id: gsfegt

Pomóżmy koniom z Tenczynka! Uratujmy to cudowne miejsce!

Pomóżmy koniom z Tenczynka! Uratujmy to cudowne miejsce!

Nasi użytkownicy założyli 1 153 777 zrzutek i zebrali 1 198 903 434 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności11

 • AnQRn7bZ40lh9Lkf.jpg

  Lalka to cudowna klacz przebywająca w naszej ostoi na emeryturze. Przyjechała od dobrego gospodarza, który musiał ją kilka lat temu oddać ze względu na odebranie mu wydzierżawionego pola.


  Na szczęście jej opiekun wiedział o fundacji i się do nas zgłosił. Lalka jeździła u niego rekreacyjnie, jednak w którymś momencie została kontuzjowana, czego nie spostrzegł jej właściciel z racji niewielkiej wiedzy o jeździectwie.


  Dzięki odpowiedniej suplementacji, zastrzykom oraz fizjoterapii zaleczyliśmy kontuzję, aby zapewnić Lalce komfort i spokojną emeryturę. W związku z dawnym urazem stawu biodrowego pozostała u niej lekka kulawizna oraz odnawiający się problem z więzadłem.


  Niestety jedno nieudane wyjście na padok sprawiło, że kontuzja odnowiła się oraz powoduje dyskomfort i trudności w chodzeniu. Przeprowadzamy obecnie poważną i kosztowną kurację w celu regeneracji bolącego stawu.


  Lalka jest bardzo grzeczną i towarzyską klaczą. Staramy się, aby konie przebywające w fundacji poza spokojnym wypasem na padokach nawiązywały więź z ludźmi. Co prawda Lalka nie może ciężko pracować ze względu na wiek, natomiast jest wspaniałym koniem do sesji zdjęciowych i spacerów po stadninie, a jej łagodny charakter czyni cuda.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Ostoja dla zwierząt w potrzebie, które ponownie zaufały człowiekowi, oraz miejsce edukacji i wypoczynku dla lokalnej społeczności prosi o wsparcie!


Jesteśmy niewielką lokalną organizacją pożytku publicznego założoną w lutym 2020 roku przez wieloletniego trenera jeździectwa i sportowca- Annę Pachlę. W pięknym Tenczynku pod Krakowem budujemy wyjątkowe miejsce na mapie małopolski! Radosny Tenczynek to spokojne miejsce przyjazne edukacji, rekreacji oraz przyjaźni zwierząt i ludzi. W naszej ostoi każdy może złapać oddech i poczuć radość obcowania ze zwierzętami, z których wiele uratowaliśmy przed cierpieniem.


Wszystko brzmi pięknie, więc gdzie leży problem?


Pod opieką mamy 30 koni i kucyków, chorych, starszych, uratowanych z ciężkich warunków lub przed okrutną śmiercią. Mało kto zdaje sobie sprawy ile codziennie zjadają konie. Do tego chore zwierzęta potrzebują specjalistycznych pasz, leków, opieki weterynarza. Z kolei zimą konie gorącokrwiste wymagają ocieplonych boksów, zimowych derek oraz bogatej paszy. W naszej ostoi opiekujemy się również kotami oraz kozami. Musimy stworzyć im godne warunki do życia - boksy, klatki, budy, kojce, dobrej jakości karmy i pasze, zapewnić bezpieczeństwo i zadbać o ich zdrowie.


Osób pracujących dla Fundacji jest niewiele. Wszyscy działamy nieodpłatnie i ofiarujemy swoją pracę, czas, wiedzę i umiejętności by zmieniać ten świat w lepsze miejsce dla ludzi i zwierząt. Wierząc, że to co robimy ma znaczenie. 

Codziennie bez względu na temperaturę i warunki pogodowe pracą własnych rąk dbamy o dobro naszych podopiecznych.

l01b217f4fdbf526.jpeg


f6baa1f73468a4c5.jpeg

Fundacja miała mieć zapewniony codzienny byt i na poziomie bieżących potrzeb być samowystarczalna. Przepis na sukces był prosty i uczciwy -zdrowe konie i kuce biorą udział w hipoterapii, lekcjach jazdy konnej i po prostu zarabiają na stare, niechciane i schorowane zwierzęta. Dodatkowo dzieląc się naszą wiedzą organizujemy pikniki rodzinne, imprezy urodzinowe dla dzieci oraz ferie i wakacje z kucykami.


Tak oto chcieliśmy pokazać światu, że da się utrzymywać zwierzęta, nie skazując ich na smutny koniec. Oczywiście robimy, co możemy, jednak ze względu na krótki sezon, zależny od warunków pogodowych oraz inflację galopującą w ostatnich latach sami nie damy rady.


Wyobraźcie sobie, że w Polsce jest mnóstwo koni, które całe życie służą człowiekowi. Gdy te konie zachorują, złapią ciężką kontuzję lub się zestarzeją, z dnia na dzień stają się bezużyteczne dla swoich właścicieli, którzy zamiast zapewnić im spokojną emeryturę decydują się sprzedać je handlarzom... a co się dzieje dalej, możecie sobie sami wyobrazić. Tak miało skończyć wielu z naszych podopiecznych, ale my na to nie pozwoliliśmy i otoczyliśmy ich opieką i miłością.


zff2f58f659ab2fe.jpegJeszcze przed założeniem Fundacji wykupywaliśmy konie, koty i psy, korzystając własnych środków i sieci kontaktówratując je przed cierpieniem lub śmiercią. Bywa tak, że udaje się odratować konika, który skazany był na rzeź, a dzięki pracy i zaangażowaniu naszych specjalistów wraca do sił i okazuje się wspaniałym przyjacielem, który cieszy nowy dom i nowego właściciela❤️.


Mamy nadzieję, że dzięki tej zrzutce dotrzemy do większej ilości ludzi, którzy nie pozwolą na cierpienie naszych zwierząt. Na miarę swoich możliwości pomóżcie nam zebrać fundusze na podstawowe potrzeby naszych koni - siano, paszę i niezbędne leki!


Nawet drobna, symboliczna wpłata jest ciegiełką, która przybliży nas do tego dnia!


Zapraszamy również do Tenczynka osoby chętnie do pomocy. Przyjmiemy datki rzeczowe - drewno konstrukcyjne, uwiązy dla koni, karabińczyki, zadaszenia, plandeki, siano, słomę, leki, materiały na dach, ocieplenie boksów, pomoc przy pracach porządkowych i budowaniu padoków - wystarczy dyspozycyjność, czas i chęci. Mile widziane są osoby chętne do pomocy przy opiece nad zwierzętami,pracach porządkowych, budowlanych. Przy okazji możecie poznać nas i naszych podopiecznych. I kto wie, dokąd doprowadzi Was ta przyjaźń...? ❤️


Z radością będziemy Was gościć w Tenczynku razem z naszymi zwierzętami, dla których dobra się przyczyniliście. Losy naszych zwierząt oraz naszą działalność możecie śledzić na FB, stronie internetowej- www.zmiloscidozwierzat.pl lub przyjeżdżając do naszej Ostoi- chętnie opowiemy Wam o tym co i w jakim celu robimy.


Numer konta to wpłat: 23 1600 1462 1893 6523 9000 0001

Tytuł przelewu: Cele statutowe

FUNDACJA Z MIŁOŚCI DO ZWIERZĄT

KRS 0000823326


c65a3881abb5983c.png 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 6

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Aktywne organizatora:
Inne
Siodłanie i przygotowanie do jazdy
Indywidualna lekcja na miejscu - poznasz zasady, dowiesz się dlaczego tak, przetrenujesz z nami wszystkie kroki.
500 zł

Kupione 1 z 10

Wpłaty 197

preloader

Komentarze 16

 
2500 znaków