Na wyposażenie przedszkola dla dzieci z autyzmem ID: x75nfj

Na wyposażenie przedszkola dla dzieci z autyzmem ID: x75nfj

2 839 zł z 100 000 zł

2%

2 839 zł

2 839 zł

z 100 000 zł

52 dni

52 dni

do końca

71

71

wspierających
2%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 3

 • Zachęcamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebook i wzięcia udziału w licytacjach na rzecz Punktu Przedszkolnego :) Można wylicytować fajne rzeczy, a przy okazji wspomóc nasz cel :) Nowe przedmioty lub usługi na licytacje będą pojawiać się tak często jak to możliwe :)

  https://www.facebook.com/events/294737148544789/

  Czytaj więcej

 • Czytaj więcej
 • Dzięki Wam przekroczyliśmy pierwszy tysiąc, tym samym przekraczając magiczną granicę - mamy 1% potrzebnej kwoty. Dziękujemy!!! <3


  Wierzymy, że się uda! :)))

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Dzieci z autyzmem czekają na swoje przedszkole!

Możecie pomóc stworzyć nam miejsce, w którym dzieci z deficytami rozwojowymi będą miały

szansę na rozwój i naukę samodzielności.


Dlaczego?


 • Dzieci z autyzmem potrzebują specjalistycznej terapii i odpowiedniego miejsca, ponieważ masowe lub integracyjne placówki nie zawsze są w stanie sprostać specjalnym potrzebom tych dzieci, co skutkuje częstym wykluczeniem oraz regresem rozwojowym;
 • W naszym mieście nie ma obecnie placówki, która byłaby nastawiona wyłącznie na potrzeby dzieci ze spektrum autyzmu;
 • Edukacja przedszkolna jest kluczowym etapem nabywania samodzielności i kształtowania najważniejszych umiejętności niezbędnych do późniejszego funkcjonowania w społeczeństwie. Pominięcie lub zaniedbanie tego etapu może skutkować brakiem przystosowania tych dzieci do życia wśród nas;
 • Marzymy o stworzeniu miejsca, w którym dzieci z autyzmem, otrzymają terapię ukierunkowaną na wszystkie najważniejsze ich potrzeby i dostosowaną do ich możliwości.


Jesteśmy 3 specjalistkami, pracującymi od lat z dziećmi z zaburzeniami rozwoju. Od ponad roku prowadzimy placówkę terapeutyczną, w której udzielamy pomocy maluszkom, przedszkolakom oraz dzieciom w wieku szkolnym ze spektrum autyzmu i z zespołem Aspergera. Od nowego roku chciałybyśmy otworzyć specjalny terapeutyczny punkt przedszkolny, aby zapewnić kompleksową, całodzienną terapię i opiekę dla dzieci. Z własnego doświadczenia wiemy, że na wczesnych etapach życia intensywna terapia przynosi oczekiwane rezultaty. Stworzenie takiego miejsca wiąże się z dużymi kosztami remontu oraz przystosowania budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. Mimo ogromnego zapału i szczerych chęci, wiemy że same nie jesteśmy w stanie udźwignąć wszystkich wydatków, które nas czekają. Dlatego dziś zwracamy się do Ciebie o wsparcie i otwarte serce.


Na co konkretnie zbieramy?

 

Lokal, w którym planujemy otworzyć punkt przedszkolny wymaga generalnego remontu. Nie mamy podłóg, miejsca do nauki i zabawy, ani nawet łazienek dla dzieci. Potrzebujemy też wyposażyć specjalistyczne sale, takie jak pokój psychologa, logopedy czy sale rehabilitacyjną.

Posiadamy za to mnóstwo pomocy terapeutycznych, które szukają swojego miejsca w przedszkolnych regałach.


Co kupimy za Twój datek?


 • Wykończenie podłóg, ścian - ok. 25 tys. zł
 • Wyposażenie dwóch sal dziennych - 15 tys. zł
 • Wyposażenie 2 pokojów terapeutycznych - 20 tys. zł
 • Wyposażenie łazienki, kuchni - 20 tys.
 • Wyposażenie sali rehabilitacyjnej 20 tys.


Budynek przechodzi już pierwsze modernizacje.

n96a300739e86053.jpeg

Jednak wciąż wymaga wiele pracy.

v70bdfbbca8c5342.jpeg


Dzięki Wam dzieci będą miały szanse na lepszą przyszłość.

l97634248dde090e.jpeg

x3951440828316b9.jpeg


Komu pomagasz?  

Z placówki skorzystają dzieci nie tylko z naszego miasta, ale i z pobliskich miejscowości. Jesteśmy w kontakcie z Urzędem Miasta Gliwic, który wspiera nas w naszych działaniach i otwarcie mówi o potrzebie stworzenia takiego miejsca.

 

Kontaktują się też z nami rodzice, dla których niejednokrotnie jedynym wyjściem jest niepodejmowanie pracy i pozostanie z dzieckiem w domu, gdyż nasi podopieczni wymagają ciągłej opieki. Rodzice sygnalizują też, że ich dzieci ze względu na niezrozumienie i trudne zachowania często są wykluczane. Przez to nie nabywają niezbędnych do życia kompetencji, tak jak ich zdrowi rówieśnicy. Otwierając przedszkole pomożemy więc całym rodzinom.

Jedna z mam naszego podopiecznego napisała: "Ze względu na to, że mój syn bije, szczypie inne dzieci i krzyczy, źle się czuje w miejscach, gdzie jest głośno, czekam na otwarcie tego przedszkola, z nadzieją, że Wojtek odnajdzie tam zrozumienie i nauczy się odpowiednio wyrażać swoje emocje."


Poniżej kilka zdjęć z naszych zajęć :) Dzieci, jeśli tylko okaże się im wsparcie i zrozumienie, uczą się z wielkim zaangażowaniem :)


h83254353e715e45.jpeg

ja34852600fbef63.jpeg

v4b27081dd8d0d51.jpeg

dcafb3a1be1f0fb1.jpeg


O nas

 

Kasia, Magda, Wiktoria. Logopeda, psycholog, oligofrenopedagog. Tworzymy zespół - wiemy jak pracować z dziećmi z autyzmem i chcemy im pomagać!

 

Obecnie pracujemy w Gliwicach, prowadzimy terapię indywidualną oraz grupową, a także wspieramy rodziców w codziennych trudnościach wychowawczych. Zapraszamy na naszą stronę: www.gliwika.pl

My i dzieci bardzo potrzebujemy Twojego wsparcia! Z całego serca dziękujemy za każdą złotówkę! <3

Wpłacający71

SW
Sławomir Włodarski
ukryta
PT
Piotr Tarasiuk
82 zł
 
Dane ukryte
ukryta
SP
Szymon P
30 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
BT
Barbara Tadych
50 zł
AL
ALEKSANDRA LIGNARSKA
30 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

537 208 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?