id: gndkag

Dziecięcy Ośrodek Wsparcia DO∑

Dziecięcy Ośrodek Wsparcia DO∑

Nasi użytkownicy założyli 912 313 zrzutek i zebrali 874 269 558 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności8

 • Kochani działamy, żeby dzieci były szczęśliwe ! Każdy z Was może nam w tym pomóc.

  Objęliśmy opieką także dzieci, które uciekły ze swojego kraju przed wojną!

  Prowadzimy świetlicę ! Zabawy! Grupy wsparcia! indywidualne konsultacje z psychologiem!

   

  Nasz Dziecięcy Ośrodek Wsparcia jest dostępny i działa zarówno dla dorosłych i dla dzieci

   

  Oferujemy:

  •  Pomoc psychologiczną dla dzieci i dla dorosłych– zarówno w języku polskim jak i ukraińskim. Można również skorzystać z terapii i psychoterapii oraz z zajęć terapeutycznych w gabinecie Play Therapy ( link do Play Therapy) 

   

  • poradnictwo rodzinne, wychowawcze oraz pedagogiczne. Organizujemy warsztaty, szkolenia oraz zajęcia profilaktyczne – ogólnodostępne a także zamknięte, dla konkretnych grup – na zamówienie.


  • Wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych - w tym wizyty domowe


  • Zajęcia edukacyjne, rozwojowe i świetlicowe. Zapraszamy na naukę języka angielskiego oraz języka polskiego. Na świetlicy dzieci mają możliwość wziąć udział w zajęciach plastycznych, kulinarnych, pograć w gry a także spędzić czas z rówieśnikami. Organizujemy dni tematyczne – np. dzień dziecka, dzień z ekologią, dzień przyjaciela itp. 


  • Grupy wsparcia  - dla rodziców zastępczych i adopcyjnych w poniedziałki o godzinie 17.00 

  w02344783ee1eff9.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

bf0f8f94670d20ef.jpgażde dziecko potrzebuje domu  - oprócz takiego, który dajemy w naszych rodzinach, prywatnego domu, miejsca do życia, marzeniem naszym jest stworzenie wspólnego DOMU – dziecięcego ośrodka wsparcia, gdzie w domowym, rodzinnym i bezpiecznym miejscu każde dziecko i każda rodzina w potrzebie otrzyma pomoc, wsparcie lub po prostu wspólną przestrzeń do rozwoju. Gdzie dla wszystkich nasze drzwi będą otwarte. 


Stworzymy taki DOM!


Czy wiesz, że do rodzin zastępczych trafiają dzieci, które nie tylko nie posiadają nic lub prawie nic na własność, ale przede wszystkim nie posiadają poczucia bezpieczeństwa, przynależności a także zdrowych wzorców relacji z dorosłymi? 


Zajmujemy  się właśnie takimi dziećmi, towarzyszymy im w ich drodze do samodzielności.


i1f22f58fe257e76.jpeg


Nasze aktualne działanie, plan i inicjatywa stworzenia Dziecięcego Ośrodka Wsparcia,  jest odpowiedzią na potrzebę istnienia  miejsc, gdzie rodziny zastępcze  oraz dzieci trafiające do takich rodzin, będą mogły stworzyć -  z naszą pomocą -  miejsce wymiany doświadczeń, informacji i wsparcia dla siebie nawzajem. Jest odpowiedzią na potrzebę istnienia miejsca do wspólnego działania na  rzecz rozwoju dzieci i ich bezpiecznego wchodzenia w dorosłość. Marzymy o tym, aby budować dobre rozwiązania i chcemy dać dzieciom wzorce rodziny i relacji z ludźmi, które będą mogły wykorzystać wchodząc w dorosłość i tworząc własne rodziny i budując własne relacje. Chcemy dać pomoc i wsparcie rodzinom w wypełnianiu ich misji - opieki nad dziećmi porzuconymi, nad dziećmi, które nie mają możliwości dorastania w rodzinie biologicznej. 


Pragniemy zaangażować Was wszystkich, społeczność lokalną oraz seniorów abyście byli częścią naszego działania. Twórzmy WIEZI aby nikt nie czuł się wykluczony. Działajmy razem, aby jak najwięcej dzieci mogło znaleźć miejsce w rodzinach.  Dajmy sobie nawzajem pomocną dłoń aby wspólnie  realizować marzenia o domu dla każdego dziecka


i47efef6ca97b5d5.jpeg


Każda Rodzina jest ważna.

Każde dziecko ma prawo do szczęśliwego dzieciństwa.

Każde dziecko ma prawo do rodziny.


Działaj z nami! Dzięki Tobie zbierzemy pieniądze potrzebne na zapewnienie naszemu nowemu DO∑ - owi możliwość istnienia a wszystkim potrzebującym pewność, że jest takie miejsce, gdzie mogą przyjść po wsparcie.


Mamy pomysły – nie mamy lokalu i pieniędzy na jego wynajęcie i wyposażenie.  Nasze dotychczasowe lokum już nie jest w stanie pomieścić wszystkich potrzebujących.


Utrzymujemy się głównie z darowizn  Potrzebujemy 70 tys . złotych aby zapewnić bezpieczny START dla naszego przedsięwzięcia i zapewnić bezpieczny rok na jego działanie.

Zebraną kwotę przeznaczymy na wynajęcie i wyposażenie pomieszczeń domu w potrzebne sprzęty do prowadzenia zajęć terapeutycznych, warsztatów, oraz do stworzenia świetlicy międzypokoleniowej, gdzie nasze dzieci wraz z rodzinami i Wami znajdą wspólną przestrzeń do budowania siebie i relacji, w bezpiecznej i domowej atmosferze.


Dzięki ludziom takim jak Ty zbudujemy bezpieczne miejsce do rozwoju dzieci i tworzenia porozumienia międzypokoleniowego. Zaangażujemy do działania seniorów, zaprosimy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i pasjami. Zaprosimy do współpracy specjalistów do pomocy dzieciom i rodzinom, otworzymy przestrzeń dla specjalistów, którzy będą chcieli pomóc nam w zdiagnozowaniu problemów naszych podopiecznych i wytyczaniu dróg pomocy. Zapraszamy  pasjonatów do wspólnego budowania miejsca gdzie wszyscy znajdą poczucie akceptacji, przynależności oraz możliwość rozwoju osobistego a także po prostu i aż bieżącą POMOC. Stwórzmy razem miejsce wymiany doświadczeń i przestrzeń do wspólnego działania. 


Pomóż nam, abyśmy  my mogli pomóc 

dzieciom i rodzinom.

Zostań naszym Bohaterem

o309f890172e908b.jpg


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 1 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
od 50 zł

Kupione 1 z 100

Koniec za 3 dni!

Wpłaty 104

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków
 • Dziecięcy Ośrodek Wsparcia dla dzieci i rodzin – to innowacyjna odpowiedź na codzienną potrzebę dzieci i rodzin. Ośrodek będzie działał na terenie województwa podkarpackiego, ale swoim wsparciem chce objąć rodziny w całej Polsce. Będzie zapewniał kompleksowe wsparcie rodzin zastępczych borykających się z różnymi problemami. Kierujemy swoje działania przede wszystkim do rodzin zastępczych i adopcyjnych, a w szczególności do dzieci wychowujących się w tych rodzinach, ale chcemy pomagać także rodzinom wielodzietnym i zagrożonym wykluczeniem społecznym. Chcemy wspierać całą komórkę rodzinną, jak i rodziców zastępczych, którzy mimo, że wychowują dzieci z nimi nie spokrewnione, wraz z dziećmi biologicznymi tworzą dla nich ciepły dom. Pragniemy także, pomóc usamodzielniającej się młodzieży, zapewnić solidny start dorastającym podopiecznym poprzez pracę w ośrodku i organizowanie im praktyk i warsztatów. W Ośrodku będą prowadzone zajęcia, terapie i warsztaty wyrównawcze, grupy wsparcia, organizowane konferencje i szkolenia, oraz świetlica Mozaika Pokoleń - Klub Seniora z tego będą mogli korzystać także mieszkańcy lokalnej społeczności.