id: gjhudm

Drużyna Karola -Licytacje

Drużyna Karola -Licytacje

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
41 365 zł 
z 62 000 zł
66%
zakończona 31.12.2020r
221 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Ten pan na zdjęciu to mój mąż Karol, który swoje przeszedł. Przeszliśmy ciężka drogę ale teraz patrzymy naprzód. Zabieramy pieniądze na zakup protezy nogi dla Karola. Protezy, która umożliwi nam powrót do normalności. Niestety proteza taka nie jest finansowana przez Państwo, stąd pomysł na zrzutkę i licytacje dla Karola.


Kilka słów o historii choroby: dwa lata temu, można powiedzieć znikąd pojawił się

 u Karola guz na udzie, rósł bardzo szybko, po zaledwie 3 miesiącach osiągając rozmiar pięści.  Diagnoza : mięsak (sarcoma) rzadka odmiana nowotwóru. Dzięki szybkiej reakcji warszawskich lekarzy z Instytutu Marii Skłodowskiej-Curie, został poddany serii naświetleń radioterapii, a guza wycięto.


Karol szybko doszedłem do siebie po operacji. Na kilkanaście miesięcy zapomniał o całej sytuacji z nowotworem. Jednak rak nie dał zapomnieć o sobie, odrósł ponownie w najmniej odpowiednim momencie, kiedy byłam w 6 miesiącu ciąży. Ponownie wizyty w Warszawie, szereg cykli chemioterapii, praktycznie ostatnie trzy miesiące przed porodem razem spędziliśmy w szpitalu. 10 dni po kolejnej operacji urodził się nam synek Karolek junior. Karol pozwoli dochodził po chemioterapii, odrosły mu włosy. Zorganizowaliśmy przekładany ślub i wesele. Cały czas mieliśmy tego świadomość że złośliwy guz może znowu wrócić. I tak też niestety się stało trzy tygodnie po weselu, Karol wyczuł na szwach kolejny guz, po raz trzeci w tym samym miejscu! Lekarze już wcześniej nas informowali ,że jeśli guz odrośnie, nie będzie z czego wycinać i konieczna będzie amputacja. Amputacja odbyła się 19.03.2020.


Dzisiaj mijają prawie trzy miesiące od amputacji nogi na poziomie uda. Karol porusza się o kulach a naszym marzeniem jest by chodził. Stąd zbiórka pieniędzy z licytacji na Facebooku na zaawansowaną protezę nogi. Karol zawsze należał do aktywnych, rower, piłka nożna, siatkówka czy siłownia, studia na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu. A teraz niemoc wykonania najprostszych czynności czy wejście po schodach bez pomocy drugiej osoby jest dla niego nie lada wyzwaniem. Nowoczesna

 proteza da jemu ale również mi szansę na normalne funkcjonowanie. Jej koszt jest ogromny. Marzeniem Karola jest by za jakiś czas, wraz z naszym pięcio miesięcznym synkiem uczyć się wspólnie chodzić, jeździć na rowerze, by być znowu aktywnym człowiekiem.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 221

B
Budinvest
4 000 zł
PL
Paulina Lasota
1 600 zł
AM
Andrzej Michna
1 300 zł
RW
Rafal Wrycza licytacja lot balonem
1 200 zł
MD
Maciej Duszyński
1 100 zł
KT
Karol Tuszynski
1 040 zł
KN
Karolina Nicoud Valmond
800 zł
KS
Klaudiusz Skelnik
700 zł
KA
kamila-prabucka
700 zł
MD
Maciej Duszyński
600 zł
Zobacz więcej

Komentarze 16

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

796 797 zrzutek

i zebrali

614 968 040 zł

A ty na co dziś zbierasz?