Pomóżmy ojcu Paulowi nakarmić mieszkańców Payatas w czasie trwania pandemii ID: gn6tku

Pomóżmy ojcu Paulowi nakarmić mieszkańców Payatas w czasie trwania pandemii ID: gn6tku

24 071 zł z 65 000 zł

37%

24 071 zł

24 071 zł

z 65 000 zł

zakończona

zakończona

30.09.2020r

184

184

wspierających
37%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

„Payatas jest zamknięte i wielu naszych ludzi jest już głodnych”- oto słowa ojca Paula sprzed kilku dni.


Zwracam się do każdego z Was z ogromną prośbą o wsparcie mieszkańców Payatas na Filipinach. Kilka dni temu otrzymaliśmy prośbę o pomoc od przyjaciela, ojca Paula Uwemedimo, który od ponad 20 lat mieszka w slumsach na obrzeżach Manili.


W tym czasie, kiedy wszyscy borykamy się z ograniczeniami i trudnościami w normalnym funkcjonowaniu, uderza to bardzo drastycznie w ubogich.


Payatas to dzielnica Manili, znajdująca się tuż obok miejskiego wysypiska śmieci, żyje tam około 250 tysięcy ludzi, zajmujących się w większości pracą na wysypisku.


Ze względu na obostrzenia związane z rozprzestrzenianiem się Covid-19 wyjazd z dzielnicy został znacznie ograniczony. Drogi wjazdu do Payatas są zamknięte i strzegą ich specjalne punkty kontrolne, nie dociera tam transport publiczny.

Opuścić dzielnicę w celu zakupu żywności i leków mogą tylko ci, którzy mają specjalną przepustkę, a może ją posiadać tylko jeden członek rodziny. Większość z tych mieszkańców, którzy mają pracę poza wysypiskiem nie może do niej dotrzeć, a więc traci jedyne źródło utrzymania. Ludzie tam nie posiadają nic, nie istnieją urlopy, zwolnienia lekarskie czy ubezpieczenie, mogą liczyć jedynie na bezinteresowną pomoc z zewnątrz.  


Głodnych jest już bardzo wielu ludzi.


Ojciec Paul i PNA Foundation (HEART OF THE FATHER) – fundacja wspierająca lokalną społeczność, miedzy innymi, przez stypendia dla zdolnej młodzieży - rozpoczęła akcję rozdawania paczek z żywnością dla rodzin dzieci objętych pomocą i wielu innych. W takiej paczce znajduje się ryż, konserwy mięsne bądź rybne oraz makaron. Celem jest zapewnienie rodzinom choćby prostego obiadu i kolacji (bez śniadania). Docelowo powinno się znaleźć tam mydło i środki do dezynfekcji dłoni.


Obecnie objętych pomocą jest około 300 rodzin, chociaż powinno być co najmniej 500, a głodnych są już dziesiątki tysięcy ludzi.


Koszt wyżywienia jednej rodziny to około 223 zł miesięcznie.


Jeżeli zawalczymy wspólnie w tej sprawie, to kwota zbiórki zapewni w najbliższym miesiącu wyżywienie około 300 rodzinom.


Wierzę, że razem możemy nakarmić te rodziny! Każda kwota wsparcia jest bardzo cenna!


Załączam wiadomość od ojca Paula i jego prośbę o pomoc w języku angielskim, w której zapewnia o wdzięczności mieszkańców Payatas i o modlitwie za każdego wspierającego!


Dziękuję z całego serca!


https://www.pnapayatas.com


Wpłacający184

 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
406 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Użytkownik niezarejestrowany
380 zł
 
Dane ukryte
223 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

570 651 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?