Pomóżmy ojcu Paulowi nakarmić mieszkańców Payatas w czasie trwania pandemii ID: gn6tku

Pomóżmy ojcu Paulowi nakarmić mieszkańców Payatas w czasie trwania pandemii ID: gn6tku

23 971 zł z 65 000 zł

36%

23 971 zł

23 971 zł

z 65 000 zł

24 dni

24 dni

do końca

183

183

wspierających
36%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

„Payatas jest zamknięte i wielu naszych ludzi jest już głodnych”- oto słowa ojca Paula sprzed kilku dni.


Zwracam się do każdego z Was z ogromną prośbą o wsparcie mieszkańców Payatas na Filipinach. Kilka dni temu otrzymaliśmy prośbę o pomoc od przyjaciela, ojca Paula Uwemedimo, który od ponad 20 lat mieszka w slumsach na obrzeżach Manili.


W tym czasie, kiedy wszyscy borykamy się z ograniczeniami i trudnościami w normalnym funkcjonowaniu, uderza to bardzo drastycznie w ubogich.


Payatas to dzielnica Manili, znajdująca się tuż obok miejskiego wysypiska śmieci, żyje tam około 250 tysięcy ludzi, zajmujących się w większości pracą na wysypisku.


Ze względu na obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się Covid-19 wyjazd z dzielnicy został znacznie ograniczony. Drogi wjazdu do Payatas są zamknięte i strzegą ich specjalne punkty kontrolne, nie dociera tam transport publiczny.

Opuścić dzielnicę w celu zakupu żywności i leków mogą tylko ci, którzy mają specjalną przepustkę, a może ją posiadać tylko jeden członek rodziny. Większość z tych mieszkańców, którzy mają pracę poza wysypiskiem nie może do niej dotrzeć, a więc traci jedyne źródło utrzymania. Ludzie tam nie posiadają nic, nie istnieją urlopy, zwolnienia lekarskie czy ubezpieczenie, mogą liczyć jedynie na bezinteresowną pomoc z zewnątrz.  


Głodnych jest już bardzo wielu ludzi.


Ojciec Paul i PNA Foundation (HEART OF THE FATHER) – fundacja wspierająca lokalną społeczność, miedzy innymi, przez stypendia dla zdolnej młodzieży - rozpoczęła akcję rozdawania paczek z żywnością dla rodzin dzieci objętych pomocą i wielu innych. W takiej paczce znajduje się ryż, konserwy mięsne bądź rybne oraz makaron. Celem jest zapewnienie rodzinom choćby prostego obiadu i kolacji (bez śniadania). Docelowo powinno się znaleźć tam mydło i środki do dezynfekcji dłoni.


Obecnie objętych pomocą jest około 300 rodzin, chociaż powinno być co najmniej 500, a głodnych są już dziesiątki tysięcy ludzi.


Koszt wyżywienia jednej rodziny to około 223 zł miesięcznie.


Jeżeli zawalczymy wspólnie w tej sprawie, to kwota zbiórki zapewni w najbliższym miesiącu wyżywienie około 300 rodzinom.


Wierzę, że razem możemy nakarmić te rodziny! Każda kwota wsparcia jest bardzo cenna!


Załączam wiadomość od ojca Paula i jego prośbę o pomoc w języku angielskim, w której zapewnia o wdzięczności mieszkańców Payatas i o modlitwie za każdego wspierającego!


Dziękuję z całego serca!


https://www.pnapayatas.com


Wpłacający183

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
406 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Użytkownik niezarejestrowany
380 zł
 
Dane ukryte
223 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

536 584 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?