id: grfvxv

Projekt Portal Numizmatyczny

Projekt Portal Numizmatyczny

Nasi użytkownicy założyli 1 188 038 zrzutek i zebrali 1 250 268 479 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Dzień Dobry,


Bardzo mi miło Drogi czytelniku, że odwiedziłeś moją stronę i postanowiłeś zajrzeć również tutaj. Nazywam się Piotr Kosanowski. Od kilkunastu dobrych lat jestem aktywnie związany z numizmatyką - zarówno jako kolekcjoner jak i popularyzator wiedzy numizmatycznej. Przez lata miałem przyjemność wygłosić wiele wykładów i prelekcji oraz napisać wiele artykułów do wydawnictw elektronicznych i drukowanych.


Kilka miesięcy temu założyłem Portal Numizmatyczny. Jest to moja autorska strona z własnym pomysłem i formułą. Początkowo miało to być kameralne miejsce gdzie od czasu do czasu napiszę kilka zdań o monetach i medalach. Szybko jednak okazało się, że formuła się przyjęła a portal spotkał się z bardzo dużym i pozytywnym odbiorem czytelników. Chcę kontynuować to co rozpocząłem, ponieważ numizmatyka i popularyzacja wiedzy na jej temat to moja wieloletnia pasja.


Mam konkretny plan w jakim kierunku chciałbym aby portal się rozwijał. Małymi krokami stawiam sobie kolejne cele. Chcę stworzyć takie miejsce w internecie, gdzie każdy zainteresowany w mniejszym lub większym stopniu numizmatyką znajdzie odpowiedzi na pytania których szuka.


Podstawą jest oczywiście regularne i w miarę możliwości częste publikowanie nowych artykułów na stronie oraz wpisów na Facebooku (staram się publikować jak najczęściej, na tyle na ile pozwala mi wolny czas - ta strona to moje hobby a nie praca zawodowa - obecnie jest to kilkanaście godzin samodzielnej pracy w tygodniu nad rozbudową portalu).


To na co kładę największy nacisk to edukacja - edukacja pod kątem kolekcjonowania monet oraz edukacja numizmatyczna jako wsparcie w poznawaniu historii (moneta jest jednym z ważniejszych źródeł historycznych). Wszystkie materiały, które będą dostępne na stronie (artykuły i większe opracowania do ściągnięcia) będą w 100% bezpłatne dla wszystkich. Nie planuję żądnych opłat ani subskrypcji.


Dalsze kierunki rozwoju na najbliższe tygodnie i miesiące oraz to na co planuję wykorzystać zebrane pieniądze:


  • nawiązanie stałej współpracy z innymi osobami, które merytorycznie chciałyby wesprzeć portal
  • rozpoczęcie wydawania bezpłatnego e-kwartalnika numizmatycznego o charakterze popularnonaukowym (planowany I numer to czerwiec 2021). Kwartalnik będzie zawierał moje autorskie teksty jak i materiały osób współpracujących ze mną oraz te nadesłane przez czytelników
  • edukacja numizmatyczna - regularne tworzenie materiałów pomocniczych dla uczniów i nauczycieli historii tak żeby mogli włączyć monety i medale jako element pomocniczy w nauce przedmiotu - opracowania tematyczne, konspekty lekcji etc.
  • edukacja kolekcjonerska - tworzenie artykułów i nauka młodych kolekcjonerów świadomości numizmatycznej
  • wydawanie publikacji drukowanych / książek - do końca bieżącego roku mam w planach wydanie dwóch publikacji drukowanych nad którymi już pracuję - pierwszej o tematyce medalierskiej drugiej o monetach.
  • samorozwój - zakup literatury numizmatycznej konieczniej do pisania artykułów
  • rozwój Portalu Numizmatycznego w zakresie treści wizualnych - kanał YouTube (spotkania live, wykłady numizmatyczne)
  • optymalizacja strony - przebudowa bieżącej strony do wersji w pełni profesjonalnej - przebudowa szaty graficznej, rozbudowa nawigacji strony etc.


Jeśli podoba Ci się to co robię i uważasz, że warto aby taki portal istniał wesprzyj jego działalność drobną kwotą, to naprawdę doda mi kopa do dalszego działania i pozwoli w pełni rozwinąć skrzydła.


Zachęcam Cię do odwiedzenia mojej strony www.portalnumizmatyczny.pl oraz profilu na FB


Jeśli masz jakiekolwiek pytania - pisz: [email protected]


Z numizmatycznym pozdrowieniem,

Piotr Kosanowski

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 3

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
Szczęśliwa siódemka :)
Szczęśliwa siódemka na dobry start i rozruch. Serdecznie dziękuję Ci za zaufanie i wiarę w powodzenie projektu "Portal Numizmatyczny". Nie zawiodę Cię...
7 zł

Kupione 2 z 300

Zakończona
Inne
Oczko :)
"Oczko" to aż "trzy szczęśliwe siódemki", które jeszcze bardziej nakręcają mnie do działania. Wpłacając "oczko" otrzymasz upominek z poprzedniej wpłat...
21 zł

Kupione 15 z 250

Zakończona
Inne
Dziesięć szczęśliwych siódemek :)
Dziesięć "szczęśliwych siódemek" to już pełnia szczęścia i działanie na 200% . Poza nagrodami z poprzednich progów, wyślę do Ciebie pocztą tradycyjną ...
70 zł

Kupione 11 z 100

Zakończona

Posty dla nagród/ofert 1

Pozostałe posty 1

Rozwijamy się teraz również pieniądz papierowy

Jeśli masz dostęp do posta,

Wpłaty 47

WS
Wojciech Szewczak
100 zł
MD
Marcin Dubrowski
ukryta
MR
MARCIN RYBCZAK
21 zł
AC
Adam Cuch
 
Dane ukryte
ukryta
MZ
Mateusz Zieliński
70 zł
CS
Cezary S.
21 zł
 
Dane ukryte
200 zł
PW
Paweł W.
117 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków