id: gkcm3y

Zorganizuj z nami II Forum Suwerenności Żywnościowej!

Zorganizuj z nami II Forum Suwerenności Żywnościowej!

9 054 zł 
z 12 000 zł
75%
zakończona 12.01.2020r
125 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Czy wiesz, że rolnictwo przemysłowe odpowiada za ponad połowę emisji gazów cieplarnianych na świecie? * Czy wiesz, że większość żywności w Polsce pochodzi głównie z takiego źródła**, a jej jakość jest niższa niż w innych krajach UE? *** Czy wiesz, że rolnictwo ekologiczne, które sprzyja środowisku to niecałe 3% rynku polskiego rynku żywności?**** Chcesz to zmienić? Wesprzyj NYELENI Polska w organizacji II Forum Suwerenności Żywnościowej i dołącz do nas podczas wydarzenia!

NYELENI Polska to ruch społeczny tworzony przez ludzi, którzy promują zdrową, lokalną żywność produkowaną z dbałością o środowisko naturalne i z poszanowaniem praw pracowniczych. Naszym głównym celem jest upowszechnianie i rozwijanie suwerenności żywnościowej oraz agroekologii.

Jesteśmy rolniczkami i rolnikami, pracownikami organizacji pozarządowych i przedstawicielkami kooperatyw oraz ogrodów miejskich. Razem wiele już osiągnęliśmy!

Jednym z naszych największych sukcesów było I Forum Suwerenności Żywnościowej w 2018 roku. Spotkaliśmy się tam w gronie ludzi, dla których ważna jest zrównoważona produkcja żywności, troska o planetę i sprawiedliwość społeczna. To wydarzenie dodało nam energii do wspólnej walki o suwerenność żywnościową.

Pomóż nam zorganizować je po raz drugi i dołącz do nas podczas wydarzenia!

II Forum Suwerenności Żywnościowej odbędzie się w Służewskim Domu Kultury w Warszawie, od 30 stycznia do 2 lutego 2020.

Co będziemy robić podczas Forum?

budować sieć wsparcia dla alternatywnych sieci dystrybucji żywności: sprzedaży bezpośredniej, kooperatyw spożywczych, rolnictwa wspieranego społecznie (RWS),

analizować politykę rolną w naszym kraju i na świecie,

pracować nad rozwiązaniami zwiększającymi dostępność życiodajnej żywności,

wymieniać się wiedzą rolniczą i dyskutować, jak radzić sobie ze skutkami zmieniającego się klimatu,

edukować osoby jeszcze niezwiązane z naszym ruchem, o tym czym są suwerenność żywnościowa i agroekologia oraz, jak mogą pomóc w zatrzymaniu zmian klimatycznych.

NYELENI Polska to nieformalny ruch społeczny. Nie dysponujemy stałym budżetem, pozyskujemy środki jedynie na konkretne działania, a nasza praca jest w większości wolontaryjna. Właśnie dlatego Twoje wsparcie jest dla nas tak ważne!

gkcm3y-31f2a1ff.png

Dorzuć się do II Forum Suwerenności Żywnościowej i pomóż nam opłacić:

Koszty użytkowania przestrzeni.

Podróż i zakwaterowanie prelegentów i prelegentek z całej Polski.

Ciepły posiłek dla naszych wolontariuszy i wolontariuszek oraz poczęstunek dla uczestników, uczestniczek w trakcie przerw kawowych (w tym także dla Ciebie)

Ubezpieczenie, które pokryje nieprzewidziane zdarzenia podczas FORUM.

Wydarzenie kulturalne, którym uczcimy kilkudniowe intensywne spotkania i debaty.

Koszty związane ze spotkaniem ewaluacyjnym, podczas którego organizatorzy i organizatorki II FORUM SUWERENNOŚCI ŻYWNOŚCIOWEJ podsumują wszystkie pomysły i idee, a także będą pracować nad strategią ich wdrażania.

Ty także możesz wziąć udział w II Forum Suwerenności Żywnościowej - co prawda zgłoszenia na forum zostały już zamknięte, ale wciąż możesz uczestniczyć w wydarzeniach, które nie wymagają rejestracji.


gkcm3y-7388e9f2.png


Zastanawiasz się, jak wygląda nasza praca na co dzień?

