Operacja dla małego Leona
Operacja dla małego Leona
Nasi użytkownicy założyli 1 231 367 zrzutek i zebrali 1 363 639 843 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Aktualności5
-
Operacja wciąż jest zbyt ryzykowna. Więc czekamy ,aż Leo będzie starszy. Aktualnie udało nam się doprowadzić do tego,że Leo je samodzielnie( wciąż są to zblendowane karmy z wodą) z miseczki spowalniającej. Pozostaje nam czekać i obserwować sytuację na bieżąco
Dziękuję za każdą pomoc🥰
Konrad Dąbrowski • 07.01.2023 18:38
Cieszę sie, że są postępy. Czekamy na kolejne dobre wieści!
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
Dzień Dobry.
Nigdy nie przypuszczałam, że będę zmuszona aby organizować zbiórkę jednak sytuacja w której się znalazłam mnie do tego zmusiła. Zaczynając od początku 21.09.2022 wraz z moim narzeczonym odebraliśmy ze wsi wolnożyjącego 6 tygodniowego kotka. Kotek nazywa się Leon. Z początku wydawało by się, że jest to zdrowy dobrze rokujący maluch. Pierwsza wizyta u weterynarza, odpchlanie i rozpoczęcie leczenia świerzbu oraz wyznaczenie daty szczepień. Nagle zaczęła dziać się rzecz niepokojącą, mały po przyjęciu pokarmu wymiotował. Z początku wydawałoby się, że jest to kwestia zbyt łapczywego jedzenia. Jedzenie było porcjowane w bardzo małych ilościach, kupiłam miskę spowalniającą jedzenie,a sytuacja wciąż się nie zmieniała. Kolejna wizyta u weterynarza, lek przeciwwymiotny nic się nie zmienia. Wizyta u innego weterynarza Leon otrzymał, leki przeciwbólowe, przeciwwymiotne i rozkurczowe co lekko poprawiło sytuacje ,ale wciąż treść pokarmowa była zwracana. Zlecono nam RTG z kontrastem ,bo być może coś utknęło w przełyku. RTG wykazało, że kontrast w ogóle nie zmienił swojego położenia co zaniepokoiło weterynarza. Zostaliśmy skierowani do innego miasta na tomografię, ponieważ ten weterynarz nie miał odpowiedniego sprzętu na diagnozę tego przypadku. W Klinice zostały wykonane badania ,podana kroplówka oraz co najważniejsze tomografia. I tutaj zaczyna się najsmutniejsza część historii. Rozpoznanie megaesophagus (przełyk olbrzymi)
Przełyk olbrzymi (megaesophagus) to rozszerzenie przełyku wraz z upośledzeniem lub brakiem jego motoryki, co prowadzi do zalegania w nim pokarmu i poszerzenia światła narządu.
Weterynarz przedstawił nam 3 rozwiązania:
1.Eutanazja.
2.Karmienie kota w pozycji stojącej kilkanaście razy dziennie płynami ,prawdopodobnie do końca życia, które nie wiadomo ile potrwa. Kot może przeżyć miesiąc, dwa lata, kilka lat.. A do najczęstszych powikłań należy zachłystowe zapalenie płuc i to ono jest główną przyczyna śmierci.
3.Ostatnia możliwość ryzykowny zabieg zamknięcia PRAA.
Jako ,że chce zrobić wszystko co w mojej mocy aby uratować życie Leona i pozwolić mu żyć bez cierpienia chciałabym zdecydować się na zabieg. Aktualnie na leczenie Leona wydaliśmy już ok 1500 zł .Niemniej jednak nie będziemy w stanie uzbierać tak dużej kwoty.
Koszt zabiegu: 3500 zł
Hospitalizacja po zabiegu: 500 zł
Badanie kardiologiczne ok. 100 zł
Dlatego bardzo proszę o wsparcie i wspólną walkę o życie małej istoty.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!