id: grfvxv

Projekt Portal Numizmatyczny

Projekt Portal Numizmatyczny

Opis zrzutki

Dzień Dobry,


Bardzo mi miło Drogi czytelniku, że odwiedziłeś moją stronę i postanowiłeś zajrzeć również tutaj. Nazywam się Piotr Kosanowski. Od kilkunastu dobrych lat jestem aktywnie związany z numizmatyką - zarówno jako kolekcjoner jak i popularyzator wiedzy numizmatycznej. Przez lata miałem przyjemność wygłosić wiele wykładów i prelekcji oraz napisać wiele artykułów do wydawnictw elektronicznych i drukowanych.


Kilka miesięcy temu założyłem Portal Numizmatyczny. Jest to moja autorska strona z własnym pomysłem i formułą. Początkowo miało to być kameralne miejsce gdzie od czasu do czasu napiszę kilka zdań o monetach i medalach. Szybko jednak okazało się, że formuła się przyjęła a portal spotkał się z bardzo dużym i pozytywnym odbiorem czytelników. Chcę kontynuować to co rozpocząłem, ponieważ numizmatyka i popularyzacja wiedzy na jej temat to moja wieloletnia pasja.


Mam konkretny plan w jakim kierunku chciałbym aby portal się rozwijał. Małymi krokami stawiam sobie kolejne cele. Chcę stworzyć takie miejsce w internecie, gdzie każdy zainteresowany w mniejszym lub większym stopniu numizmatyką znajdzie odpowiedzi na pytania których szuka.


Podstawą jest oczywiście regularne i w miarę możliwości częste publikowanie nowych artykułów na stronie oraz wpisów na Facebooku (staram się publikować jak najczęściej, na tyle na ile pozwala mi wolny czas - ta strona to moje hobby a nie praca zawodowa - obecnie jest to kilkanaście godzin samodzielnej pracy w tygodniu nad rozbudową portalu).


To na co kładę największy nacisk to edukacja - edukacja pod kątem kolekcjonowania monet oraz edukacja numizmatyczna jako wsparcie w poznawaniu historii (moneta jest jednym z ważniejszych źródeł historycznych). Wszystkie materiały, które będą dostępne na stronie (artykuły i większe opracowania do ściągnięcia) będą w 100% bezpłatne dla wszystkich. Nie planuję żądnych opłat ani subskrypcji.


Dalsze kierunki rozwoju na najbliższe tygodnie i miesiące oraz to na co planuję wykorzystać zebrane pieniądze:


 • nawiązanie stałej współpracy z innymi osobami, które merytorycznie chciałyby wesprzeć portal
 • rozpoczęcie wydawania bezpłatnego e-kwartalnika numizmatycznego o charakterze popularnonaukowym (planowany I numer to czerwiec 2021). Kwartalnik będzie zawierał moje autorskie teksty jak i materiały osób współpracujących ze mną oraz te nadesłane przez czytelników
 • edukacja numizmatyczna - regularne tworzenie materiałów pomocniczych dla uczniów i nauczycieli historii tak żeby mogli włączyć monety i medale jako element pomocniczy w nauce przedmiotu - opracowania tematyczne, konspekty lekcji etc.
 • edukacja kolekcjonerska - tworzenie artykułów i nauka młodych kolekcjonerów świadomości numizmatycznej
 • wydawanie publikacji drukowanych / książek - do końca bieżącego roku mam w planach wydanie dwóch publikacji drukowanych nad którymi już pracuję - pierwszej o tematyce medalierskiej drugiej o monetach.
 • samorozwój - zakup literatury numizmatycznej konieczniej do pisania artykułów
 • rozwój Portalu Numizmatycznego w zakresie treści wizualnych - kanał YouTube (spotkania live, wykłady numizmatyczne)
 • optymalizacja strony - przebudowa bieżącej strony do wersji w pełni profesjonalnej - przebudowa szaty graficznej, rozbudowa nawigacji strony etc.


Jeśli podoba Ci się to co robię i uważasz, że warto aby taki portal istniał wesprzyj jego działalność drobną kwotą, to naprawdę doda mi kopa do dalszego działania i pozwoli w pełni rozwinąć skrzydła.


Zachęcam Cię do odwiedzenia mojej strony www.portalnumizmatyczny.pl oraz profilu na FB


Jeśli masz jakiekolwiek pytania - pisz: [email protected]


Z numizmatycznym pozdrowieniem,

Piotr Kosanowski

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 33

 
Dane ukryte
ukryta
PB
Złoto bizancjum
300 zł
 
Dane ukryte
500 zł
G
Grzegorz
47 zł
RK
Robert Kliber
30 zł
PW
Paweł Wojciechowski
70 zł
 
Dane ukryte
30 zł
MG
Marek Głuch
70 zł
MP
Mariusz Pawłowski
21 zł
MR
Marcin Rybczak
21 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Fajna strona, czytam i trzymam kciuki za powodzenie

  ukryta
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 7 zł i więcej
Szczęśliwa siódemka :)

Szczęśliwa siódemka na dobry start i rozruch. Serdecznie dziękuję Ci za zaufanie i wiarę w powodzenie projektu "Portal Numizmatyczny". Nie zawiodę Cię !!! Za "szczęśliwą siódemkę" otrzymasz ode mnie mailowe podziękowanie za wpłatę. Przy każdej publikacji nowego artykułu, będę miał w pamięci, że to m.in dzięki Twojemu wsparciu ten portal może funkcjonować.


PS. masz też mój adres mailowy: [email protected] - jeśli będziesz mieć jakiekolwiek numizmatyczne pytania to pisz śmiało. Jeśli będę w stanie to pomogę.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 299 z 300)

Wybieram
Wpłać 21 zł i więcej
Oczko :)

"Oczko" to aż "trzy szczęśliwe siódemki", które jeszcze bardziej nakręcają mnie do działania. Wpłacając "oczko" otrzymasz upominek z poprzedniej wpłaty plus dodatkowo wyślę do Ciebie (jeśli podasz adres i sobie tego życzysz) pocztą tradycyjną fajną numizmatyczną pocztówkę z podziękowaniem, stworzoną i zaprojektowaną specjalnie na rzecz tej zbiórki.


PS. masz też mój adres mailowy: [email protected] - jeśli będziesz mieć jakiekolwiek numizmatyczne pytania to pisz śmiało. Jeśli będę w stanie to pomogę.

rozwiń

wybrano 10 razy (pozostało 240 z 250)

Wybieram
Wpłać 70 zł i więcej
Dziesięć szczęśliwych siódemek :)

Dziesięć "szczęśliwych siódemek" to już pełnia szczęścia i działanie na 200% . Poza nagrodami z poprzednich progów, wyślę do Ciebie pocztą tradycyjną (jeśli podasz adres i sobie tego życzysz) imienne podziękowanie w postaci dyplomu zaprojektowanego i wykonanego specjalnie na rzecz tej zbiórki. Będzie ozdobą i pamiątką na długie lata.


PS. masz też mój adres mailowy: [email protected] - jeśli będziesz mieć jakiekolwiek numizmatyczne pytania to pisz śmiało. Jeśli będę w stanie to pomogę.

rozwiń

wybrano 7 razy (pozostało 93 z 100)

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

720 686 zrzutek

i zebrali

496 850 514 zł

A ty na co dziś zbierasz?