id: grfvxv

Projekt Portal Numizmatyczny

Projekt Portal Numizmatyczny

Nasi użytkownicy założyli 916 803 zrzutki i zebrali 884 313 146 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Dzień Dobry,


Bardzo mi miło Drogi czytelniku, że odwiedziłeś moją stronę i postanowiłeś zajrzeć również tutaj. Nazywam się Piotr Kosanowski. Od kilkunastu dobrych lat jestem aktywnie związany z numizmatyką - zarówno jako kolekcjoner jak i popularyzator wiedzy numizmatycznej. Przez lata miałem przyjemność wygłosić wiele wykładów i prelekcji oraz napisać wiele artykułów do wydawnictw elektronicznych i drukowanych.


Kilka miesięcy temu założyłem Portal Numizmatyczny. Jest to moja autorska strona z własnym pomysłem i formułą. Początkowo miało to być kameralne miejsce gdzie od czasu do czasu napiszę kilka zdań o monetach i medalach. Szybko jednak okazało się, że formuła się przyjęła a portal spotkał się z bardzo dużym i pozytywnym odbiorem czytelników. Chcę kontynuować to co rozpocząłem, ponieważ numizmatyka i popularyzacja wiedzy na jej temat to moja wieloletnia pasja.


Mam konkretny plan w jakim kierunku chciałbym aby portal się rozwijał. Małymi krokami stawiam sobie kolejne cele. Chcę stworzyć takie miejsce w internecie, gdzie każdy zainteresowany w mniejszym lub większym stopniu numizmatyką znajdzie odpowiedzi na pytania których szuka.


Podstawą jest oczywiście regularne i w miarę możliwości częste publikowanie nowych artykułów na stronie oraz wpisów na Facebooku (staram się publikować jak najczęściej, na tyle na ile pozwala mi wolny czas - ta strona to moje hobby a nie praca zawodowa - obecnie jest to kilkanaście godzin samodzielnej pracy w tygodniu nad rozbudową portalu).


To na co kładę największy nacisk to edukacja - edukacja pod kątem kolekcjonowania monet oraz edukacja numizmatyczna jako wsparcie w poznawaniu historii (moneta jest jednym z ważniejszych źródeł historycznych). Wszystkie materiały, które będą dostępne na stronie (artykuły i większe opracowania do ściągnięcia) będą w 100% bezpłatne dla wszystkich. Nie planuję żądnych opłat ani subskrypcji.


Dalsze kierunki rozwoju na najbliższe tygodnie i miesiące oraz to na co planuję wykorzystać zebrane pieniądze:


  • nawiązanie stałej współpracy z innymi osobami, które merytorycznie chciałyby wesprzeć portal
  • rozpoczęcie wydawania bezpłatnego e-kwartalnika numizmatycznego o charakterze popularnonaukowym (planowany I numer to czerwiec 2021). Kwartalnik będzie zawierał moje autorskie teksty jak i materiały osób współpracujących ze mną oraz te nadesłane przez czytelników
  • edukacja numizmatyczna - regularne tworzenie materiałów pomocniczych dla uczniów i nauczycieli historii tak żeby mogli włączyć monety i medale jako element pomocniczy w nauce przedmiotu - opracowania tematyczne, konspekty lekcji etc.
  • edukacja kolekcjonerska - tworzenie artykułów i nauka młodych kolekcjonerów świadomości numizmatycznej
  • wydawanie publikacji drukowanych / książek - do końca bieżącego roku mam w planach wydanie dwóch publikacji drukowanych nad którymi już pracuję - pierwszej o tematyce medalierskiej drugiej o monetach.
  • samorozwój - zakup literatury numizmatycznej konieczniej do pisania artykułów
  • rozwój Portalu Numizmatycznego w zakresie treści wizualnych - kanał YouTube (spotkania live, wykłady numizmatyczne)
  • optymalizacja strony - przebudowa bieżącej strony do wersji w pełni profesjonalnej - przebudowa szaty graficznej, rozbudowa nawigacji strony etc.


Jeśli podoba Ci się to co robię i uważasz, że warto aby taki portal istniał wesprzyj jego działalność drobną kwotą, to naprawdę doda mi kopa do dalszego działania i pozwoli w pełni rozwinąć skrzydła.


Zachęcam Cię do odwiedzenia mojej strony www.portalnumizmatyczny.pl oraz profilu na FB


Jeśli masz jakiekolwiek pytania - pisz: [email protected]


Z numizmatycznym pozdrowieniem,

Piotr Kosanowski

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 3 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Ta zrzutka nie ma jeszcze żadnych ofert/nagród.

Posty dla nagród / ofert 1

Pozostałe posty 1

Rozwijamy się teraz również pieniądz papierowy

Aby uzyskać dostęp do posta kup wybraną nagrodę / ofertę lub jeśli już ją masz.

Wpłaty 47

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków