id: gub62a

Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery - pomóżcie nam przetrwać

Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery - pomóżcie nam przetrwać

Aktualności3

 • i93699e50226b0a1.gif


  Ponowne otwarcie Muzeum - już w ten piątek!


  Do wszystkich osób, które wsparły nas kwotą 50 zł i więcej, rozesłaliśmy kody umożliwiające darmową wizytę u nas. Można je wykorzystać na stronie https://gikme.pl/bilety - gdzie można wybrać także datę odwiedzin. Kody mają bezterminową ważność, więc nie trzeba się spieszyć z ich realizacją.


  Sama zrzutka oczywiście nadal trwa - a kody dla nowych wspierających - będą wysyłane sukcesywnie raz na kilka dni.

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy! Zebraliśmy już ponad 80% zakładanej kwoty!


  Dzięki Wam nie patrzymy już z niepewnością w przyszłość. Mamy nadzieję, że przepisy pozwolą nam otworzyć się wkrótce po majówce. Także mamy nadzieję - do szybkiego zobaczenia!

  Czytaj więcej
 • Ponad 500 wspierających i ponad 70% naszego celu! Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie!

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wrocławskie Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery to wyniki kilkunastoletniej pracy grupy fascynatów historii informatyki, starych komputerów, konsol gier i wszystkiego wartościowego z nimi związanego. Przez lata zbieraliśmy historyczne fanty i prowadziliśmy komputerowe wykopaliska, szukaliśmy i zbieraliśmy perełki z całego świata.


Dziesięć lat temu rozpoczęliśmy wyjazdy na różnorakie imprezy kulturalne, konwenty miłośników fantastyki, zloty fanów, gdzie społecznie organizowaliśmy naszą RetroGralnię. Przez kolejnych kilka lat odwiedziliśmy 50 takich miejsc. 


Następnie przyszedł czas na własne Muzeum, które po latach szukania miejsca, na które byłoby nas stać, jego ciężkim dla nas remoncie i miesiącach przygotowań wystawy udało nam się otworzyć we wrześniu 2017 roku. 


Od tego momentu bez przerwy jesteśmy dla Was otwarci utrzymując się tylko z biletów naszych gości. Naszym marzeniem było stworzenie miejsca, gdzie będziemy mogli pokazywać Wam kilkadziesiąt lat historii informatyki i gier oraz - co najważniejsze - dać Wam na żywo możliwość zabawy ze sprzętami i grami z tego okresu. Nasi goście byli dla nas zawsze najważniejsi, a my cieszyliśmy się z tego, jak ciepło reagujecie na miejsce, które stworzyliśmy.


Nie ukrywaliśmy, że poprzedni rok 2020 był dla nas ciężki, ale też za bardzo nie narzekaliśmy. Wykorzystywaliśmy wszelkie możliwości, żeby być nadal samowystarczalni, bo przecież nie tylko nam jest źle.


Niestety okazuje się, że kolejny rok 2021 może być równie zły, a tego możemy już nie przetrwać. W związku z tym, po dużym zastanowieniu, zwracamy się do Was z prośbą o pomoc. Bez niej bardzo możliwe, że w roku 2022 już nie będziecie mogli nas odwiedzić.


Skąd suma 50 000 zł?


Podczas 3 letniego funkcjonowania Muzeum nigdy nie prosiliśmy o wsparcie. Praktycznie wszystkie koszty, projekty i rozwój Muzeum realizowaliśmy ze środków pochodzących z biletów, którymi oszczędnie gospodarowaliśmy znając warunki funkcjonowania Muzeów w polskich realiach i zabezpieczając istnienie naszego projektu w razie jakichś problemów. Niestety - praktycznie rocznej przerwy w działalności - nie udało nam się przewidzieć.


W roku 2020 koszty stałe jakie musieliśmy ponieść podczas wymuszonego zamknięcia Muzeum wynosiły 40 000 zł (były to koszty związane z wynajmem lokalu i opłatami za media). W ciągu tych kilku miesięcy, w których udało się nam działać, musieliśmy robić to zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego, co zmniejszyło kilkukrotnie ilość gości, jakich mogliśmy przyjąć i wygenerowało kolejne koszty przy dostosowaniu wystawy do nowego sposobu działania.


Niestety - końca przestojów nie widzimy, a koniec oszczędności, jakie udało się poczynić Fundacji przez pierwsze trzy lata działania Muzeum już tak. Zebraną pomoc przeznaczymy na przewidywane koszty stałe działania w roku 2021. Suma ta nie pokryje ich w całości, ale wystarczy by Muzeum przetrwało kolejny ciężki rok.


Dziękujemy za tak duże wsparcie już od samego startu naszej zbiórki! ❤️🕹️💾


Dodaliśmy do niej możliwość wyboru formy podziękowania z naszej strony - zaproszenie do wizyty w naszym Muzeum, jak tylko wznowi ono działalność. Rzecz jasna nie ominie ono również osób, które wsparły nas nim możliwość wyboru takiej nagrody powstała.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 567

 
Robikz
1 024 zł
 
gynvael
1 000 zł
SW
Sebastian Wiesiolek
1 000 zł
Ł
Łukasz Dzienisz
600 zł
M
MaliszeJ
512 zł
JK
Jakub Kańczugowski
500 zł
J
JestemKaspi
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
M
Muciak
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 102

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 50 zł i więcej
Cegiełka z Wizytą w Muzeum

W ramach podziękowania zapraszamy do odwiedzin naszego Muzeum - jak tylko ponownie będziemy mogli wznowić działalność. Na adres email dostarczymy Ci kod umożlwiający zaplanowanie wizyty w wybranym przez Ciebie terminie!

rozwiń

wybrano 111 razy

przewidywana dostawa: 1 maja, 2021

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Cegiełka z Wizytą Rodzinną w Muzeum

W ramach podziękowania zapraszamy do odwiedzin naszego Muzeum wraz całą rodziną - jak tylko ponownie będziemy mogli wznowić działalność. Na adres email dostarczymy Ci kod umożlwiający zaplanowanie wizyty w wybranym przez Ciebie terminie! Cegiełka ważna jest standardowo dla 2 dorosłych i 2 dzieci, jeśli masz większą rodzinę - poinformuj nas mailowo.

rozwiń

wybrano 147 razy

przewidywana dostawa: 1 maja, 2021

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

686 592 zrzutki

i zebrali

449 396 074 zł

A ty na co dziś zbierasz?