id: gp8cpj

Dach na wagę złota - remontujemy kolejną część!

Dach na wagę złota - remontujemy kolejną część!

1 477 zł z 20 000 zł
7%
zakończona 31.08.2021r
20 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Dom Harcerza w Gdańsku to miejsce, gdzie spotykają się harcerze nie tylko z Trójmiasta czy województwa pomorskiego, ale z całej Polski. To tu kształcą się, wymieniają doświadczeniami i wspólnie podejmują decyzje, które mają wpływ na harcerskie działania. Pomóż nam wyremontować kolejną część dachu, by najbardziej harcerski budynek w Gdańsku mógł nadal służyć instruktorom Związku Harcerstwa Polskiego!


Dzięki wsparciu naszych przyjaciół i partnerów dotychczas udało się wyremontować pierwszą część dachu, między innymi usunąć stare dachówki, zaimpregnować elementy drewnianej konstrukcji dachowej, pokryć powierzchnię dachu nową dachówką ceramiczną i zamontować instalację odgromową. To tylko kropla w morzu prac, które zostały wykonane w minionych miesiącach na rzecz odrestaurowania naszej harcerskiej stolicy na Pomorzu.


Teraz przyszedł czas na kolejny fragment dachu!


h53628892a01f49a.png

Jak to wygląda teraz?

Pokrycie ceramiczne dachu jest w wielu miejscach popękane i słabo zespolone ze sobą – stan techniczny dachówek jest zły. Dach nie spełnia podstawowej roli, czyli zabezpieczenia wnętrza budynku przed wilgocią i deszczem, przez co powstają przecieki i nieszczelności powodujące niszczenie budynku, w tym szczególnie narażonych elementów drewnianych konstrukcji dachu.


ydecf660c603f931.jpeg


Związek Harcerstwa Polskiego wykorzystuje budynek jako siedzibę zarządu Chorągwi Gdańskiej, która obejmuje swoim zasięgiem terytorialnym harcerstwo w całym województwie pomorskim, oraz trzech gdańskich hufców działających na rzecz harcerskich środowisk na terenie Trójmiasta, umożliwiając w ten sposób efektywne prowadzenie pomorskiego oddziału największej organizacji młodzieżowej w Polsce. Dom Harcerza stanowi także miejsce spotkań harcerskich wychowawców, którzy wykorzystują dostępne pomieszczenia do planowania szeregu działań mających na celu wspieranie środowisk harcerskich, wykorzystywanie potencjału młodych ludzi, wspieranie ich we wszechstronnym rozwoju i podejmowaniu służby na rzecz społeczności lokalnej.


Dziś potrzebujemy Waszej pomocy!

Dom Harcerza w Gdańsku stanowi swoistą stolicę harcerstwa na Pomorzu Gdańskim, w ciągu minionych lat był świadkiem wielu harcerskich inicjatyw, projektów i wydarzeń. Zwracamy się do Was z serdeczną prośbą o pomoc w pokryciu kolejnej części dachu. Chcemy dalej działać i zmieniać świat na lepsze na Pomorzu.


bbe1ba5347dbccdd.png

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 20

AP
Agnieszka Pietrzak
300 zł
TM
Tomasz Michałowski
100 zł
TM
Tomasz Michałowski
100 zł
KD
Karolina Dębska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AG
Artur Glebko
100 zł
S-
Monika Kosikowska
85 zł
D
Dorota
80 zł
A
Anna
72 zł
ST
Dżom Lemom
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

743 422 zrzutki

i zebrali

528 214 507 zł

A ty na co dziś zbierasz?