id: gt7jxf

Wspierajmy tych, którzy pomagają innym i pokażmy, że dobro wraca! Dla lankijskiej rodziny, na kontynuację wymarzonych studiów

Wspierajmy tych, którzy pomagają innym i pokażmy, że dobro wraca! Dla lankijskiej rodziny, na kontynuację wymarzonych studiów

Nasi użytkownicy założyli 1 153 607 zrzutek i zebrali 1 198 574 937 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • Szanowni Zrzutkowicze!


  😊 W dniu dzisiejszym Kuma z żoną Dilsha zapłacili za najbliższy semestr studiów dla swojej córki 😊


  ♥️ ♥️ ♥️ Dziękujemy!!! To dzięki Waszej pomocy! ♥️ ♥️ ♥️


  ♥️ Zbieramy dalej - na kolejny semestr ♥️


  Ponadto okazało się, że cena za pierwszy semestr nieco spadła - do 160.000 rupii -

  ze względu na przedłużenie trybu zdalnego zajęć. To jednocześnie smutna wiadomość ale i dobra -

  bo na kolejny semestr mamy prawie 300 zł więcej.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W marcu 2020 roku świat zmienił się dla wielu z nas. Zmienił się również na Sri Lance. Zamknięto granice kraju, wprowadzono godzinę policyjną, ograniczono przemieszczanie się ludzi. Podyktowane to było względami bezpieczeństwa i rozszerzającą się pandemią, którą dzięki zastosowaniu tych środków udało się w znacznym stopniu wyhamować. Działo się to jednak kosztem wielu mieszkańców, zależnych min. od branży turystycznej, gastronomicznej i wielu innych.


Każdy, kto był na Sri Lance, wie, jak skromne jest życie w przeciętnej wiosce.


Kuma z żoną Dilsha prowadzą restaurację w miejscowości Tangalle na południu Sri Lanki. Są rodzicami czwórki dzieci w wieku od 6 do 22 lat. Restauracja dotąd pozwalała utrzymać całą rodzinę i nie tylko.


Kuma i jego żona to ludzie o wielkim sercu, dzielący się tym co mają z innymi. W tym trudnym czasie, w marcu, prowadzili akcję pomagania ludziom z okolicznych wiosek, przygotowywali dla nich paczki złożone z podstawowych artykułów żywnościowych, rozwożąc je własnym tuk-tukiem. Wiele dzieci dzięki ich pomocy nie szło spać głodnych.


Poruszyli również nasze serducha. Wówczas w gronie polskich znajomych wspieraliśmy ich inicjatywę a polska przyjaciółka Kumy zorganizowała zbiórkę, dzięki której udało się przygotować kilkaset paczek z żywnością.


Całą rodzinę poznaliśmy osobiście podczas ponaddwumiesięcznego pobytu w Tangalle - za sprawą pandemii znacznie dłuższego, niż to było zaplanowane. Również z nami dzielili się posiłkami w trakcie tamtejszego lockdownu, kiedy możliwości wyżywienia i zaopatrzenia były mocno ograniczone.


Od tego czasu upłynęło niemal 9 miesięcy. Mimo wielkich nadziei, jakie mieliśmy w marcu, sytuacja światowa nie poprawiła się. Granice Sri Lanki nadal pozostają zamknięte a liczba zachorowań w ostatnim czasie wzrosła. Sytuacja jest bardzo trudna.


W pierwszej połowie stycznia Kuma musi opłacić studia dla swojej córki - na kierunku informatyka. W obecnej chwili, bez wpływów z restauracji i po wyczerpaniu oszczędności, nie ma szans na zapłacenie raty za kolejny semestr (2 roku) studiów.


Wyobraźmy sobie, jak czuje się ta młoda dziewczyna wiedząc, że sytuacja finansowa rodziny przekreśla jej studia i przyszłość. Wyobraźmy sobie, jak czuje się tata, mówiąc swojej córce, że będzie musiała zrezygnować z uczelnianych przyjaciół, wykładów i przyszłości, o której marzyła.


Kuma pomagał uboższym od siebie, kiedy mógł sobie na to pozwolić, dzielił się z potrzebującymi i głodnymi. Teraz my pomóżmy Jemu i Jego córce.


Opłata za jeden semestr studiów wynosi 175.000 rupii lankijskich (ok. 3.400 zł) w przypadku wniesienia jej w terminie, tj. do 15 stycznia. Opóźnienie wpłaty sprawia, że jeszcze bardziej wzrasta, co z kolei oddala perspektywę kontynuowania studiów przez Nemindi.


Dla Kumy obecnie to niebagatelna kwota ale dla nas razem możliwa do osiągnięcia. Wpłata nawet najmniejszej sumy będzie bardzo pomocna i może przywróci uśmiech na buzi Nemindi.


W przypadku zebrania większych środków, niż wysokość opłaty za jeden semestr, zostną one przeznaczone także na kolejny.


Przyjaciel Kumy

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 49

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
25 zł
PA
Paweł
 
Dane ukryte
150 zł
DJ
Dariusz Jankowski
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
T&
Tania & Lukasz
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AG
Aga
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Dając studia dajemy szansę na lepszą przyszłość :)

  ukryta