id: gub62a

Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery - pomóżcie nam przetrwać

Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery - pomóżcie nam przetrwać

Nasi użytkownicy założyli 957 427 zrzutek i zebrali 964 040 011 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności5

 • Podziękowania na Koniec Zrzutki!  I mała informacja techniczna:


  Przypominamy, że osoby które wsparły nas kwotą 50 zł i więcej otrzymały na swoje maile zaproszenia do Muzeum w postaci kodów do wykorzystania na stronie https://gikme.pl/bilety. Jeśli przegapiliście nadejście maila - poszukajcie go w skrzynce - szukając nadawcy [email protected] Kod należy użyć na stronie, by zamienić go na bilet i wybrać sobie konkretną porę odwiedzin.


  PS.

  Tak, jak wspominaliśmy wcześniej kody Rodzinne są dla rodzin 4-osobowych, jeśli Wasza jest większa - dajcie znać mailowo.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wrocławskie Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery to wyniki kilkunastoletniej pracy grupy fascynatów historii informatyki, starych komputerów, konsol gier i wszystkiego wartościowego z nimi związanego. Przez lata zbieraliśmy historyczne fanty i prowadziliśmy komputerowe wykopaliska, szukaliśmy i zbieraliśmy perełki z całego świata.


Dziesięć lat temu rozpoczęliśmy wyjazdy na różnorakie imprezy kulturalne, konwenty miłośników fantastyki, zloty fanów, gdzie społecznie organizowaliśmy naszą RetroGralnię. Przez kolejnych kilka lat odwiedziliśmy 50 takich miejsc. 


Następnie przyszedł czas na własne Muzeum, które po latach szukania miejsca, na które byłoby nas stać, jego ciężkim dla nas remoncie i miesiącach przygotowań wystawy udało nam się otworzyć we wrześniu 2017 roku. 


Od tego momentu bez przerwy jesteśmy dla Was otwarci utrzymując się tylko z biletów naszych gości. Naszym marzeniem było stworzenie miejsca, gdzie będziemy mogli pokazywać Wam kilkadziesiąt lat historii informatyki i gier oraz - co najważniejsze - dać Wam na żywo możliwość zabawy ze sprzętami i grami z tego okresu. Nasi goście byli dla nas zawsze najważniejsi, a my cieszyliśmy się z tego, jak ciepło reagujecie na miejsce, które stworzyliśmy.


Nie ukrywaliśmy, że poprzedni rok 2020 był dla nas ciężki, ale też za bardzo nie narzekaliśmy. Wykorzystywaliśmy wszelkie możliwości, żeby być nadal samowystarczalni, bo przecież nie tylko nam jest źle.


Niestety okazuje się, że kolejny rok 2021 może być równie zły, a tego możemy już nie przetrwać. W związku z tym, po dużym zastanowieniu, zwracamy się do Was z prośbą o pomoc. Bez niej bardzo możliwe, że w roku 2022 już nie będziecie mogli nas odwiedzić.


Skąd suma 50 000 zł?


Podczas 3 letniego funkcjonowania Muzeum nigdy nie prosiliśmy o wsparcie. Praktycznie wszystkie koszty, projekty i rozwój Muzeum realizowaliśmy ze środków pochodzących z biletów, którymi oszczędnie gospodarowaliśmy znając warunki funkcjonowania Muzeów w polskich realiach i zabezpieczając istnienie naszego projektu w razie jakichś problemów. Niestety - praktycznie rocznej przerwy w działalności - nie udało nam się przewidzieć.


W roku 2020 koszty stałe jakie musieliśmy ponieść podczas wymuszonego zamknięcia Muzeum wynosiły 40 000 zł (były to koszty związane z wynajmem lokalu i opłatami za media). W ciągu tych kilku miesięcy, w których udało się nam działać, musieliśmy robić to zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego, co zmniejszyło kilkukrotnie ilość gości, jakich mogliśmy przyjąć i wygenerowało kolejne koszty przy dostosowaniu wystawy do nowego sposobu działania.


Niestety - końca przestojów nie widzimy, a koniec oszczędności, jakie udało się poczynić Fundacji przez pierwsze trzy lata działania Muzeum już tak. Zebraną pomoc przeznaczymy na przewidywane koszty stałe działania w roku 2021. Suma ta nie pokryje ich w całości, ale wystarczy by Muzeum przetrwało kolejny ciężki rok.


Dziękujemy za tak duże wsparcie już od samego startu naszej zbiórki! ❤️🕹️💾


Dodaliśmy do niej możliwość wyboru formy podziękowania z naszej strony - zaproszenie do wizyty w naszym Muzeum, jak tylko wznowi ono działalność. Rzecz jasna nie ominie ono również osób, które wsparły nas nim możliwość wyboru takiej nagrody powstała.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 2 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę / ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Nieaktywne
Inne
Cegiełka z Wizytą w Muzeum

W ramach podziękowania zapraszamy do odwiedzin naszego Muzeum - jak tylko ponownie będziemy mogli wznowić działalność. Na adres email dostarczymy Ci kod umożlwiający zaplanowanie wizyty w wybranym przez Ciebie terminie!

50 zł

Kupione 119

Zakończona
Inne
Cegiełka z Wizytą Rodzinną w Muzeum

W ramach podziękowania zapraszamy do odwiedzin naszego Muzeum wraz całą rodziną - jak tylko ponownie będziemy mogli wznowić działalność. Na adres email dostarczymy Ci kod umożlwiający zaplanowanie wizyty w wybranym przez Ciebie terminie! Cegiełka ważna jest standardowo dla 2 dorosłych i 2 dzieci, jeśli masz większą rodzinę - poinformuj nas mailowo.

100 zł

Kupione 152

Zakończona

Wpłaty 588

 
Robikz
1 024 zł
GY
gynvael
1 000 zł
SW
Sebastian Wiesiolek
1 000 zł
ŁŁ
600 zł
MA
MaliszeJ
512 zł
PK
JestemKaspi
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
JK
Jakub Kańczugowski
500 zł
AG
Artur Górniak
Zobacz więcej

Komentarze 107

 
2500 znaków
 • AK
  Adam Kochanecki

  Swoją przygodę z elektroniczną rozrywką rozpocząłem od produktów firmy Atari. Dzięki Retrogralni mogłem dosłownie przenieść się w czasie. Kiedy będę we Wrocławiu muszę koniecznie odwiedzić Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery. Pozdrawiam całą ekipę!

  20 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Gorace pozdrowienia dla całej ekipy muzeum!

  50 zł
 • JK
  Jakub Kłodkowski

  Jak mogłem przegapić zrzutkę? Już się poprawiam :-)
  Trzeba w końcu ten Wrocław odwiedzić :-)

  ukryta
 • KD
  Karol Drzazga

  Siema😎 Chciałbym odwiedzić wasze muzeum jesienią i jeszcze dorzucę coś od siebie tak ,,symbolicznie’’.

  4 zł
 • EP
  Geniu

  Robicie dobrą robotę chłopaki!

  50 zł