id: gs7h8f

Projekt Naukowy w Kanadzie-Montreal-Studia Medyczne

Projekt Naukowy w Kanadzie-Montreal-Studia Medyczne

Nasi użytkownicy założyli 1 036 783 zrzutki i zebrali 1 106 101 699 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nazywam się Kinga Żmuda i od października rozpocznę 5 rok studiów na kierunku lekarskim.

Medycyna jest moją pasją. Jest to taka dziedzina nauki, która stale się rozwija więc dobry lekarz dba nie tylko o poziom wiedzy oraz niesienie pomocy innym, ale także o rozwój tej dziedziny nauki. Odkąd byłam dzieckiem marzyłam żeby zostać lekarzem i pomagać innym potrzebującym. W ubiegłych latach studiów wykorzystując już zdobytą wiedzę na studiach pracowałam w ramach wolontariatu w karetce oraz pomagałam młodzieży w ramach akcji warsztatowych i wykładów związanych z psychiatrią młodzieży. Warsztaty miały na celu edukację młodzieży w zakresie zdrowia psychicznego. Oprócz niesienia pomocy innym, dbam także o rozwój osobisty i jest to dla mnie bardzo istotne, zwłaszcza badania naukowe. Obecnie uczestniczę aktywnie w kołach naukowych: medycyny sportowej oraz fizjologii. Badania, które prowadzę dotyczą głównie identyfikacji nowych narzędzi diagnostycznych, profilaktyce i leczenia chorób cywilizacyjnych. Gdy podejmę się przedsięwzięcia zawsze staram się zaangażować na 100%, dzięki temu w tym roku podczas międzynarodowej konferencji chorób cywilizacyjnych zdobyłam 2 miejsce. Referat dotyczył badań nad sarkopenią i został wygłoszony pod nazwą:

"Diagnosis and monitoring sarcopenia using inflammatory mediators".


Mimo wymagających studiów i zaangażowania w badania naukowe na uczelni macierzystej pracuję również dorywczo w banku jako asystentka. W okresie wakacyjnym cały oprócz realizacji miesięcznych obowiązkowych praktyk w szpitalu, spędzam czas właśnie w pracy. Niestety nie jest to wciąż wystarczająca kwota, aby w całości pokryć koszty wyjazdu.


Zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie finansowe zbiórki w celu wyjazdu na badania naukowe do Kanady. Udało mi się uzyskać zaproszenie do uczestnictwa w projekcie międzynarodowym na prestiżowej uczelni: McGill University w Montrealu.

Dowód- fragment screenu z zaproszeniem znajduje się w galerii.


Nazwa Projektu: “Tracking and Measuring Endogenous Protein Expression in Single Cells In Vivo”


Opis projektu: Badanie będzie przeprowadzone w innowacyjnym ośrodku z wykorzystaniem technik molekularnych w celu znalezienie odpowiedzi na pytanie w jaki sposób ekspresja BDNF i DNMT3A specyficzna dla alleli rodzicielskich jest regulowana w mózgu w czasie. 

Poprzez obrazowanie ilościowe odpowiemy na następujące transformujące pytania: Gdzie określone allele rodzicielskie są ograniczone w różnych obszarach mózgu i kiedy to się formuje podczas rozwoju i zmienia się w czasie? Kiedy ustalają się rodzicielskie odchylenia ekspresji allelicznej i czy są one dziedziczone ze wspólnej komórki progenitorowej? W jaki sposób uprzedzenia alleli rodzicielskich są związane z imprintingiem genomowym? Ekspresja specyficzna dla alleli rodzicielskich w mózgu dopiero zaczyna być badana. Z tej wyłaniającej się dziedziny jasno wynika, że stężenia każdego allelu rodzicielskiego są ważne, zmieniają się w czasie i skutkują różnicami fenotypowymi, a zatem muszą być dokładnie mierzone. 


Cel projektu i korzyści z przeprowadzonych badań: eksperymenty będą ważne dla zrozumienia chorób spowodowanych wyciszeniem jednego z alleli pochodzenia rodzicielskiego, takich jak zespół Pradera-Williego i Angelmana. Zweryfikujemy również nowe narzędzia do mierzenia, kiedy, gdzie i ile białka ulega translacji subkomórkowej in vivo, co do tej pory było niewykonalne. Narzędzia te będą miały kluczowe znaczenie dla zrozumienia molekularnych mechanizmów plastyczności synaptycznej, uczenia się i pamięci oraz regeneracji aksonów.


Podstawowe koszty początkowe:

Koszt podróży: 3900 przelot samolotem + opłata za bagaż

Koszt zakwaterowania: 1000 zł

Ubezpieczenie: 382 zł

Wiza: 17.45$

+ wyżywienie

Termin: 1.08.2023-30.08.2023


nQ2nnmeRobAUWjjM.png

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 14

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Marta
50 zł
Joanna Żmuda
 
Dane ukryte
50 zł
MT
K.W.M Telesz
300 zł
AM
Agnieszka Mierzejewska
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MO
Monika
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków