id: gmz4ks

Wydanie EP-ki "Na Żywo w Harendzie Vol. II"

Wydanie EP-ki "Na Żywo w Harendzie Vol. II"

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 066 436 zrzutek i zebrali 1 161 464 388 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W środę 22.05.2019 w Piwnicy Pod Harendą zamierzamy zarejestrować dźwięk i obraz podczas dwóch koncertów o godz. 19:00 i 20:30. Zagramy na nich dwukrotnie pięć autorskich piosenek z polskimi tekstami. Zostaną one potem wydane w formie cyfrowej na albumie "Na Żywo w Harendzie Vol. II". Zapis video z koncertu znajdzie się również na FB oraz YT.

Harenda - pierwsze starcie

Płyta ma być kontynuacją i domknięciem pierwszej części projektu, który zakończył się nagraniem mojej debiutanckiej EP-ki "Na Żywo w Harendzie".

Pierwszą część płyty nagraliśmy akustycznie, w duecie z gitarzystą Krzyśkiem Zagajewskim. Zagraliśmy wówczas jeden koncert, co, teraz widzę to wyraźnie, było sporym ryzykiem. Na szczęście wszystko się udało, album został wydany w pełnej wersji w serwisie bandcamp, a klipy z pięcioma utworami znalazły się na stronie FB oraz kanale YT.


Nadciąga power trio!

Drugą EP-kę nagrywamy w klasycznym blues-rockowym trio, znanym choćby z Jimi Hendrix Experience, czy też jego późniejszego składu Band of Gypsys.

Mamy dla was pięć nowych, mocnych utworów. Stylistycznym łącznikiem wszystkich będą blues i rock, jednak na koncertach usłyszycie zarówno funkowe groovy w stylu Henrika Freischladera, jak i ciężkie, wolne riffy, z których słynie Gary Clark Jr.


Skład

Muzycy, którzy zgodzili się nagrać ze mną tę płytę, są nie tylko moimi muzycznymi bohaterami, ale również dobrymi kolegami, z którymi regularnie widujemy się na jam sessions, plotkujemy przy barze i muzykujemy dla samej przyjemności wspólnego grania.

gmz4ks-cbb2311e.png

Filip Jurczyszyn

Specjalista od basowego oldskulu.

Grał m.in. z Natalią Przybysz (płyty "Miód", "Światło Nocne"), Anią Dąbrowską ("W Spodniach Czy w Sukience") czy Skubasem ("Brzask").

gmz4ks-103c94fe.png

Maciej Kudła

Mistrz perkusyjnej wagi ciężkiej.

Od 2015 gra na stałe w legendarnej grupie rockowej "Oddział Zamknięty".

Blues nie jest mu jednak obcy, wspierał swoim bębnieniem formację Gruff!, w której grał razem z Bartkiem Przytułą i Tomkiem Krukiem.

gmz4ks-49456a65.png

Bartek Hołownia

Jaram się muzą i gitarą w ich każdym wymiarze, szczególne jednak miejsce w moim sercu zajmuje blues, od Delty i hill country po duet Johna Lee Hookera z Milesem Davisem.

Od 10 lat prowadzę Kuźnię Gitarzystów, szkołę w której realizuję moją drugą pasję, jaką jest uczenie.

Kolekcjonuję też komunistyczne gitary marki Defil.

Na co to komu potrzebne?

10 000 zł, które chcemy uzbierać, zostanie rozdzielone między osoby, które zdecydowały się nie tylko zadeklarować swoją gotowość do wzięcia udziału w projekcie, ale również rozpocząć ciężką pracę nad przygotowaniem nagrania albumu na długo zanim na koncie zbiórki pojawiła się pierwsza złotówka.

Do kosztów nagrania i wydania albumu zaliczają się też: rejestracja obrazu i dźwięku, mix i master nagrań, akustyk, fotograf, grafik, opłata dla klubu oraz koszty sal prób.


Dlaczego na żywo, a nie w studio?

Drugą część płyty chcemy nagrać również na żywo, ponieważ wydaje się być to ekstremalnie trudnym, wręcz niemożliwym do zrealizowania na zadowalającym nas poziomie, zadaniem... czyli że my nie damy rady? Potrzymajcie nam gitary! ;)

Dodatkowo, w erze poprawiania nagrań studyjnych, pucowania ich i lukrowania do obrzydzenia, chcemy nagrać muzykę w sposób i w sytuacji najbardziej organicznej z możliwych - zagrać ją tak dobrze, jak tylko umiemy, dać z siebie tyle energii, ile w sobie mamy... i już! I taki właśnie efekt końcowy przekazać Wam, w 100% surowy i szczery, bez poprawek, bez lukru, bez ściemy.

gmz4ks-873203ff.png

Odliczanie rozpoczęte

Do nagrania zostało jeszcze kilka tygodni. Pracujemy z chłopakami na próbach, szlifujemy aranże, zgrywamy się i docieramy muzycznie.

Oprócz biletów na koncerty i płyty w przedsprzedaży przygotowaliśmy dla Was kilka fajnych dodatkowych opcji wsparcia naszej inicjatywy, jak odwiedzenie nas w salce prób czy wspólny przedpremierowy odsłuch płyty.

Najważniejsza jednak będzie dla nas Wasza energia płynąca spod sceny. Mamy więc gorącą nadzieję, że wpadniecie w środę 22.05.2019 pokibicować nam w Harendzie.

Z góry dziękuję Wam bardzo za wszelkie wsparcie. Mamy nadzieję, że nie pomyliliśmy się w naszym podejrzeniu, że jest jeszcze trochę ludzi, którym zależy na szczerej i nieściemnionej muzie.

Pozdrawiam Was i do zobaczenia! :)

Bartek

gmz4ks-9678638f.png

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 8

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Zespołowe podziękowania
Doceniamy każdą, również tak drobną wpłatę, ponieważ każda złotówka zbliża nas do nagrania płyty.Podziękujemy Ci w specjalnym zespołowym video, na któ...
10 zł

Kupione 1

Zakończona
Inne
Płyta audio i video
WAŻNE!!! Po dokonaniu wpłaty koniecznie wyślij maila na [email protected] z informacją, co sobie życzysz otrzymać za dokonaną wpłatę. Tyl...
25 zł

Kupione 13

Zakończona
Inne
Bilet VIP + płyta audio i video
WAŻNE!!! Po dokonaniu wpłaty koniecznie wyślij maila na [email protected] z informacją, co sobie życzysz otrzymać za dokonaną wpłatę. Tyl...
100 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Inne
Sponsor płyty + płyta audio i video
WAŻNE!!! Po dokonaniu wpłaty koniecznie wyślij maila na [email protected] z informacją, co sobie życzysz otrzymać za dokonaną wpłatę. Tyl...
200 zł

Kupione 5 z 200

Zakończona

Wpłaty 31

GH
Grazyna Holownia
WH
Wojciech Hołownia
200 zł
DW
Danuta Werhun
200 zł
AM
Adam Marcinkowski
200 zł
TL
Tasia Lapo
125 zł
AR
Ania Rock
100 zł
PR
Przemysław Rutowicz
100 zł
MG
Monika Gajewska
75 zł
EL
elysse
60 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!