10 439 zł 
z 70 000 zł
14%
59 dni do końca
104 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności8

 • Kochani działamy, żeby dzieci były szczęśliwe ! Każdy z Was może nam w tym pomóc.

  Objęliśmy opieką także dzieci, które uciekły ze swojego kraju przed wojną!

  Prowadzimy świetlicę ! Zabawy! Grupy wsparcia! indywidualne konsultacje z psychologiem!

   

  Nasz Dziecięcy Ośrodek Wsparcia jest dostępny i działa zarówno dla dorosłych i dla dzieci

   

  Oferujemy:

  •  Pomoc psychologiczną dla dzieci i dla dorosłych– zarówno w języku polskim jak i ukraińskim. Można również skorzystać z terapii i psychoterapii oraz z zajęć terapeutycznych w gabinecie Play Therapy ( link do Play Therapy) 

   

  • poradnictwo rodzinne, wychowawcze oraz pedagogiczne. Organizujemy warsztaty, szkolenia oraz zajęcia profilaktyczne – ogólnodostępne a także zamknięte, dla konkretnych grup – na zamówienie.


  • Wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych - w tym wizyty domowe


  • Zajęcia edukacyjne, rozwojowe i świetlicowe. Zapraszamy na naukę języka angielskiego oraz języka polskiego. Na świetlicy dzieci mają możliwość wziąć udział w zajęciach plastycznych, kulinarnych, pograć w gry a także spędzić czas z rówieśnikami. Organizujemy dni tematyczne – np. dzień dziecka, dzień z ekologią, dzień przyjaciela itp. 


  • Grupy wsparcia  - dla rodziców zastępczych i adopcyjnych w poniedziałki o godzinie 17.00 

  w02344783ee1eff9.jpeg

  Czytaj więcej
 • Cały czas pilnie pracujemy.

  Sytuacja, zmusza nas do przyśpieszenia prac aby przygotować świetlicę dla dzieci i młodzieży mocno odczuwającej skutki izolacji pandemicznej i grupy dzieci i młodzieży ogromnie dotkniętej kryzysem migracyjnym związanym z wojną rosyjsko-ukraińską. Kochani  społeczeństwo z Ukrainy musiało opuścić swój kraj, są zagubieni w ogromnym stresie.

  Potrzebujemy świetlicy i sal terapeutycznych bo:

  wiemy jak pracować terapeutycznie z dzieckiem, które doświadczyło traumy wojny lub jest jej świadkiem”:

  🔵 jak pomagać dzieciom z Ukrainy, które przeżyły traumę wojenną;

  🔵 jak organizować im czas, w co się z nimi bawić;

  🔵 jak otoczyć opieką swoje własne dzieci, które na co dzień spotykają się z doniesieniami o wojnie.

  Udało nam się pomalować ściany, ułożyć panele. Brakuje nam na wykończenie świetlicy z aneksem kuchennym. W świetlicy chcemy położyć wykładzinę lub panele wysokiej jakości, potrzebujemy solidnego stołu z wygodnymi fotelami, telewizora, sprzętu AGD do kuchni, oraz lamp.

  Serdecznie DZIĘKUJEMY firmie ATLAS za materiały na wylewkę samopoziomującą.

  DZIĘKUJEMY też ogromnie naszym WOLONTARIUSZOM  DARKOWI i MAĆKOWI przepracowali już u nas na kwotę 24 tys.

   

  Kochani czy ktoś chciałby zostać z nami twórcą Dziecięcego Ośrodka Wsparcia?  https://zrzutka.pl/gndkag


  lfbe38cf97b0eb5d.jpeg

  Czytaj więcej
 • UWAGA ! KOMUNIKAT!

  SZUKAMY firmy, osoby, która wstawi nam ścianę szklana z drzwiami szklanymi . WYMIARY ściana 120x236 cm

  Prosimy o udostępnienie i dopytywanie znajomych, czy ktoś nie chciałby zostać naszym współtwórcą Dziecięcego Ośrodka Wsparcia


  dc916aa4fa52d842.jpeg


  taką ?


  r21775304d8247c9.jpeg

  Czytaj więcej
 • d34a9dddef50ae4f.jpegw95ee7865b1ff1f3.jpegrdf4a93a96a4985c.jpeg6 luty 2022

  Wykończyliśmy salę do Play Teraphy, pracujemy nad biurem i nasza kanpa pojechała do Kri-Kri Tapicerstwo

  Serdeczne wyrazy wdzięczności dla wlaściciela firmy BOG -Mar z Rymanowa pana Mariana Skolarczyk za przekazanie nam 80m paneli

  Co jeszcze potrzebujemy:

  • kuchnia z jadalnią (przebudowa jednej ściany, sprzęt AGD mały i duży, stoły, krzesła, meble kuchenne)
  • mamy lodówke do zabudowy od darczyńcy <3
  • świetlica ogólnodostępna “Mozaika pokoleń” , centrum konferencyjne (stoły, krzesła, sofy, dywan, zabwaki, klocki lego, lalki, także takie typu bobas + akcesoria, gry, książki) ok. 40 000 zł

  https://zrzutka.pl/gndkag

   


  Czytaj więcej
 • 27 styczeń 2022

  przygotowanie pokoju do Play Therapy. Już niedługo malowanie.

  Jutro przewożenie rzeczy z siedziby w Korczynie.

  A teraz zobaczcie tak jest:                                 … a tak będzie:

  ufda7d81c18778d3.jpegy5d8f70a7c48a7e3.jpego0c85ebbfc4a51b7.jpegy4d065f3a5b757c0.jpeg

  Czytaj więcej
 •  Potrzebujemy:

  • kuchnia z jadalnią (przebudowa jednej ściany, sprzęt AGD mały i duży, stoły, krzesła, meble kuchenne)
  • mamy lodówke do zabudowy od darczyńcy <3 

  Na całej powierzchni potrzeba wymienić dywanowe wykładziny podłogowe na panele podłogowe ok. 20 000 zł

  na teraz : 

  75 m paneli + podkład 

  farby

  Materiały budowlane i farby ok. 20 000 zł.

  • świetlica ogólnodostępna “Mozaika pokoleń” , centrum konferencyjne (stoły, krzesła, sofy, dywan, zabwaki, klocki lego, lalki, także takie typu bobas + akcesoria, gry, książki) ok. 40 000 zł


  Czytaj więcej
 • sf7d9c709fef1518.jpegKochani mamy to !

  podpisaliśmy umowę na nowy lokal !

  ruszamy z remontem!

  Czytaj więcej
 • Kochani nasze marzenie ! jesteśmy coraz bliżej ..ie861a414962cfd7.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Każde dziecko potrzebuje domu  - oprócz takiego, który dajemy w naszych rodzinach, prywatnego domu, miejsca do życia, marzeniem naszym jest stworzenie wspólnego DOMU – dziecięcego ośrodka wsparcia, gdzie w domowym, rodzinnym i bezpiecznym miejscu każde dziecko i każda rodzina w potrzebie otrzyma pomoc, wsparcie lub po prostu wspólną przestrzeń do rozwoju. Gdzie dla wszystkich nasze drzwi będą otwarte. 


Stworzymy taki DOM!


Czy wiesz, że do rodzin zastępczych trafiają dzieci, które nie tylko nie posiadają nic lub prawie nic na własność, ale przede wszystkim nie posiadają poczucia bezpieczeństwa, przynależności a także zdrowych wzorców relacji z dorosłymi? 


Zajmujemy  się właśnie takimi dziećmi, towarzyszymy im w ich drodze do samodzielności.


i1f22f58fe257e76.jpeg


Nasze aktualne działanie, plan i inicjatywa stworzenia Dziecięcego Ośrodka Wsparcia,  jest odpowiedzią na potrzebę istnienia  miejsc, gdzie rodziny zastępcze  oraz dzieci trafiające do takich rodzin, będą mogły stworzyć -  z naszą pomocą -  miejsce wymiany doświadczeń, informacji i wsparcia dla siebie nawzajem. Jest odpowiedzią na potrzebę istnienia miejsca do wspólnego działania na  rzecz rozwoju dzieci i ich bezpiecznego wchodzenia w dorosłość. Marzymy o tym, aby budować dobre rozwiązania i chcemy dać dzieciom wzorce rodziny i relacji z ludźmi, które będą mogły wykorzystać wchodząc w dorosłość i tworząc własne rodziny i budując własne relacje. Chcemy dać pomoc i wsparcie rodzinom w wypełnianiu ich misji - opieki nad dziećmi porzuconymi, nad dziećmi, które nie mają możliwości dorastania w rodzinie biologicznej. 


