Zasadźmy rekordową liczbę drzew w Gambii! Pomóż społeczności w walce ze zmianami klimatu ID: gpxeav

Zasadźmy rekordową liczbę drzew w Gambii! Pomóż społeczności w walce ze zmianami klimatu ID: gpxeav

Zrzutka została wyłączona przez organizatora

7 676 zł z 7 000 zł

109%

7 676 zł

7 676 zł

z 7 000 zł
109%

Aktualności 3

  • Mamy dla Was kolejną niespodziankę od zaprzyjaźnionej i proekologicznej marki NAGO. Pierwsza wpłata o wysokości minimum 150 zł z komentarzem "NAGO w naturze" otrzyma w prezencie ich flagowe body (model 02/04) w dowolnym kolorze i rozmiarze. Dziękujemy za wsparcie! Nago to nowa polska marka szyjąca lokalnie, która skupia się przede wszystkim na dostarczaniu kobietom uniwersalnej, ponadczasowej i klasycznej mody w duchu dbałości o środowisko naturalne. Ich kolekcje składają się z ubrań w których każda kobieta poczuje się wyjątkowo i które staną się sercem ich szaf, do których zawsze będą mogły sięgnąć z czystym sumieniem, bowiem wszystkie oferowane ubrania szyte są z certyfikowanych, naturalnych materiałów. Ekologiczne podejście do procesu tworzenia marki od pierwszych projektów do chwili, gdy paczka dotrze w twoje ręce, widoczna jest również w opakowaniach i metkach: wszystkie wykonano z naturalnych oraz recyklingowanych materiałów. https://nago.store/
    Czytaj więcej
  • Rozpoczynamy dziś serię niespodzianek, czy nagród za Wasze wsparcie ???? Pierwsza wpłata o wartości minimum 100 zł z komentarzem "refugees welcome" otrzyma bon na pyszny obiad w Kuchni Konfliktu <3 (Wilcza 60, Warszawa) Kuchnia Konfliktu to miejsce spotkania kultur i dialogu społecznego, które jest jednocześnie restauracją serwującą potrawy z regionów świata, objętych konfliktem. Celem projektu jest interwencja w przestrzeń publiczną poprzez kulinaria. Dzięki Kuchni Konfliktu mieszkańcy Warszawy poznają potrawy i kulturę państw konfliktu, wchodząc w bezpośrednie interakcje z uchodźcami i migrantami współtworzącymi projekt. Kuchnia Konfliktu to nie tylko knajpa z nieobecną dotychczas w Warszawie kuchnią. Ten projekt to przede wszystkim przedsiębiorstwo społeczne - płaszczyzna integracji społeczności cudzoziemców z mieszkańcami Warszawy. Cyklicznie zmieniające się menu obejmuje potrawy z różnych zakątków świata. Kolejnym odsłonom projektu towarzyszy przygotowany przez międzynarodowy zespół program edukacyjny i kulturalny. Te rozmaite perspektywy pozwalają odzwierciedlić różnorodność każdego kraju i są przyczynkiem do rozmowy i dyskusji z naszymi gośćmi. Podczas organizowanych przez Kuchnię wykładów, warsztatów czy projekcji filmowych Warszawiacy mogą lepiej poznać kulturę danego kraju. Dziękujemy Kuchni za dobroć i za wsparcie, koniecznie odwiedzajcie Wilczą 60 dla swojej duszy i ciała : - )
    Czytaj więcej
  • Dołączajcie do wydarzenia na facebooku! https://www.facebook.com/events/882982498728360/ Będzie dużo niespodzianek i nagród za Wasze wsparcie : - )
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Wesprzyj lokalną młodzież ze wsi Bulock w ich corocznym święcie sadzenia drzew owocowych, podczas którego mają zamiar pobić krajowy rekord w liczbie drzew posadzonych w ciągu jednego dnia. Gambia od lat walczy ze skutkami globalnego ocieplenia i wynikającej stąd migracji, z nielegalnymi wycinkami, dewastacją środowiska, a także wysokim poziomem ubóstwa. Oddolne stowarzyszenie Bulock Kapongha Youth Development Association chce zmierzyć się z tymi wyzwaniami poprzez posadzenie kilku tysięcy drzew owocowych i budowę systemu pszczelich uli. W ten sposób stowarzyszenie stworzy nowe miejsca pracy dla członków lokalnej społeczności, wspomoże dziką przyrodę, poprawi jakość życia całej wsi, a także stanie się świetnym przykładem dla innych miejscowości w Gambii i Senegalu. Dzięki Waszemu wsparciu akcja odbędzie się na niespotykaną dotąd skalę. Działając kolektywnie możemy walczyć z globalnym ociepleniem!

Zasadźmy ponad 4 tysiące drzew owocowych w jeden dzień i pomóżmy lokalnej społeczności w walce o lepsze jutro!

Na co zbieramy

Wspierając nasz projekt, umożliwisz organizację corocznego International Youth Day we wsi Bulock w Gambii. Tego dnia kilkaset młodych osób z całego kraju spróbuje wspólnie pobić narodowy rekord w największej liczbie drzew posadzonych przez jeden dzień!

Wydarzenie odbędzie się 31 sierpnia jako inicjatywa oddolnego, młodzieżowego stowarzyszenia Bulock Kapongha Youth Development Association. To lokalna próba walki ze skutkami globalnego ocieplenia, stworzenia nowych miejsc pracy i możliwości zarobku dla młodzieży i kobiet dotkniętych ubóstwem, a także wsparcia fauny i flory.

Ten projekt jest organizowany cyklicznie, na coraz większą skalę, a mimo to jest pozbawiony wsparcia ze strony władz krajowych., Aby mógł odbyć się w planowanej skali i zainspirować młodzież orazi dorosłych w całej Gambii i Senegalu, potrzebuje więc Waszej pomocy.

Zebrane fundusze przeznaczymy na pokrycie kosztów związanych z techniczną obsługą wydarzenia: na zakup sadzonek i ziemi, wypożyczenie niezbędnych narzędzi, pokrycie kosztów logistycznych, produkcję koszulek z inspirującymi nadrukami, pełen posiłek dla zaangażowanych dzieci i młodzieży, zapewnienie wody uczestniczkom i uczestnikom, a także dokumentację projektu.

Bulock Kapongha Youth Development Association jest oddolną organizacją społeczną działającą we wsi Bulock, w dystrykcie Foni Berefet, w regionie zachodniego wybrzeża Gambii. Stowarzyszenie powstało 10 listopada 2014 r. w celu zjednoczenia młodych ludzi z tego obszaru, aby wspierać ich rozwój i pogłębiać świadomość ekologiczną. Każdego roku organizuje dziesiątki wartościowych inicjatyw, takich jak: festiwale kulturalne, akcje sprzątania okolicznych terenów, pokazy filmów edukacyjnych, wykłady i szkolenia, animowanie lokalnego ogrodu społecznościowego czy wspieranie lokalnej przedsiębiorczości i tworzenie nowych możliwości zarobku oraz rozwoju dla kobiet i młodzieży.

Od początku działalności stowarzyszenie inwestuje w młodzież z obszarów wiejskich, a także w zrównoważone i ekologiczne rolnictwo. Stara się zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na żywność, angażując młodzież i kobiety w agrokulturę. Stowarzyszenie składa się z 525 członków i członkiń - 215 mężczyźn i 310 kobiet.

KIM JESTEM

Nazywam się Ignacy. Jestem aktywistą i animatorem kultury. Uczestniczę w tegorocznej edycji programu GLEN z zakresu edukacji globalnej stworzonego we współpracy z Polską Akcją Humanitarną. Przez najbliższe miesiące mam zaszczyt być stażystą wspomnianej Bulock Kapongha Youth Development Association i angażować się w działalność stowarzyszenia. W Afryce Zachodniej brakuje na razie efektywnych portali crowdfundingowych, a duże portale międzynarodowe stosują niestety obostrzenia geograficzne, które wykluczają użytkowników spoza krajów Globalnej Północy - stąd nasza decyzja o zarejestrowaniu zbiórki na rodzimej dla mnie zrzutce.pl.

Efekty zmian klimatycznych i degradacji środowiska stopniowo dotykają wszystkich, bez względu na szerokość geograficzną, czy status społeczny. Żyjemy w świecie globalnych współzależności gdzie kolektywne działanie ma ogromną siłę. Nasz pozornie mały krok może przyczynić się do diametralnej zmiany po drugiej stronie globu. Dzięki Wam to może się udać!

Wpłacający212

 
Dane ukryte
350 zł
 
Dane ukryte
300 zł
PC
Piotr Chudy
300 zł
GB
Gabriela Benites Grabowska
200 zł
F
Filip Szcześniak
200 zł
MK
Mirosława Klepacka
200 zł
BF
Bartosz Frąckowiak
150 zł
A
Agata
150 zł
K
kasia kaczkowska
125 zł
KC
Kasia Chojnacka
120 zł
Zobacz więcej

Komentarze17

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej

Lunch w Cafe Bar Havana (+ domowa lemoniada i legendarna drożdżówka)

Lunch w Cafe Bar Havana (+ domowa lemoniada i legendarna drożdżówka)

Mamy dla Was bon od zaprzyjaźnionej Havany na zielonym Żoliborzu! To nowe wspaniałe miejsce na wegetariańsko-wegańskiej mapie Warszawy, które celebruje lokalne, sezonowe produkty, a także współdzieli nasze ideały ???? Szefową kuchni jest tam Maria Przybyszewska (RoślinnieJemy, Chefs For Change - Warszawa!), czyli nieskromnie mówiąc jedna z najwybitniejszych roślinnych kucharek jakie widział ten kraj. Bez wątpienia każda wizyta na długo zostanie w Waszej pamięci (i kubkach smakowych)!


Pierwsza wpłata o wysokości minimum 50 zł z komentarzem "Zielona Havana" dostanie w prezencie piękny bon na lunch dnia, domową lemoniadę i jedną z legendarnych już drożdżówek! Cały dochód z wpłaty trafi na naszą rekordową akcję sadzenia drzew: https://zrzutka.pl/green-gambia 


Kto pierwszy ten lepszy ????

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 80 zł i więcej

Porcelanowa miseczka z pracowni Fenek

Porcelanowa miseczka z pracowni Fenek

Piękne, ręcznie dekorowane porcelanowe miseczki z rzemieślniczej pracowni Fenek przy Warszawskiej Tamce.

Dwa wzoru do wyboru.

wybrano 2 razy (pozostało 0 z 2)

Wpłać 100 zł i więcej

Print „Alga” w ramce od Hekla Studio

Print „Alga” w ramce od Hekla Studio

Hekla is a Warsaw-based design studio founded by Paulina Oknińska and Monika Proniewska in 2016, mostly interested in illustration, posters, artbooks, zines and all kinds of printed matter.

We love volcanoes, collages, rituals and Japanese books.

Designing hand drawn forms and patterns, smiley faces, strange plants and imaginary landscapes is amongst our main subjects of interest. We also like to mix art with diverse activities such as organizing zinefests, exhibitions and working on various projects including Drukuj!Massif Zines and Wounded Knife.

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 300 zł i więcej

Kolczyki „Curve” od Sote

Kolczyki „Curve” od Sote

S O T E  to marka biżuterii założona przez małżeństwo i duet projektantów - Elenę i Janka Lewczuków. Naszym założeniem jest tworzenie biżuterii o ponadczasowej formie, z najwyższej jakości metali i kamieni. Proponujemy rozwiązania odnoszące się do klasycznej typologii biżuterii, nasycone minimalistycznym współczesnym wzornictwem. Wszystkie nasze produkty wykonywane są tradycyjnymi technikami złotniczymi, w pracowni na warszawskim Śródmieściu. 

Do wyboru kolczyki w kolorze srebrnym lub pozłacanym.

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 350 zł i więcej

Wyjątkowy pierścionek od Sote

S O T E  to marka biżuterii założona przez małżeństwo i duet projektantów - Elenę i Janka Lewczuków. Naszym założeniem jest tworzenie biżuterii o ponadczasowej formie, z najwyższej jakości metali i kamieni. Proponujemy rozwiązania odnoszące się do klasycznej typologii biżuterii, nasycone minimalistycznym współczesnym wzornictwem. Wszystkie nasze produkty wykonywane są tradycyjnymi technikami złotniczymi, w pracowni na warszawskim Śródmieściu. 

Do wyboru pierścionek srebrny lub pozłacany z dowolnym minerałem.

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Nasi użytkownicy założyli

497 806 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?