id: gryxa3

Rozpal z nami PŁomień dobroci!

Rozpal z nami PŁomień dobroci!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 179 099 zrzutek i zebrali 1 232 934 577 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Wesprzyj Rodzinę Pani Irminy Płomieniem Dobroci


Święta, to niezwykły czas. To wtedy spotykamy się przy obficie zastawionym stole z rodziną, wymieniamy prezentami i dzielimy opłatkiem. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić. Wiele rodzin nie stać na kolację wigilijną z dwunastoma potrawami czy prezenty dla dzieci, dlatego jako studenci Politechniki Łódzkiej chcemy rozpalić płomień dobroci na naszej uczelni i dać Wam możliwość dołożenia własnej cegiełki, włączając się w Szlachetną Paczkę i pomagając rodzinie Pani Irminy. A teraz chcielibyśmy przybliżyć Wam jej historię i potrzeby.


Pani Irmina jest wychowanką domu dziecka. W dzieciństwie i latach młodzieńczych zmagała się z wieloma trudnościami losu m.in. z chorobą alkoholową. Kobieta wygrała walkę i od kilku lat jest abstynentką, podjęła też leczenie na schizofrenię. Obecnie wspólnie z Panem Sławomirem (ojcem dziecka), wychowują dwunastoletniego syna Darka. Chłopiec miał kłopoty adaptacyjne w szkole masowej, obecnie jest uczniem szkoły integracyjnej. W niedalekiej przeszłości rodzina przeżyła wspólny dramat, wszyscy bowiem zatruli się czadem, przez dłuższy czas byli hospitalizowani, ledwo uszli z życiem. Rodzina zamieszkuje w małym, ubogim lokalu. Pani Irmina podjęła pracę jako sprzątaczka, kobieta pomaga także w organizacji przykościelnej, dzieląc paczki żywnościowe. Pan Sławomir, z uwagi na brak widzenia w jednym oku i znaczne niedowidzenie w drugim oku, ma kłopoty z podjęciem pracy - podejmuje drobne prace dorywcze. Miesięczny dochód rodziny wynosi ok. 2480 zł, po odliczeniu stałych kosztów, dochód na jednego członka rodziny to 494 zł.


Rodzina lubi spędzać czas razem. Uwielbiają podróże - jeśli tylko mogliby sobie na to pozwolić, wyjechaliby nad morze lub w góry. Pani Irmina wiele czasu poświęca niosąc pomoc potrzebującym, robiąc zakupy starszym osobom itd. co stanowi dla niej motywację do walki o lepszą przyszłość. Pani Irmina lubi gotowanie i taniec. Ostatnio zajmuje się również uprawą roślin domowych. Pan Sławomir to tzw. "złota rączka", Darek uwielbia gry komputerowe i jazdę na hulajnodze.


Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Lodówka

Rodzina korzysta z bardzo starej ponad dwudziestoletniej lodówki, częściowo zepsutej (wyciekająca woda).

2. Kurtki (2 szt.)

Kurtki dla pani Irminy i Darka - rodzina ma stare, zużyte kurtki zimowe.

3. Środki czystości

Pani Irmina lubi dbać o dom, środki czystości to zawsze spory wydatek, więc ich zapas pozwoli odciążyć budżet rodziny.


Jeżeli udałoby nam się zebrać więcej funduszy niż zakłada “cel” zrzutki, chcielibyśmy przeznaczyć je między innymi na czujnik czadu (z którego biorąc pod uwagę przeżytą przez rodzinę tragedię, bardzo się ucieszą), żywność trwałą, wyposażenie mieszkania, takie jak: piec kominkowy, koce czy mikrofalówka oraz na odzież.
Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się odmienić tegoroczne Święta Pani Irminy i jej rodziny. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które zdecydują się nas wesprzeć.

Liczymy na Was!Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 54

WW
WRS WEEIA
225 zł
KD
Komisja ds. Organizacyjnych
150 zł
ND
Natalia Dobrodziej
100 zł
MP
Mateusz
100 zł
MA
Marta
100 zł
TM
Tomasz
100 zł
DO
Dominik
100 zł
BN
Barbara Niekraszewicz
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
WZ
Paula
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków