id: gn692d

Quad do działań poszukiwawczych - ratowniczych

Quad do działań poszukiwawczych - ratowniczych

769 zł 
z 35 000 zł
2%
zakończona 30.09.2018r
21 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Witajcie. Zbiórka na zakup quada do działań poszukiwawczo - ratowniczych Sekcji Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Suchy Bór. Pomóżcie nam jeszcze lepiej działać, jeszcze lepiej i sprawniej ratować...

Od blisko wieku suchoborscy strażacy niosą pomoc mieszkańcom miejscowości, gminy oraz powiatu.

Czternaście lat temu włączono jednostkę do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego.

W 2010 roku w Suchym Borze powstała Sekcja Poszukiwawczo - Ratownicza OSP Suchy Bór.

Od dwóch lat działamy na terenie całego województwa i szukamy osób zaginionych i potrzebujących pomocy. Wielokrotnie udowodniliśmy, że nasze działania przynoszą skutek, czego efektem są sukcesem zakończone działania - odnalezieni zaginieni.

Działania poszukiwawczo-ratownicze oprócz wielkiego zaangażowania, specjalistycznej wiedzy i dużego doświadczenia, wymagają specjalistycznego sprzętu. Nasi ratownicy wyposażeni są w charakterystyczne ubranie, nawigacje ręczne, łączność indywidualną i oświetlenie osobiste. Dodatkowo do dyspozycji podczas działań jest nasza kamera termowizyjna, sprzęt planistyczny, samochód sztabowy z niezależnym zasilaniem w energię elektryczną oraz własnym oświetleniem. Brakuje nam jednak trochę sprzętu. Brak nam przede wszystkim...

Quad ratowniczy - sprzęt do działań poszukiwawczych

Kilkukrotnie korzystaliśmy z podobnego sprzętu od naszych kolegów zarówno z jednostek PSP jak również i OSP w województwie opolskim.

Pojazd czterokołowy jest idealnym rozwiązaniem na szybkie i sprawne prowadzenie działań. Sprzęt ten wykorzystywany jest do przewozu ratowników, działań poszukiwawczych na dużych przestrzeniach, jak również do transportu osób poszkodowanych.

Rzadko zwracamy się do Was z prośbą o pomoc, ale tym razem musimy. Od kilku lat próbujemy zdobyć fundusze na zakup quada. Jednak nasze działania do tej pory nie przyniosły skutku.

Pojazd czterokołowy typu quad wielokrotnie pomagał nam przy działaniach. Jednak nie wszystkich.

Wiemy, że dzięki takiemu pojazdowi możemy działać szybciej i sprawniej. Działania możemy prowadzić dłużej dzięki eliminacji zmęczenia ratowników w dojściach i powrotach z sektorów. Wykorzystanie quada i kamery termowizyjnej jest idealnym rozwiązaniem do przeszukiwania dużych terenów rolniczych.

Zachęcamy i prosimy o pomoc.

Pomóżcie nam jeszcze sprawniej pomagać mieszkańcom województwa opolskiego.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 21

KW
Korneliusz Wieteska
100 zł
JK
janusz KALITA
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
ŁR
Łukasz R
50 zł
AP
Agnieszka Pospiszyl
50 zł
MS
Marek Szwed
50 zł
TH
TOMASZ Hill
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

800 515 zrzutek

i zebrali

620 857 862 zł

A ty na co dziś zbierasz?