id: gmenkt

Wspieramy szachistów

Wspieramy szachistów

Nasi użytkownicy założyli 1 186 963 zrzutki i zebrali 1 247 850 448 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Klub szachowy UKS „Czternastka” Warszawa to jeden z czołowych klubów w Polsce. Powstał w 2004 roku, od tej pory niezmiennie powiększa zarówno swój zespół szachistów jak i mnoży swoje tryumfy. W klubie możemy spotkać zawodników, którzy zdobyli zarówno tytuły arcymistrzowskie jak i liczne medale na zawodach krajowych oraz międzynarodowych.

Warto wspomnieć o najnowszych osiągnięciach klubowych.

W 2020 roku, pomimo czasu obostrzeń w pandemii, klub UKS „Czternastka” nadal był aktywny i może się pochwalić osiągnięciami:

·        Srebrny medal i tytuł Vice Mistrzostwa Polski Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Extra Ligi - jest to ogromny sukces, gdyż udało się tego dokonać podczas pierwszego startu naszej drużyny w najwyższej klasie rozgrywkowej, na poziomie juniorskim, jaką jest Extra Liga. Co więcej w tej grupie rozgrywkowej jesteśmy jedynym klubem szachowym z Mazowsza;

·        Tytuł Drużynowego Mistrza Mazowsza Seniorówfenomenalny sukces, gdyż drużyna juniorska wygrała turniej rangi seniorskiej;

·        Sukcesy pozwoliły nam wziąć udział we wrześniu 2020 roku w Drużynowych Mistrzostwach Polski II Ligi Seniorów  w Poroninie. I tu także kolejny powód do dumy, nasza drużyna zdobyła wysokie 9 miejsce dzięki czemu jest uprawniona do startu w Drużynowych Mistrzostwach Polski I Ligi Seniorów w 2021 roku;

·        Zwycięstwo klubowe w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, zdeklasowaliśmy pozostałe kluby startujące w tym turnieju z dorobkiem 371 pkt. Druga w klasyfikacji Polonia Warszawa zdobyła 172 pkt. Indywidualnie, nasi zawodnicy w tym turnieju zdobyli 28 medali (12 złotych, 8 srebrnych, 8 brązowych).


Czym jest, poza grą w szachy obecność Klubu w naszym życiu? To proste i jednocześnie pytanie często sobie zadajemy, w rozmowach z wychowankami czy rodzicami młodych mistrzów. To nie tylko sportowe zacięcie i czysta radość podejmowania wyzwań z rówieśnikami w jednej z najstarszych współczesnej cywilizacji grze. To dbałość o rozwój osobisty, budowanie charakteru i niezwykły trening młodych umysłów, które dopiero się kształtują a poprzez klubowe szachy zyskują o wiele więcej.

Klub dba o rozwój szachowy dzieci i młodzieży w kilku kategoriach wiekowych. Podejmując się organizacji szkoleń z podziałem na wiek i umiejętności, jednocześnie bierze na siebie odpowiedzialność za liczne starty w zawodach oraz związane z tym koszty m.in. dojazdu, pobytu na miejscu mistrzostwa czy spotkań oraz samego uczestnictwa i opieki trenerów. My uczymy naszych młodych szachistów jak wygrywać, a to szachy właśnie uczą ich całej reszty ważnych i bezcennych cech. Jak pokonać własne słabości, strategicznie myśleć, pozbyć się kompleksów i zrealizować marzenia. To dla podopiecznych szansa na zostanie być może wybitnym matematykiem, informatyczką czy po prostu specjalistą powyżej tzw. średniej. Wielu już to osiągnęło, dzięki pasji szachów jak sami wskazują, nie byłoby to możliwe.

UKS „Czternastka” działa niezmiennie w tym kierunku, planując nowe aktywności i rozwijając swoje zaplecze sportowe. To jednak kosztuje. Jak wszystko, co dla nas ważne, wszystko dzięki czemu realizacja marzeń jest możliwa.

Dotychczasowe funkcjonowanie klubu opierało się na zasadzie pozyskanych dotacji, wpłat rodziców. Zdarzają się także drobne wpłaty sponsorskie. Jednak to nie wystarcza na pełne niezagrożone działanie Klubu, jest zaledwie niezbędnym minimum egzystencji. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe ”Czternastki”, byśmy mogli w dalszym ciągu pomagać dzieciakom się rozwijać i walczyć o własne marzenia. Tworzyć być może historię wyjątkowego sportu jakim są polskie szachy, odkrywać i wzmacniać młode krajowe talenty.

Zebranie funduszy pomoże nam:

- starać się o dotacje celowe, gdzie wymagany jest wkład własny, z Biura Sportu Dzielnicy Ursus oraz Biura Sportu m.st. Warszawy

- w dalszym ciągu organizować szkolenia

- zakupić stroje klubowe

- opłacać starty w zawodach

- finansować wyjazdy na zawody

- wysłać najlepszych zawodników na Mistrzostwa Europy/ŚwiataWygrajmy wspólnie tę rozgrywkę dla uzdolnionych dzieci, które chcą i udowadniają na co dzień iż nie ma dla nich sytuacji patowej. Dzięki Waszej pomocy, nie przestaniemy grać o przyszłość!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 43

KM
Kazimierz Markowski
IW
Irek W. Dąbrowski
500 zł
AD
Ania Dąbrowska
500 zł
KJ
Krzysztof Janeczko
500 zł
KD
Kamil Dudek
320 zł
KG
Karol Gawrych
300 zł
ŁC
Łukasz Cieślik
300 zł
MR
Mieczysław Rulak
300 zł
AP
Agnieszka Pastuszko
300 zł
KK
Krzysztof Kalinowski
250 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!