id: gsfegt

Pomóżmy koniom z Tenczynka! Uratujmy to cudowne miejsce!

Pomóżmy koniom z Tenczynka! Uratujmy to cudowne miejsce!

Nasi użytkownicy założyli 956 668 zrzutek i zebrali 962 800 634 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności7

 • Mamy prawie 30%! :) Dziękujemy

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Czy to koniec Radosnego Tenczynka?  Raj dla zwierząt w potrzebie, które ponownie zaufały człowiekowi, oraz miejsce edukacji i wypoczynku dla lokalnej społeczności prosi o wsparcie!


Nazywam się Natalia i zakładam tą zbiórkę, aby pomóc zaprzyjaźnionej Fundacji. W efekcie kryzysu, który ich zaskoczył w momencie przeprowadzki do Tenczynka, część podpopiecznych nie ma jeszcze dachu nad głową. Bardziej martwi jednak to, że powoli brakuje własnych środków na siano oraz boksy dla wszystkich zwierząt, potrzebujących schronienia zimą.


Fundacja Z Miłości Do Zwierząt została założona przez wieloletniego trenera i sportowca. Pani Ania z przyjaciółmi postanowili po latach praktyki jeździeckiej stworzyć Radosny Tenczynek — przyjazne miejsce edukacji, spokoju, przyjaźni zwierząt i ludzi.


Wszystko brzmi pięknie, więc gdzie leży problem?


Susza, kwarantanna i kryzys gospodarczy odbija się na naszych koniach. Mieliśy przyjmować nowe psy i koty, ale nie mamy gdzie. Mało kto zdaje sobie sprawy ile codziennie zjadają konie. Do tego chore zwierzęta potrzebują specjalistycznych pasz, leków, opieki weterynarza. A konie gorącokrwiste nie przetrwają zimy bez ocieplonych boksów, zimowych derek itd.


Cała ekipa codziennie pracą własnych rąk organizuje pastwistka dla kuców, w miarę możliwości dając im dostęp do świeżej trawy. Obecnie to co mogą - czyli podstawowe obowiązki dnia codziennego - robią własnymi rękami i przy coraz większym zaangażowaniu lokalnej społeczności!

l01b217f4fdbf526.jpeg


f6baa1f73468a4c5.jpeg

Fundacja miała mieć zapewniony codzienny byt i na poziomie bieżących potrzeb być samowystarczalna. Przepis na sukces był prosty i uczciwy - zdrowe konie i kuce biorą udział w hipoterapii, lekcjach jazdy konnej i po prostu zarabiają na stare, niechciane i schorowane zwierzęta. Oprócz tego uczymy ludzi, organizujemy pikniki rodzinne, dzielimy się naszą wiedzą.


Tak oto chcieliśmy pokazać światu, że da się utrzymywać zwierzęta, nie skazując ich na smutny koniec. Oczywiście robimy, co możemy, jednak #koronakryzys odebrał nam wiele źródeł finansowania.


Wyobraźcie sobie, że w Polsce jest mnóstwo koni, które całe życie służą człowiekowi na przykład w hipoterapi, pomagając dzieciom i dorosłym lepiej się rozwijać. Gdy te konie zachorują, złapią ciężką kontuzję lub się zestarzeją, z dnia na dzień stają się bezużyteczne dla swoich opiekunów, którzy zamiast zapewnić im spokojną emeryturę decydują się sprzedać je handlarzom... a co się dzieje dalej, możecie sobie sami wyobrazić. Podobnych przykładów jest wiele.


zff2f58f659ab2fe.jpegJeszcze przed założeniem Fundacji wykupywaliśmy konie, koty i psy, korzystając własnych środków i sieci kontaktów ratując je przed cierpieniem lub śmiercią. Bywa tak, że udaje się odratować konika, który skazany był na rzeź a okazał się - przy odrobienia pracy i zaangażowaniu naszych specjalistów - pełnowartościowym koniem. A nawet więcej - przyjacielem, który cieszy nowy dom i nowego właściciela❤️Liczę mocno, że dzięki tej zrzutce dotrzemy do większej ilości ludzi, którzy nie pozwolą na cierpienie naszych zwierząt. Na miarę swoich możlwiości pomóżcie nam zebrać fundusze na podstawowe potrzeby naszych koni - siano, paszę i niezbędne leki!


Nawet drobna, symboliczna wpłata jest ciegiełką, która przybliży nas do tego dnia!


Zapraszamy również do Tenczynka osoby chętnie do pomocy. Przyjmiemy datki rzeczowe - drewno konstrukcyjne, uwiązy dla koni, karabińczyki, zadaszenia, plandeki, siano, słomę, leki, pomoc przy opiece nad zwierzętami, materiały na dach, ocieplenie boksów, pomoc przy pracach porządkowych i budowaniu padoków - wystarczy dyspozycyjność, czas i chęci. Osoby chętne do prac budowlanych, dysponujące sprzętem lub siłą własnych mięśni będą mogły się wyżyć, bo jest co robić :) Przy okazji możecie poznać nas i naszych podopiecznych. I kto wie, dokąd doprowadzi nas ta przyjaźń...? ❤️


Z góry wszystkim dziękuję! Bez Was to się nie uda!!! Natalia


Numer konta to wpłat: 23 1600 1462 1893 6523 9000 0001

Tytuł przelewu: Cele statutowe

FUNDACJA Z MIŁOŚCI DO ZWIERZĄT

KRS 0000823326


c65a3881abb5983c.png 

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 6 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę / ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Inne
Siodłanie i przygotowanie do jazdy
Indywidualna lekcja na miejscu - poznasz zasady, dowiesz się dlaczego tak, przetrenujesz z nami wszystkie kroki.
500 zł

Kupione 1 z 10

Wpłaty 178

 
Dane ukryte
1 500 zł
AB
Aleksandra Bajołek
1 000 zł
AN
Papeteriaslubna.pl
500 zł
ST
stesch
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
EF
Ewa Feliksik
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
AG
Ola
300 zł
KP
Karolina
250 zł
Zobacz więcej

Komentarze 16

 
2500 znaków