id: gpts37

HELP UA PACKAGE 2.0

HELP UA PACKAGE 2.0

Nasi użytkownicy założyli 1 035 536 zrzutek i zebrali 1 103 075 203 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Raport pierwszej edycji projektu


W okresie od początku projektu do końca kwietnia 2023 r. dostarczyliśmy łącznie 5106 zestawów żywnościowych dla 5368 osób. Udało nam się pozyskać łącznie 373 tys. zł, w tym 351 tys. zł od partnerów oraz 22 tys. zł z zbiórek (w postaci pieniędzy, produktów i zrzutek). Wydatki na zakup produktów, koszty administracyjne (w tym opakowań, logistyki, pracy, magazynu i materiałów medialnych) wyniosły 317,2 tys. zł.


Do projektu dołączyło 6 firm, które zajmują się fundraisingiem. Poza głównym ukraińskim partnerem - SpivDii, rozpoczęliśmy współpracę z 5 ukraińskimi fundacjami charytatywnymi, które będą mogły organizować i niezależnie dostarczać pomoc na Ukrainę, tj. FC "Międzynarodowa FC Ochrona Społeczna", OC "FC Centr Pomocy Oleksandrii", OC "FC Malysh", FC "Fundacja przyjaciół Ukrainy" oraz Rada Miasta Fastów.


W ramach projektu udało nam się pozyskać około 70 wolontariuszy, a niektóre firmy delegowały swoich pracowników, co przyczyniło się do rozwoju kultury wolontariatu w zespole (Nokia, Towarzystwo Ukraina-Wałbrzych). Nasze zestawy żywnościowe zostały dostarczone do obwodów charkowskiego, donieckiego, chersońskiego, mikołajowskiego, zaporoskiego, Dniepru, Kijowa, Fastowa, kirowohradzkiego oraz Lwowa.


W trakcie realizacji projektu dokonaliśmy kilku zmian, w tym zmieniliśmy opakowania na worki, co umożliwiło przyspieszenie procesu pakowania. Stworzyliśmy również uniwersalny zestaw, składający się z oleju, mąki, ryżu, makaronu, konserw mięsnych i rybnych, pasztetu, herbaty, ciastek, czekolady (lub dżemu) oraz płatków owsianych. Koszt jednego zestawu wynosi 55 zł.


Nowe cele projektu to:

  • pozyskanie 550,0 tys. zł do 31.03.2024 r.
  • wysłanie 10,0 tys. zestawów
  • objęcie 10 regionów: Charków, Donieck, Chersoń, Mikołajów, Zaporoże, Dniepr, Sumy, Czernihów, Kijów oraz Kropywnycki
  • rozwijanie kultury wolontariatu w firmach


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 49

 
Dane ukryte
20 zł
OV
Olena Vynnyk
50 zł
OP
Oscar Postolatiy
10 zł
LK
Lizaveta Krutava
20 zł
TH
Tetiana Holub
20 zł
OT
Oleksandr Torba
20 zł
TZ
10 zł
RU
Kasia
40 zł
NA
Natalia
100 zł
IC
Iryna Chynkalova
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!