Wspieramy Marysię w walce z nowotworem #KotekMarysi ID: gnwwz2

Wspieramy Marysię w walce z nowotworem #KotekMarysi ID: gnwwz2

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

30 750 zł z 50 000 zł

61%

30 750 zł

30 750 zł

z 50 000 zł

zakończona

zakończona

31.12.2018r

568

568

wspierających
61%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Marysia ma 2,5 roku. Ponad dwa miesiące temu jej życie uległo dramatycznej zmianie. Nikt nie był przygotowany na walkę z jednym z najcięższych nowotworów. Niegdyś wesoła i tańcząca dziewczynka od 2 miesięcy leży, a teraz już nie mówi i nie widzi. Nie może tak jak inne dzieci zjeść lodów, bo jest karmiona dożylnie. Potrzebujemy pomocy, bo wierzymy, że jeśli szybko uda się doprowadzić do rehabilitacji, to Marysia może odzyskać najważniejsze zmysły. Każdy, najdrobniejszy gest i znak, że się poprawia jej stan jest dla nas ulgą.

Wiele się słyszy o nowotworach, ale tak naprawdę rzadko wiemy z czym to się naprawdę wiąże.

Jak wygląda życie dziecka z nowotworem?

Nowotwór zaatakował móżdżek Marysi. Ta część mózgu odpowiedzialna jest za równowagę i mowę. Być może będzie potrzebny wózek inwalidzki i stała opieka logopedy. Już dziś wiemy, że musimy szybko podjąć rehabilitację.

Marysia już nie mówi. Złośliwa choroba rozprzestrzenia się i zajmuje kolejne obszary w mózgu pomimo kolejnych dawek chemii. Można zapoznać się z historią Marysi na stronie http://kotekmarysi.pl/

Od ponad 2 miesięcy Marysia ciągle leży, nie ma możliwości rehabilitacji ruchowej ponieważ przez zakażenie jest wprowadzony reżim sanitarny i rehabilitant nie może być wpuszczony żeby nie rozprzestrzenić bakterii. Jeśli wyzdrowieje, to będziemy musieli podjąć się szybko pełnej rehabilitacji.

Dzieci w wieku Marysi powinny poznawać świat każdym swoim zmysłem. Cieszyć się uśmiechem mamy, uściskiem taty, słyszeć śmiech swojego rodzeństwa. Mamy wiarę i nadzieję, że to marzenie się spełni.

Mózg ma taką funkcję, że zdrowe komórki przejmują funkcje chorych i z czasem Marysia może odzyskać widzenie, jeśli zaczniemy ćwiczyć.

Rehabilitacja wiąże się z dużymi kosztami. Wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, niezbędny sprzęt do ćwiczeń oraz specjalne dostosowanie samochodu i mieszkania. Stała opieka specjalistów i pełne zaangażowanie rodziców to kroki, które należy podjąć, aby umożliwić Marysi powrót do zdrowego funkcjonowania.

Wpłacający568

 
Dane ukryte
1 000 zł
P
pk
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
455,03 zł
 
Dane ukryte
400 zł
 
Dane ukryte
300 zł
MW
Maria Wawer
300 zł
 
Dane ukryte
201 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze52

 
2500 znaków
 • AW
  Anna Wawrzyniak

  Trzymamy kciuki

  15 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Nie traćcie nadziei! :)

  5 zł
 • AW
  Ania Walczuk

  #kotekmarysi Dziękuję serdecznie za możliwość charytatywnego testowania pięknej chusty Yaro Elvish. Pokłon w stronę Kasi Kropornickiej-Cioczek. Dużo zdrówka dla Marysi

  15 zł
 • IR
  Iwona Rozwałka

  Marysiu jesteś cudowna Iskierką. Wielki szacunek dla Twoich rodziców za siłę jaką mają w sobie ❤️

  100 zł
 • A
  Ania

  Zdrówka słoneczko. Niech Matka Boska nad Tobą czuwa!

  25 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

560 044 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?