id: gmwm44

"Pabianiczanki", niezależna inicjatywa artystyczna

"Pabianiczanki", niezależna inicjatywa artystyczna

1 001 zł
z 1 000
100%
zakończona
30.09.2019r
19
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 037 240 zrzutek i zebrali 1 107 173 010 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pomóż nam zorganizować wystawę, wspieraj sztukę lokalnie! Wydarzenia artystyczne to inwestycja we wspólne dobro. Przynoszą korzyść lokalnej społeczności. Ubogacają życie i dostarczają doznań artystycznych, poszerzają horyzonty. Wierzymy, że Pabianice mogą być inspirujące, trzeba je tylko trochę obudzić.

Kim jesteśmy? Jesteśmy artystkami i pabianiczankami. Jesteśmy studentkami i absolwentkami wydziałów sztuki z różnych uczelni w Polsce. Swoje debiuty artystyczne mamy już za sobą: nasze prace były eksponowane na wystawach indywidualnych lub zbiorowych. W swoim dorobku mamy też wyróżnienia i nagrody. Do naszego zespołu należy również pomysłodawczyni i kuratorka wystawy.

Nasza inicjatywa: Symbolem historii naszego miasta są kobiety, prząśniczki. Nad tympanonem dawnego kantoru firmy Krusche & Ender kobieca postać dumnie wznosi wrzeciono ponad dachami miasta. My poprzez sztukę chcemy stworzyć narrację o współczesnych dziewczynach z Pabianic. Ta wystawa ma wymiar autobiograficzny, chcemy podzielić się swoimi historiami, swoimi inspiracjami. Nasza twórczość jest różnorodna, reprezentujemy różne dziedziny sztuki. Każda z nas tworzy we własnym stylu. Swoją wystawą chcemy pokazać Pabianiczanom i Pabianiczankom jak odmienna i ciekawa może być sztuka.

Virginia Woolf pisała, że kobieta, by móc pisać wiersze albo powieści potrzebuje 500 funtów rocznego dochodu oraz własnego pokoju zamykanego na klucz. Od tamtej pory własny pokój stał się symbolem przestrzeni twórczej oraz artystycznej i intelektualnej swobody kobiet. I taka idea przyświeca naszej wystawie: pragniemy wykreować miejsce dla nieskrępowanej, wolnej twórczości. Najlepsze w byciu kobietą i artystką jest to, że dla każdej z nas to znaczy coś innego.

Nad projektem pracujemy same, całkowicie wolontariacko, Poświęcamy swój czas i inwestujemy własne środki. Oprócz tego każda z nas ma swoje obowiązki, praca nad wystawą jest dla nas zajęciem dodatkowym.

Dlaczego Pabianice?

Wszystkie pochodzimy z Pabianic. Tu się wychowałyśmy, tu dorastałyśmy. Dziś część z nas nie mieszka już w tym mieście, ale nosimy je w sercu, czujemy się z nim związane. Dlatego chciałybyśmy podzielić się z lokalną społecznością naszą twórczością. Chcemy, by nasze umiejętności w jakiś sposób przysłużyły się Pabianiczankom i Pabianiczanom. Z tego powodu jako wydarzenia towarzyszące wystawie organizujemy warsztaty dla młodzieży i osób ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym. Na wsparciu tych grup zależy nam najbardziej.

Jak wspierać sztukę lokalnie?

1. Doceniaj lokalnych twórców.

Nic tak nie dodaje skrzydeł jak słowa wsparcia. Wtedy czujemy, że nasza praca ma znaczenie. Inspirujmy siebie nawzajem!

2. Śledź nas w Internecie. Lajkuj, obserwuj, udostępniaj, podziel się komentarzem. W ten sposób mamy szansę zostać zauważone przez więcej osób.

3. Zaoferuj współpracę. Możesz przewieść pracę albo rozwiesić plakaty. Każda para rąk do pomocy się przyda!

4. Uczestnicz w wydarzeniach kulturalnych. Twoja obecność jest ważna, bo to dla Ciebie tworzymy.

5. Wesprzyj nas finansowo. Kup nasze dzieło, wpłać na zbiórkę. Każda złotówka się liczy. Praca artysty jest wymagająca, czasochłonna i kosztowna. Na razie w projekt inwestujemy własne środki, ale bez Waszej pomocy będzie ciężko.

Dziękujemy, że pomagasz nam spełniać marzenia!

Więcej: Facebook: Pabianiczanki - wystawa sztuki

W prasie: Artystki z Pabianic połączyły siły

Zapraszamy na wernisaż naszej wystawy, który odbędzie 12 października w hotelu Fabryka Wełny. Patroni wydarzenia: Łódzki Szlak Kobiet, Prezydent miasta Pabianic, pabiaNICE.tv, Życie Pabianic Autorki wystawy: Katarzyna Marianna Durajska, Ewa Markiewicz, Linda Lemon, Anna Piechura, Laura Jerzak, Dorota Kozłowska, Justyna Szymańska.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 2

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Katalog z wystawy .pdf
Katalog z wystawy w wersji elektronicznej, w formacie .pdf.Pamiętaj zostawić adres e-mail!
5 zł

Kupione 5 z 250

Zakończona
Inne
Katalog z wystawy - wersja papierowa
Katalog w wersji papierowej, który wyślemy do Ciebie pocztą!Pamiętaj zostawić swój adres e-mail lub adres korespondencyjny, na który chcesz otrzymać k...
45 zł

Kupione 2 z 200

Zakończona

Wpłaty 19

ŻP
Żabka
10 zł
MA
MagdaM
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
EO
Elżbieta Osieja
ukryta
 
Dane ukryte
40 zł
NA
Natalia Antoniewska
10 zł
KD
1 zł
 
Dane ukryte
70 zł
KU
Karolina
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków