więzieniu. Przedwczoraj, 28-go lutego, Nazokat udało się dotrzeć z dziećmi do Warszawy. Są w niezłej fizycznej kondycji, choć dwie dziewczynki są przeziębione, uciekając z Ukrainy stali dwa dni na dworzu. Nazokat choruje na cukrzycę.


Cała piątka zamieszkała u Gabrysi i Romana na warszawskiej woli, razem z ich 4-letnimi bliźniakami.


Taki był plan, ugościć tą piątkę. Tymczasem wczoraj (1 marca) Gabrysia i Roman przyjęli jeszcze bliskich znajomych Nazokat, kolejne 5 osób: 3 kobiety (2 siostry i teściową jednej z nich) razem z 3-letnim i jednomiesięcznym dzieckiem !!! 


Zbierzmy pieniądze dla całej 10-ki, na bieżące potrzeby i wyposażmy ich na najbliższą przyszłość. Nazokat mówi, że chciałaby się przenieść do europejskiego kraju z liczną muzułmańską społecznoscią, gdzie nie bedzie dyskryminowana z powodu religii, co oznacza konieczność zakupu biletów.


Jeśli uda sie zebrać więcej niż potrzeba nadwyżka zostanie przekazana dla innych uchodźców z Ukrainy (100% wpłat będzie przeznaczonych dla uchodzców, zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat, wystarczy kliknąć odpowiednią opcję).

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 74

 
Dane ukryte
300 zł
JB
Jowita
100 zł
 
Dane ukryte
40 zł
AM
anna mirowska
200 zł
 
Dane ukryte
20 zł
AA
Andrzej Augustyn
70 zł
KA
Karina
ukryta
GT
Gabi
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków