Zasadźmy rekordową liczbę drzew w Gambii! Pomóż społeczności w walce ze zmianami klimatu Zakończona 22.08.2019r ID: gpxeav

Zasadźmy rekordową liczbę drzew w Gambii! Pomóż społeczności w walce ze zmianami klimatu

Zebrano 7 676 zł
z kwoty 7 000 zł

109 %

100 %
Zrzutka została wyłączona przez organizatora.

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Wesprzyj lokalną młodzież ze wsi Bulock w ich corocznym święcie sadzenia drzew owocowych, podczas którego mają zamiar pobić krajowy rekord w liczbie drzew posadzonych w ciągu jednego dnia. Gambia od lat walczy ze skutkami globalnego ocieplenia i wynikającej stąd migracji, z nielegalnymi wycinkami, dewastacją środowiska, a także wysokim poziomem ubóstwa. Oddolne stowarzyszenie Bulock Kapongha Youth Development Association chce zmierzyć się z tymi wyzwaniami poprzez posadzenie kilku tysięcy drzew owocowych i budowę systemu pszczelich uli. W ten sposób stowarzyszenie stworzy nowe miejsca pracy dla członków lokalnej społeczności, wspomoże dziką przyrodę, poprawi jakość życia całej wsi, a także stanie się świetnym przykładem dla innych miejscowości w Gambii i Senegalu. Dzięki Waszemu wsparciu akcja odbędzie się na niespotykaną dotąd skalę. Działając kolektywnie możemy walczyć z globalnym ociepleniem!


Support the local youth in the village of Bulock Kapongha in their annual tree planting, during which they intend to break the national record in the number of trees planted in one day. For years, Gambia has been fighting against the effects of global warming and the resulting migration, illegal logging, environmental devastation and high level of poverty. The grassroots initiative Bulock Kapongha Youth Development Association wants to face these challenges by planting several thousand fruit trees and building a beehive system. In this way, the association will create new jobs for members of the local community, help wildlife, improve the living conditions of the whole village, and also become a great example for other communities in the Gambia and Senegal. Thanks to your support, the action will take place on an unprecedented scale. Acting collectively, we can fight global warming!

Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Zasadźmy ponad 4 tysiące drzew owocowych w jeden dzień i pomóżmy lokalnej społeczności w walce o lepsze jutro!

Na co zbieramy

Wspierając nasz projekt, umożliwisz organizację corocznego International Youth Day we wsi Bulock w Gambii. Tego dnia kilkaset młodych osób z całego kraju spróbuje wspólnie pobić narodowy rekord w największej liczbie drzew posadzonych przez jeden dzień!

Wydarzenie odbędzie się 31 sierpnia jako inicjatywa oddolnego, młodzieżowego stowarzyszenia Bulock Kapongha Youth Development Association. To lokalna próba walki ze skutkami globalnego ocieplenia, stworzenia nowych miejsc pracy i możliwości zarobku dla młodzieży i kobiet dotkniętych ubóstwem, a także wsparcia fauny i flory.

Ten projekt jest organizowany cyklicznie, na coraz większą skalę, a mimo to jest pozbawiony wsparcia ze strony władz krajowych., Aby mógł odbyć się w planowanej skali i zainspirować młodzież orazi dorosłych w całej Gambii i Senegalu, potrzebuje więc Waszej pomocy.

Zebrane fundusze przeznaczymy na pokrycie kosztów związanych z techniczną obsługą wydarzenia: na zakup sadzonek i ziemi, wypożyczenie niezbędnych narzędzi, pokrycie kosztów logistycznych, produkcję koszulek z inspirującymi nadrukami, pełen posiłek dla zaangażowanych dzieci i młodzieży, zapewnienie wody uczestniczkom i uczestnikom, a także dokumentację projektu.

Bulock Kapongha Youth Development Association jest oddolną organizacją społeczną działającą we wsi Bulock, w dystrykcie Foni Berefet, w regionie zachodniego wybrzeża Gambii. Stowarzyszenie powstało 10 listopada 2014 r. w celu zjednoczenia młodych ludzi z tego obszaru, aby wspierać ich rozwój i pogłębiać świadomość ekologiczną. Każdego roku organizuje dziesiątki wartościowych inicjatyw, takich jak: festiwale kulturalne, akcje sprzątania okolicznych terenów, pokazy filmów edukacyjnych, wykłady i szkolenia, animowanie lokalnego ogrodu społecznościowego czy wspieranie lokalnej przedsiębiorczości i tworzenie nowych możliwości zarobku oraz rozwoju dla kobiet i młodzieży.

Od początku działalności stowarzyszenie inwestuje w młodzież z obszarów wiejskich, a także w zrównoważone i ekologiczne rolnictwo. Stara się zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na żywność, angażując młodzież i kobiety w agrokulturę. Stowarzyszenie składa się z 525 członków i członkiń - 215 mężczyźn i 310 kobiet.

KIM JESTEM

Nazywam się Ignacy. Jestem aktywistą i animatorem kultury. Uczestniczę w tegorocznej edycji programu GLEN z zakresu edukacji globalnej stworzonego we współpracy z Polską Akcją Humanitarną. Przez najbliższe miesiące mam zaszczyt być stażystą wspomnianej Bulock Kapongha Youth Development Association i angażować się w działalność stowarzyszenia. W Afryce Zachodniej brakuje na razie efektywnych portali crowdfundingowych, a duże portale międzynarodowe stosują niestety obostrzenia geograficzne, które wykluczają użytkowników spoza krajów Globalnej Północy - stąd nasza decyzja o zarejestrowaniu zbiórki na rodzimej dla mnie zrzutce.pl.

Efekty zmian klimatycznych i degradacji środowiska stopniowo dotykają wszystkich, bez względu na szerokość geograficzną, czy status społeczny. Żyjemy w świecie globalnych współzależności gdzie kolektywne działanie ma ogromną siłę. Nasz pozornie mały krok może przyczynić się do diametralnej zmiany po drugiej stronie globu. Dzięki Wam to może się udać!

niedziela, 4 sierpnia 2019 o 14:01

Mamy dla Was kolejną niespodziankę od zaprzyjaźnionej i proekologicznej marki NAGO. Pierwsza wpłata o wysokości minimum 150 zł z komentarzem "NAGO w naturze" otrzyma w prezencie ich flagowe body (model 02/04) w dowolnym kolorze i rozmiarze. Dziękujemy za wsparcie! Nago to nowa polska marka szyjąca lokalnie, która skupia się przede wszystkim na dostarczaniu kobietom uniwersalnej, ponadczasowej i klasycznej mody w duchu dbałości o środowisko naturalne. Ich kolekcje składają się z ubrań w których każda kobieta poczuje się wyjątkowo i które staną się sercem ich szaf, do których zawsze będą mogły sięgnąć z czystym sumieniem, bowiem wszystkie oferowane ubrania szyte są z certyfikowanych, naturalnych materiałów. Ekologiczne podejście do procesu tworzenia marki od pierwszych projektów do chwili, gdy paczka dotrze w twoje ręce, widoczna jest również w opakowaniach i metkach: wszystkie wykonano z naturalnych oraz recyklingowanych materiałów. https://nago.store/

czwartek, 1 sierpnia 2019 o 23:17

Rozpoczynamy dziś serię niespodzianek, czy nagród za Wasze wsparcie ???? Pierwsza wpłata o wartości minimum 100 zł z komentarzem "refugees welcome" otrzyma bon na pyszny obiad w Kuchni Konfliktu <3 (Wilcza 60, Warszawa) Kuchnia Konfliktu to miejsce spotkania kultur i dialogu społecznego, które jest jednocześnie restauracją serwującą potrawy z regionów świata, objętych konfliktem. Celem projektu jest interwencja w przestrzeń publiczną poprzez kulinaria. Dzięki Kuchni Konfliktu mieszkańcy Warszawy poznają potrawy i kulturę państw konfliktu, wchodząc w bezpośrednie interakcje z uchodźcami i migrantami współtworzącymi projekt. Kuchnia Konfliktu to nie tylko knajpa z nieobecną dotychczas w Warszawie kuchnią. Ten projekt to przede wszystkim przedsiębiorstwo społeczne - płaszczyzna integracji społeczności cudzoziemców z mieszkańcami Warszawy. Cyklicznie zmieniające się menu obejmuje potrawy z różnych zakątków świata. Kolejnym odsłonom projektu towarzyszy przygotowany przez międzynarodowy zespół program edukacyjny i kulturalny. Te rozmaite perspektywy pozwalają odzwierciedlić różnorodność każdego kraju i są przyczynkiem do rozmowy i dyskusji z naszymi gośćmi. Podczas organizowanych przez Kuchnię wykładów, warsztatów czy projekcji filmowych Warszawiacy mogą lepiej poznać kulturę danego kraju. Dziękujemy Kuchni za dobroć i za wsparcie, koniecznie odwiedzajcie Wilczą 60 dla swojej duszy i ciała : - )

czwartek, 1 sierpnia 2019 o 14:51

Dołączajcie do wydarzenia na facebooku! https://www.facebook.com/events/882982498728360/ Będzie dużo niespodzianek i nagród za Wasze wsparcie : - )

Aby dodać komentarz lub

Użytkownik anonimowy
300 zł

Użytkownik anonimowy

Super akcja! Powodzenia!

Użytkownik anonimowy
100 zł

Użytkownik anonimowy

Trzymam kciuki :)

Z
10 zł

Zofia

Trzeba wspierać takie akcje!

Użytkownik anonimowy
50 zł

Użytkownik anonimowy

Fingers crossed!

JD
25 zł

Jacek Dziembaj

Dzięki za Wasz wysiłek i pracę. Powodzenia!

MD
50 zł

Michał Dębowski

Więcej drzew to więcej tlenu i mniej zanieczyszczeń, a podatki to kradzież - dlatego wspieram oddolne inicjatywy walki ze zmianami klimatu.

NAGO w naturze, super akcja cieszę sie ze mogłam pomoc :)

Hej Agata, dzięki wielkie za wsparcie! W sprawie wyboru nagrody napisz proszę maila na : [email protected]ago.store <3

Q
50 zł

Qlinska

GM
90 zł

Gioele Monopoli

For our nature!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

Dzięki roślinneporady na info!

JM
25 zł

Julia Mafalda

Doślę więcej, jak tylko dostanę przelew!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

save the world

KK
125 zł

Kasia kaczkowska

refugees welcome :)

SN
100 zł

Sebastian Nejfeld

Powodzenia. Trzymam kciuki. Dziękuje Organizatorowi, że się angażuje w ten projekt!

EW

ewa woźniak

Wspaniałe, takie akcje powinny odbywać się wszędzie:) duża inspiracja. Oby powstał piękny kawał zieleni

JR
50 zł

Joanna Rybicka

Mam nadzieję,że te drzewka szybko urosną.. :)

Dane ukryte
350 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
300 zł
Dane ukryte
PC
300 zł
Piotr Chudy
GB
200 zł
Gabriela Benites Grabowska
F
200 zł
Filip Szcześniak
MK
200 zł
Mirosława Klepacka
BF
150 zł
Bartosz Frąckowiak
A
150 zł
Agata
K
125 zł
kasia kaczkowska
KC
120 zł
Kasia Chojnacka
P
100 zł
Piotrek
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
M
100 zł
Marta
SN
100 zł
Sebastian Nejfeld
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
KK
100 zł
Katarzyna Klimowicz
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
JZ
100 zł
Jan Zurawski
K
100 zł
Kanpe
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
GM
90 zł
Gioele Monopoli
Dane ukryte
80 zł
Dane ukryte
KS
70 zł
Karolina Szczytowska
KC
50 zł
Kamila Ciok
KO
50 zł
Krystian Odwrocki
EB
50 zł
Ewa Behrens
P
50 zł
Prince
KM
50 zł
Kornelia Maciejewska
ZK
50 zł
Zuzanna Kofta
M
50 zł
Misjonarz Kamil
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
L
50 zł
Lorek
Q
50 zł
Qlinska
Katarzyna Korytowska
50 zł
Katarzyna Korytowska
O
50 zł
OlgaBN
EM
50 zł
Emilia Makówka
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
BD
50 zł
Benjamin Diamoutene
D
50 zł
Dawid
MD
50 zł
Michał Dębowski
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
I
50 zł
Iwona Napierała
AZ
50 zł
Anna Zurowska
JR
50 zł
Joanna Rybicka
KS
50 zł
Katarzyna Szymanowicz
PO
50 zł
Piotr Oryński
Dane ukryte
38 zł
Dane ukryte
A
30 zł
Adam
PL
30 zł
Patryk Laban
AD
30 zł
Anna Dziekanowska
S
30 zł
smutero
Dane ukryte
27 zł
Dane ukryte
SK
25 zł
Sybilla Kuczniak
GC
25 zł
Grzegorz Czaplicki
KW
25 zł
Kamil Walesiak
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
AB
25 zł
Adrianna Bąk
25 zł
Przemysław Świercz
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
M
25 zł
Michał Torzecki
NZ
25 zł
Natasza Zembrzuska
JM
25 zł
Jan Możdżyński
JM
25 zł
Julia Mafalda
MC
25 zł
Maja Chroboczek
K
25 zł
Kala
25 zł
Jadwiga Śliwka
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
BB
25 zł
Bartlomiej Boczon
25 zł
Agata Szulecka
BT
25 zł
Barbara Tarczyluk
MZ
25 zł
Martyna zielnik
AK
25 zł
Arnika Kluska
TK
25 zł
Tatiana Kamieniecka
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
PB
25 zł
Piotr Bartoszek
MM
25 zł
Marta Migacz
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
JD
25 zł
Jacek Dziembaj
A
25 zł
Anna
JI
25 zł
Julia Ilczuk
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
KK
25 zł
Kasia Kajda
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
K
22 zł
Karina
Dane ukryte
21 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
OR
20 zł
Olga Roszkowska
C
20 zł
Carlito
MR
20 zł
Magda R
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
MK
20 zł
Maja Klóska
NS
20 zł
Natalia Szyszko
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
20 zł
Maria Łubińska
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
17 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
P
15 zł
Paulina
MC
15 zł
Marta Cylwik
Dane ukryte
15 zł
Dane ukryte
A
15 zł
Ania
AS
15 zł
Aleksander Sułek
Dane ukryte
13 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
13 zł
Dane ukryte
MJ
12 zł
Magdalena Jelonek
Dane ukryte
11 zł
Dane ukryte
J
10 zł
Joanna
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
J
10 zł
Jakub Falęcki
AR
10 zł
aleksandra radomińska
10 zł
Joanna Świerblewska
DW
10 zł
Diana Wykrota
A
10 zł
Adam
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
A
10 zł
Adrianna
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Z
10 zł
Zofia
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
M
10 zł
maria piotrowska
M
10 zł
Maria
BM
10 zł
Beata Mojek
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
MG
10 zł
Mikołaj Gumulski
KD
10 zł
Kochaj drzewka
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
G
10 zł
Gabriela
J
10 zł
Julia
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
KK
10 zł
Klaudia Kania
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
D
10 zł
Dorota
AT
10 zł
Adam Toth
P
10 zł
Patrycja
10 zł
Kinga Żółtańska
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
MC
10 zł
Magdalena Cieślar
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
M
8 zł
marta
ZA
6,04 zł
Zuzia Adamczewska
5 zł
Martyna Żebrowska
M
5 zł
Martyna
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
J
5 zł
Julia
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
S
5 zł
Sylwia
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
AS
5 zł
Alicja Stanisławska
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
PM
4 zł
Paulina Mielcarz
MB
3 zł
Mateusz Bodzoń
Dane ukryte
3 zł
Dane ukryte
AP
2,50 zł
Amelia Podstawek
Dane ukryte
2 zł
Dane ukryte
1 zł
Ignacy Hryniewicz
AH
ukryta
Anna Hryniewicz
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
MJ
ukryta
Michal Janica
E
ukryta
Ewa Woźniak
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
W
ukryta
Wiktoria
AD
ukryta
Adam Durjasz
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
MK
ukryta
Maciek Konca
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
DA
ukryta
Dr Alban
AS
ukryta
Anna Sidoruk
N
ukryta
nebaz
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
GK
ukryta
Grażyna Kuroń
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
EG
ukryta
Ewelina Grygiel
I
ukryta
iskra
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
AL
ukryta
Aleksandra Lewkowska
NS
ukryta
Natalia Schmid
AK
ukryta
Aleksandra Kamińska
RL
ukryta
Rita Lisiewicz
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

383 215 zrzutek

NAGRODY

Lunch w Cafe Bar Havana (+ domowa lemoniada i legendarna drożdżówka)

50 zł i więcej

Mamy dla Was bon od zaprzyjaźnionej Havany na zielonym Żoliborzu! To nowe wspaniałe miejsce na wegetariańsko-wegańskiej mapie Warszawy, które celebruje lokalne, sezonowe produkty, a także współdzieli nasze ideały ???? Szefową kuchni jest tam Maria Przybyszewska (RoślinnieJemy, Chefs For Change - Warszawa!), czyli nieskromnie mówiąc jedna z najwybitniejszych roślinnych kucharek jakie widział ten kraj. Bez wątpienia każda wizyta na długo zostanie w Waszej pamięci (i kubkach smakowych)!


Pierwsza wpłata o wysokości minimum 50 zł z komentarzem "Zielona Havana" dostanie w prezencie piękny bon na lunch dnia, domową lemoniadę i jedną z legendarnych już drożdżówek! Cały dochód z wpłaty trafi na naszą rekordową akcję sadzenia drzew: https://zrzutka.pl/green-gambia 


Kto pierwszy ten lepszy ????

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Porcelanowa miseczka z pracowni Fenek

80 zł i więcej

Piękne, ręcznie dekorowane porcelanowe miseczki z rzemieślniczej pracowni Fenek przy Warszawskiej Tamce.

Dwa wzoru do wyboru.

wybrano 2 razy (pozostało 0 z 2)

Print „Alga” w ramce od Hekla Studio

100 zł i więcej

Hekla is a Warsaw-based design studio founded by Paulina Oknińska and Monika Proniewska in 2016, mostly interested in illustration, posters, artbooks, zines and all kinds of printed matter.

We love volcanoes, collages, rituals and Japanese books.

Designing hand drawn forms and patterns, smiley faces, strange plants and imaginary landscapes is amongst our main subjects of interest. We also like to mix art with diverse activities such as organizing zinefests, exhibitions and working on various projects including Drukuj!Massif Zines and Wounded Knife.

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Kolczyki „Curve” od Sote

300 zł i więcej

S O T E  to marka biżuterii założona przez małżeństwo i duet projektantów - Elenę i Janka Lewczuków. Naszym założeniem jest tworzenie biżuterii o ponadczasowej formie, z najwyższej jakości metali i kamieni. Proponujemy rozwiązania odnoszące się do klasycznej typologii biżuterii, nasycone minimalistycznym współczesnym wzornictwem. Wszystkie nasze produkty wykonywane są tradycyjnymi technikami złotniczymi, w pracowni na warszawskim Śródmieściu. 

Do wyboru kolczyki w kolorze srebrnym lub pozłacanym.

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wyjątkowy pierścionek od Sote

350 zł i więcej

S O T E  to marka biżuterii założona przez małżeństwo i duet projektantów - Elenę i Janka Lewczuków. Naszym założeniem jest tworzenie biżuterii o ponadczasowej formie, z najwyższej jakości metali i kamieni. Proponujemy rozwiązania odnoszące się do klasycznej typologii biżuterii, nasycone minimalistycznym współczesnym wzornictwem. Wszystkie nasze produkty wykonywane są tradycyjnymi technikami złotniczymi, w pracowni na warszawskim Śródmieściu. 

Do wyboru pierścionek srebrny lub pozłacany z dowolnym minerałem.

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.