Pragniemy zaangażować Was wszystkich, społeczność lokalną oraz seniorów abyście byli częścią naszego działania. Twórzmy WIEZI aby nikt nie czuł się wykluczony. Działajmy razem, aby jak najwięcej dzieci mogło znaleźć miejsce w rodzinach.  Dajmy sobie nawzajem pomocną dłoń aby wspólnie  realizować marzenia o domu dla każdego dziecka


i47efef6ca97b5d5.jpeg


Każda Rodzina jest ważna.

Każde dziecko ma prawo do szczęśliwego dzieciństwa.

Każde dziecko ma prawo do rodziny.


Działaj z nami! Dzięki Tobie zbierzemy pieniądze potrzebne na zapewnienie naszemu nowemu DO∑ - owi możliwość istnienia a wszystkim potrzebującym pewność, że jest takie miejsce, gdzie mogą przyjść po wsparcie.


Mamy pomysły – nie mamy lokalu i pieniędzy na jego wynajęcie i wyposażenie.  Nasze dotychczasowe lokum już nie jest w stanie pomieścić wszystkich potrzebujących.


Utrzymujemy się głównie z darowizn  Potrzebujemy 70 tys . złotych aby zapewnić bezpieczny START dla naszego przedsięwzięcia i zapewnić bezpieczny rok na jego działanie.

Zebraną kwotę przeznaczymy na wynajęcie i wyposażenie pomieszczeń domu w potrzebne sprzęty do prowadzenia zajęć terapeutycznych, warsztatów, oraz do stworzenia świetlicy międzypokoleniowej, gdzie nasze dzieci wraz z rodzinami i Wami znajdą wspólną przestrzeń do budowania siebie i relacji, w bezpiecznej i domowej atmosferze.


Dzięki ludziom takim jak Ty zbudujemy bezpieczne miejsce do rozwoju dzieci i tworzenia porozumienia międzypokoleniowego. Zaangażujemy do działania seniorów, zaprosimy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i pasjami. Zaprosimy do współpracy specjalistów do pomocy dzieciom i rodzinom, otworzymy przestrzeń dla specjalistów, którzy będą chcieli pomóc nam w zdiagnozowaniu problemów naszych podopiecznych i wytyczaniu dróg pomocy. Zapraszamy  pasjonatów do wspólnego budowania miejsca gdzie wszyscy znajdą poczucie akceptacji, przynależności oraz możliwość rozwoju osobistego a także po prostu i aż bieżącą POMOC. Stwórzmy razem miejsce wymiany doświadczeń i przestrzeń do wspólnego działania. 


Pomóż nam, abyśmy  my mogli pomóc 

dzieciom i rodzinom.

Zostań naszym BohateremPierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 104

 
Dane ukryte
ukryta
MO
Monika
50 zł
FN
ukryta
EK
Edyta
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
EM
Ewelina
100 zł
NK
Natalia Kubala
100 zł
MP
Marek Pacek
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AN
Anna
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • Dziecięcy Ośrodek Wsparcia dla dzieci i rodzin – to innowacyjna odpowiedź na codzienną potrzebę dzieci i rodzin. Ośrodek będzie działał na terenie województwa podkarpackiego, ale swoim wsparciem chce objąć rodziny w całej Polsce. Będzie zapewniał kompleksowe wsparcie rodzin zastępczych borykających się z różnymi problemami. Kierujemy swoje działania przede wszystkim do rodzin zastępczych i adopcyjnych, a w szczególności do dzieci wychowujących się w tych rodzinach, ale chcemy pomagać także rodzinom wielodzietnym i zagrożonym wykluczeniem społecznym. Chcemy wspierać całą komórkę rodzinną, jak i rodziców zastępczych, którzy mimo, że wychowują dzieci z nimi nie spokrewnione, wraz z dziećmi biologicznymi tworzą dla nich ciepły dom. Pragniemy także, pomóc usamodzielniającej się młodzieży, zapewnić solidny start dorastającym podopiecznym poprzez pracę w ośrodku i organizowanie im praktyk i warsztatów. W Ośrodku będą prowadzone zajęcia, terapie i warsztaty wyrównawcze, grupy wsparcia, organizowane konferencje i szkolenia, oraz świetlica Mozaika Pokoleń - Klub Seniora z tego będą mogli korzystać także mieszkańcy lokalnej społeczności.

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej
Kawa z zespołem Fundacji
rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 99 z 100)

przewidywana dostawa: 1 marca, 2022

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

865 388 zrzutek

i zebrali

766 160 605 zł

A ty na co dziś zbierasz?