Jesteśmy grupą aktywistów i aktywistek z bogatym doświadczeniem w:

kooperatywach,

ogrodach miejskich,

gospodarstwach rolnych wspieranych przez społeczność

organizacjach pozarządowych

nieformalnych koalicjach

Budując polską sieć osób i organizacji działających na rzecz suwerenności żywnościowej, prowadzimy działalność publicystyczną i edukacyjną. Do naszych największych sukcesów możemy zaliczyć m.in.:

akcję Dlaczego Nie Kupuję w Supermarkecie,

Międzypokoleniowe Spotkanie Rolników, którzy chcą tworzyć nowy system żywności w oparciu o koncepcję suwerenności żywnościowej,

organizację szkolenia Agro-Perma-Lab na rzecz budowania kompetencji liderów i innowatorów społecznych w dziedzinie Agroekologii i Permakultury.


gkcm3y-139bb5f5.png


Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat tego kim jesteśmy, jakie są nasze misje i cele:

wejdź na naszą stronę internetową,

dołącz do nas na Forum.

Wierzymy, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu, zrobimy jeszcze więcej.Liczymy na Twoje wsparcie - to dzięki Tobie zorganizujemy II Forum Suwerenności Żywnościowej!


* Za wpłaty przewidzieliśmy nagrody - większość jest do odebrania jedynie na miejscu, podczas Forum, ale mamy też opcję dla osób, które nie będą mogły do nas przyjechać. Sprawdź zakładkę NAGRODY i dowiedz się więcej.
xd86f7f190ccfebd.jpeg

Źródła:

*https://www.grain.org/article/entries/5102-food-sovereignty-5-steps-to-cool-the-planet-and-feed-its-people

**https://fundacjarepublikanska.org/wp-content/uploads/2016/10/Rynek-produkcji-spo%C5%BCywczej-raport-2016-10-27.pdf

*** Ceny żywności i napojów bezalkoholowych w Polsce stanowią 69% średniej unijnej. Tańsze są tylko w Rumunii. Eurostat, dane z 2018 roku https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Comparative_price_levels_for_food,_beverages_and_tobacco#Price_levels_for_food.2C_beverages_and_tobacco tabela 1. Porównanie jakości produktów w Polsce i ich odpowiedników zagranicą opisuje raport UOKiK z 2018 dostępny na https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=14842

**** W porównaniu do Danii – około 20 proc. Raport IMAS “Żywność ekologiczna w Polsce 2017”, który można uzyskać na stronie IMAS http://imas.pl/blog/raport-zywnosc-ekologiczna-w-polsce-2017-juz-do-pobrania/

gkcm3y-923fc9b6.png

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 125

 
Dane ukryte
600 zł
LP
Laura Piotrowska
500 zł
WK
Wawelska Kooperatywa Spożywcza
500 zł
DK
Dorota Komar
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
BP
Barbara Piela
200 zł
JF
Jakub Frydrych
150 zł
PK
Poznańska Kooperatywa Spożywcza
150 zł
AS
Agata Stasik
120 zł
ŁN
Łukasz
120 zł
Zobacz więcej

Komentarze 12

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej
Dwie przypinki Nyeleni Polska (do odbioru na Forum). Two pins with Nyeleni logo (self-pickup)

Mała i duża, tak by każdy widział z daleka, że wspierasz suwerenność żywnościową. 

rozwiń

wybrano 7 razy

Wybieram
Wpłać 30 zł i więcej
Książeczka z materiałami Nyeleni Polska (także w wersji elektronicznej). Set of brochures and educational materials (available also in pdf file)

Dostępny także w formie elektronicznej, dla osób które nie będą mogły wziąć udziału w Forum i odebrać nagrody osobiście. Gęsty i bogaty w informacje. 

rozwiń

wybrano 42 razy

Wybieram
Wpłać 70 zł i więcej
Flaga ruchu Nyeleni Polska (do odbioru na Forum). Flag with Nyeleni logo (self-pickup)

Suwerenność żywnościowa to sprawa wagi państwowej, a flaga jest tego najlepszym dowodem. Przyda się podczas marszów i pikiet, a także pozwoli Twoim sąsiadom dowiedzieć się, czym jest Nyeleni. 

rozwiń

wybrano 4 razy

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Dwie przypinki, pakiet materiałów i flaga ruchu Nyeleni Polska (do odbioru na Forum). Pins, educational materials and flag (self-pickup)

Dzięki takiemu kompletowi już nikt nie będzie miał wątpliwości, po czyjej stronie jesteś. Ten zestaw mówi: suwerenność żywnościowa to Twoje drugie imię. 

rozwiń

wybrano 28 razy

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

852 600 zrzutek

i zebrali

738 368 739 zł

A ty na co dziś zbierasz?