id: gtp52w

Pomoc dla Danyla

Pomoc dla Danyla

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 786 zrzutek i zebrali 1 162 209 234 zł

A ty na co dziś zbierasz?
Zrzutka pod patronatem:

Opis zrzutki

Jestem Danylo Kozhushko. Jestem młodym chłopakiem, który zawsze marzył o wojsku. Gdy tylko skończyłem 18 lat w 2021 roku wstąpiłem do Zbrojnych Sił Ukrainy do 95 Desantowo-Szturmowej Brygady. Przeszedłem tam szkolenie przygotowawcze, który zakończyłem z wysokimi notami.

Byłem bardzo dobrym strzelcem i zostałem wybrany do służby w obronie ojczyzny na terenie konfliktu z Rosją jeszcze przed atakiem Rosji na Ukrainę 24 lutego 2022 roku.

Ukończyłem technikum w zawodzie mechanika, uwielbiałem remontować samochody i motocykle, lubiłem wędkować. W domu pomagam mamie i siostrze, ponieważ jestem jedynym mężczyzną w swojej rodzinie.


Będąc żołnierzem zostałem wysłany do obwodu Charkowskiego razem ze swoją grupą. Brałem tam udział w najgorętszych walkach. 10 kwietnia 2022 roku moje życie zmieniło się zupełnie. Można powiedzieć, że nieodwracalnie zakończyło się życie jakie znałem. W trakcie misji bojowej zostałem bardzo ciężko ranny i ledwo przeżyłem.


Straciłem połowę czaszki i jedno oko, nos, zęby, drugie oko zostało nieodwracalnie uszkodzone. Odżywiam się przez gastrostomię. Jestem w trakcie rekonstrukcji twarzy i układu ustno-nosowego, która prowadzona jest w Gliwicach.

Obecnie potrzebuję długotrwałej rehabilitacji fizycznej i psychologicznej, rekonstrukcji twarzy, pomocy w adaptacji do życia jako osoba niewidząca.


35KXLszzeo4x0LTW.jpg

Jestem osobą która nie poddaje się. Marzę o tym, że kiedyś będę widział na jedno oko, choć ta wizja jest coraz mniej realna.

Nie bacząc na takie doświadczenie w tak młodym wieku, zapisałem się na kurs języka polskiego oraz na wizytę do centrum dla osób niewidzących i chcę się nauczyć chodzić z białą laską. Chciałbym móc wykorzystywać swoje umiejętności manualne.

Bardzo chciałbym wrócić do normalności

beDVLIYvuaPUIcpV.jpg

Stowarzyszenie "Cała Naprzód" z Gliwic objęło mnie swoim wsparciem i pomagają mi uzbierać pieniądze potrzebne na moje leczenie. Wszystkie zebrane środki na tej zrzutce, także trafią na konto Stowarzyszenia, które będzie dbało o to, aby były wydawane zgodnie z ich przeznaczeniem.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 26

XM
Random
100 zł
KR
Krzysztof
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AZ
Andrzej Zwarycz
100 zł
PA
Przemek
100 zł
AK
Anita Kwiatkowska
20 zł
KS
Katarzyna Simonowicz
50 zł
S
Sławomir Kupczak
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • KS
  Katarzyna Simonowicz

  Życzę powrotu do pełni mocy!!
  Z miłością,
  Kasia

  50 zł