id: gt7meg

Ogromny pożar gospodarstwa rolnego w Przeździecko-Mroczkach

Ogromny pożar gospodarstwa rolnego w Przeździecko-Mroczkach

Nasi użytkownicy założyli 1 178 446 zrzutek i zebrali 1 232 050 251 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Dnia 15 listopada 2022 r. doszło do ogromnego pożaru w naszym gospodarstwie. Pożar wyrządził ogromne straty materialne oraz fizyczne.


Nazywam się Maria Mioduszewska i wraz z moim mężem Sławomirem prowadzimy gospodarstwo rolne, zajmujemy się hodowlą zwierząt gospodarskich. Jesteśmy również rodzicami trójki dorosłych dzieci, które na co dzień studiują lub pracują w innym mieście.

 

Gospodarstwo jest naszym źródłem utrzymania, od wielu lat wraz z mężem wkładamy w nie ogrom pracy i energii. Bywały chwile, gdy było nam naprawdę ciężko, ale zawsze udawało nam się rozwiązać problem samodzielnie. Tym razem nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, sytuacja jest niezwykle ciężka. Dlatego też zdecydowaliśmy się wyjść z prośbą o wsparcie do ludzi o dobrych sercach i utworzyć zbiórkę.


Ogień wybuchł w chlewni, ale momentalnie rozprzestrzenił się na pozostałe budynki, niszcząc je. W naszym gospodarstwie żyło blisko 800 zwierząt hodowlanych. Część z nich nie przeżyła. Pozostałe żyją w trudnych warunkach.


Mój mąż został poważnie poparzony, kiedy próbował ratować zwierzęta i dobytek. Doznał oparzeń II i III stopnia, wskutek czego został przetransportowany do Centrum Leczenia Oparzeń. Minie jeszcze wiele czasu zanim zdrowie pozwoli mu wrócić do pracy przy gospodarstwie. Pomimo tych przeciwności mąż pragnie odbudować i wznowić hodowlę.


Z ogniem walczyło aż 16 zastępów straży pożarnej. Cała akcja ratunkowa trwała około 12 godzin. Ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie i mimo ogromu starań, szkody okazały się być olbrzymie w inwentarzu i zabudowaniach. Pożar zajął również znajdujące się w garażu maszyny rolnicze, między innymi kombajn zbożowy i agregat uprawowo-siewny.


Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na odbudowę gospodarstwa i odnowienie hodowli.

Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą pomoc, która pomoże nam stanąć na nogi i już teraz z całego serca wszystkim dziękujemy!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 193

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • AF
  Anna Frankowska

  Marysiu i Sławku całym sercem jestem z Wami!Nie traćcie nadzieii i wiary w lepsze jutro! Całuje❤️

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Wierzę, że wszystko będzie dobrze.

  2 000 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Ogromna tragedia dla rodziny.
  Życzę podniesienia się ze strat ;/.

  80 zł