SCREEL.FILM - projekt filmowy dwóch nastolatków pragnących spełnić swoje marzenia. ID: gmvfgw

SCREEL.FILM - projekt filmowy dwóch nastolatków pragnących spełnić swoje marzenia. ID: gmvfgw

126 zł z 3 000 zł

4%

126 zł

126 zł

z 3 000 zł

zakończona

zakończona

09.08.2020r

3

3

wspierających
4%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

thumb_42cfe50_resize_1920_1080.png

SCREEL.FILM - Projekt filmowy będący drogą do spełnienia marzeń dwóch nastolatków.


Na początku roku 2019 narodził się pomysł na stworzenie projektu filmowego przez dwóch przyjaciół mających wtedy 17 i 18 lat, zarys projektu był wtedy na wczesnym etapie i planowaliśmy pójść w stronę tworzenia wyłącznie filmów krótkometrażowych. Pisanie własnych scenariuszy, tworzenie historii, bycie operatorem, reżyserem w filmie było rzeczą o której marzyliśmy jako dzieci, nie sądziliśmy że kiedykolwiek będzie nas od tego dzieliła już tylko cienka kreska.

Z czasem doszły nowe pomysły, chcieliśmy poszerzyć zamysł projektu o kolejny poziom - tworzenie filmów promocyjnych dla firm, teledysków muzycznych oraz relacji foto-wideo z wydarzeń i imprez okolicznościowych, w skrócie - chcieliśmy zająć się też komercyjnymi zleceniami.

Był to jedynie szkielet całego projektu - wiedzieliśmy co chcemy robić, ale nie za bardzo wiedzieliśmy jak, i czym. Nie mieliśmy wtedy umiejętności, doświadczenia ani sprzętu - z wyjątkiem taniego aparatu na którym uczyliśmy się podstaw.


Dzięki naszemu zaparciu i zaangażowaniu poszerzaliśmy wiedzę na własną rękę - oglądając poradniki i spędzając mnóstwo czasu na praktycznej nauce w programie do montażu filmów. Wszystko co potrafimy, nauczyliśmy się samemu i z nieprzymuszonej woli. Z czasem nabywaliśmy coraz więcej umiejętności i tani aparat już nam nie wystarczał, potrzebowaliśmy czegoś nowego, lepszego.

W wakacje poszliśmy do pracy aby zarobić na swój pierwszy aparat, cały czas motywowaliśmy się chcąc spełnić nasze marzenia z dzieciństwa. Cel? 1500zł. Dla nas z początku była to kwota nieosiągalna ponieważ żaden z nas nie pracował. Odpuściliśmy sobie wtedy jakikolwiek odpoczynek i pracowaliśmy przez całe dwa miesiące. 

W między czasie - cały czas ucząc się nowych rzeczy - doszliśmy do wniosku, że konieczny będzie zakup dodatkowego sprzętu, który umożliwi nam tworzenie bardziej zaawansowanych filmów (tj. elektroniczny gimbal służący do niwelowania drgań podczas nagrywania, dzięki temu obraz jest płynny). Odpuściliśmy zatem wydatki na prawo jazdy czy kupno samochodu i postanowiliśmy postawić wszystkie pieniądze zarobione z wakacji na sprzęt.


Byliśmy pewni, że filmowanie jest tym, co chcemy robić w przyszłości.


Sprawia nam to niesamowitą frajdę i radość - po prostu kochamy to robić. Kupiliśmy wtedy sprzęt o wartości około 8 tysięcy złotych, z którego aktualnie korzystamy. W wyposażeniu dodatkowo posiadamy osobny obiektyw, lampy oświetleniowe, mikrofony krawatowe i kierunkowe oraz dron, który zapewnia świetne ujęcia z powietrza.

Po zakupie sprzętu spędziliśmy jeszcze wiele tygodni na nauce, poświęciliśmy temu cały nasz wolny czas - wiedzieliśmy, że tylko ciężką pracą jesteśmy w stanie spełnić nasze marzenia.

Następnym krokiem w tworzeniu naszego projektu był pomysł otworzenia kanału YouTube, chcieliśmy rozwijać się na wielu płaszczyznach i próbować swoich sił w każdej możliwej dziedzinie związanej z filmowaniem. Aktualnie pomysł odstawiliśmy na bok z powodu problemów finansowych.

Wraz z nabytymi umiejętnościami i doświadczeniem postanowiliśmy poszukać naszego pierwszego zlecenia aby sprawdzić się w praktyce. Na nasze szczęście znalazła się osoba, która była chętna na podjęcie współpracy i zaufała nam. Na początku stres był duży, mieliśmy wiele problemów z powodu małego doświadczenia - głównie z obsługą aparatu i montażem filmu.


Końcowy efekt można zobaczyć poniżej:


Osoba, z którą nawiązaliśmy współpracę była bardzo zadowolona z naszego filmu, co dało nam potężnego kopa motywacji oraz nabraliśmy pewności siebie. Uwierzyliśmy wtedy w siebie oraz nasze umiejętności.


Nauka zajęła nam wtedy około roku czasu, po tym okresie postanowiliśmy otworzyć się na nowe wyzwania i oficjalnie wystartować z projektem. Razem z zaprzyjaźnionym programistą stworzyliśmy stronę, którą można zobaczyć pod adresem screelfilm.pl.

Niestety pojawiła się epidemia koronawirusa, która kompletnie pokrzyżowała nam plany. Byliśmy pozbawieni możliwości zarobku i nabycia nowych zleceń a koszta utrzymania hostingu, domeny przewyższały nasze dochody, przez kilka miesięcy trwania epidemii nie byliśmy w stanie nic zrobić, doszły także kolejne wydatki - zainwestowaliśmy kolejne pieniądze na promowanie postów na Facebooku.


Dlatego zdecydowaliśmy się poprosić o pomoc na zrzutka.pl


Posiadając zaangażowanie, ambicje oraz zapał do ciężkiej pracy brakuje nam aktualnie już tylko pieniędzy, mamy w planach pod koniec roku założyć działalność gospodarczą i zainwestować kolejne 6 tysięcy na nowy sprzęt, który pozwoli nam rozwinąć się w kolejnych kierunkach - stworzenie filmów krótkometrażowych opartych na własnym scenariuszu, tworzenie bardziej zaawansowanych i lepszych jakościowo teledysków muzycznych oraz tworzenie filmów weselnych, które byłyby niezapomnianą pamiątką dla pary młodej.


Prosimy o wsparcie finansowe ponieważ pozwoliłoby nam to na zakup nowego sprzętu o wartości 6 tysięcy złotych, szybszy rozwój i realizacje celów oraz marzeń. Równocześnie zdajemy sobie sprawę z tego że nasz wkład finansowy również będzie potrzebny, dlatego będziemy się niezmiernie cieszyć chociażby z połowy kwoty potrzebnej na zakup sprzętu!

Jeśli natomiast udałoby się zebrać więcej pieniędzy, zostałyby one przeznaczone głównie na kursy, które pozwoliłyby nam poszerzyć naszą wiedzę i umiejętności a także na szkolenia z latania dronem (szkolenie VLOS, koszt ok. 1500zł) co pozwoliłoby nam używać drona w celach komercyjnych. 

Część otrzymanych pieniędzy zostałaby przeznaczona na otwarcie działalności gospodarczej a także na nakręcenie filmu krótkometrażowego (opłacenie aktorów, lokacji). Pieniądze, które otrzymamy byłyby również spożytkowane na bieżące wydatki, tj. opłacenie hostingu oraz domeny, inwestowanie w marketing (promowanie postów na Facebooku etc.)

Chcielibyśmy również obiecać, że żadne z napisanych słów nie będzie rzucone na wiatr, dlatego też każda osoba, która zdecyduje się nas wesprzeć, zostanie nagrodzona, a także będzie na bieżąco informowana o naszych inwestycjach w projekt i planach na przyszłość.


Wesprzyj nas, jeśli stawiasz na młodą krew.


O NAS


Fabian (20l.)

Moja przygoda z filmowaniem rozpoczęła się w 2009 roku kiedy to pierwszy raz mając 9 lat zmontowałem i wrzuciłem swój pierwszy film na YouTube. Filmowanie oraz każda dziedzina z tym związania jest moim hobby od dzieciństwa, zawsze oglądając filmy skupiałem się bardziej na tym jak same ujęcia są tworzone oraz jak to mogło wyglądać za kulisami niżeli na samej treści filmu. W wieku 18 lat porzuciłem dzienną szkołę oraz zapisałem się do liceum zaocznego by mieć jeszcze więcej czasu i poświęcić go w pełni na projekt. Za projektem stoi mnóstwo nieprzespanych nocy, mnóstwo godzin praktycznej nauki przy sprzęcie oraz programie do montażu filmów - wkładam w to całe swoje serce.


Mateusz (18l.)

Filmowaniem zainteresowałem się dawno temu i cały czas staram się poszerzać swoją wiedzę na jego temat. Z Fabianem poznałem się w gimnazjum i spędzaliśmy ze sobą coraz więcej czasu. Po pewnym czasie okazało się, że mamy wspólne zainteresowania i właśnie w ten sposób powstał projekt. Odkładaliśmy swoje pierwsze zarobione pieniądze po to by wydać je na sprzęt, zamiast kupić samochód czy pójść na prawo jazdy wybraliśmy inną drogę, drogę która pomoże nam spełnić nasze marzenia, musimy tylko przez nią przejść. Mimo upadku - musimy się podnieść i iść dalej, nie patrzeć za siebie.


Nasze portfolio zdjęciowe:

b6c0c91b5d623888.jpeg

oa0bca75055067ca.jpeg

z1ea9efc43eb5cc2.jpeg

l4f45004b7a0e8a8.jpegBardzo dziękujemy za przeczytanie tekstu i zachęcamy do wpłaty symbolicznej kwoty - dla nas liczy się każda złotówka!Więcej naszych filmów oraz zdjęć znajdziecie na naszej stronie internetowej - screelfilm.pl

Zapraszamy do odwiedzenia naszego fanpage oraz instagrama.

Wpłacający3

JA
Julia Agacinska
100 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Fabian Rajewski
1 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 5 zł i więcej

5zł

Dziękujemy za Twoje wsparcie! Każda złotówka jest dla nas bardzo ważna - dlatego też otrzymasz od nas dedykowane podziękowania, które wyślemy Tobie na adres e-mail.


Jesteś dla nas bardzo ważny i doceniamy twoje wsparcie, dlatego otrzymasz dostęp do specjalnej grupy na Facebooku na której będziemy na bieżąco informować o naszych inwestycjach i nowinkach.Dziękujemy za to że doceniasz nasze zaangażowanie w projekt i w zamian za to otrzymasz od nas dedykowany film w którym podziękujemy Tobie za wsparcie.

*Przysługują Ci również nagrody z poprzednich progów*

Wybieram

Wpłać 10 zł i więcej

10zł

Dziękujemy za to że doceniasz nasze zaangażowanie w projekt i w zamian za to otrzymasz od nas dedykowany film w którym podziękujemy Tobie za wsparcie.

*Przysługują Ci również nagrody z poprzednich progów*

Wybieram

Wpłać 25 zł i więcej

25zł

Dziękujemy za zaufanie! W przyszłości otrzymasz od nas przedpremierowy dostęp do elektronicznej wersji naszego pierwszego filmu krótkometrażowego.

Dodatkowo otrzymasz od nas dostęp do elitarnej grupy na której będziemy publikować przedpremierowo nasze filmy.

*Przysługują Ci również nagrody z poprzednich progów*

wybrano 1 raz

przewidywana dostawa: 1 stycznia, 2021

Wybieram

Wpłać 50 zł i więcej

50zł

Dziękujemy za wpłatę 50 złotych! Zostaniesz wyróżniony w napisach końcowych naszego filmu krótkometrażowego jako osoba wspierająca.

Dodatkowo otrzymujesz od nas rabat 5% na nasze wszystkie usługi!

*Przysługują Ci również nagrody z poprzednich progów*

przewidywana dostawa: 1 stycznia, 2021

Wybieram

Wpłać 100 zł i więcej

100zł

Setka! W nagrodę zostaniesz dodany na stronę w zakładce "Wesprzyj", otrzymasz także dostęp do nagrania z backstage z naszego pierwszego filmu krótkometrażowego.

Dodatkowo otrzymujesz od nas rabat 10% na nasze wszystkie usługi!

*Przysługują Ci również nagrody z poprzednich progów*

wybrano 1 raz

przewidywana dostawa: 1 stycznia, 2021

Wybieram

Wpłać 500 zł i więcej

500zł

Wow, jesteśmy w szoku! Jeśli posiadasz własną firmę, Twoje logo firmy/Imię nazwisko/Nazwa firmy zostanie wyświetlona w napisach początkowych naszego pierwszego filmu krótkometrażowego.

Dodatkowo otrzymujesz od nas rabat 15% na nasze wszystkie usługi!

*Przysługują Ci również nagrody z poprzednich progów*

(pozostało 5 z 5)

Wybieram

Wpłać 1000 zł i więcej

1000zł

Dziękujemy Ci za tak ogromne wsparcie, to 1/3 naszego celu! Stajesz się częścią naszego projektu, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie specjalną nagrodę - zostaniesz wyróżniony na naszej stronie internetowej jako inwestor! (W zakładce O nas - Nasz skład)

Jeśli będzie taka możliwość, osobiście zaprosimy Cię do restauracji i opowiemy o naszych początkach a także planach na przyszłość związanych z projektem.

Jeżeli kiedykolwiek nasz film krótkometrażowy zostałby doceniony, możesz być pewien że zostaniesz zaproszony na jego premierę!

*Przysługują Ci również nagrody z poprzednich progów*

(pozostało 3 z 3)

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

588 144 zrzutki

i zebrali

330 768 270 zł


A ty na co dziś zbierasz?