id: gufmtb

DOM dla młodzieży / LGBTQ+ friendly house for homeless youth in Poland

DOM dla młodzieży / LGBTQ+ friendly house for homeless youth in Poland

Nasi użytkownicy założyli 1 065 873 zrzutki i zebrali 1 160 425 486 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


Każdego dnia w Fundacji po DRUGIE rozładowuje się autobus z młodymi ludźmi (coraz częściej to 18, 20 latkowie), którzy są bezdomni. Część z nich może otrzymać pomoc i zakwaterowanie w mieszkaniach treningowych, które prowadzi nasza organizacja. Nie dla wszystkich starczy miejsca.


Ci, dla których jego zabraknie trafią do schronisk i noclegowni. Do miejsc, w których są wieloosobowe sale, brakuje intymności i prywatności. Bardzo trudno będzie im ruszyć z miejsca i zacząć pracować nad zmianą, gdy nie będą się czuć bezpiecznie, komfortowo, u siebie.


ONI POWINNI MIEĆ DOM.


Miejsce, w którym życzliwy dorosły towarzyszy im, podpowiada, ale również kontroluje.


Fundacja po DRUGIE, która jest jedyną organizacją w Polsce zajmującą się problemem bezdomności ludzi młodych, planuje uruchomienie kolejnych mieszkań dla młodzieży (oby udało się to zrobić jak najszybciej!).


Zgłasza się do nas przede wszystkim młodzież opuszczająca pieczę zastępczą (domy dziecka, rodziny zastępcze) i placówki resocjalizacyjne (młodzieżowe ośrodki wychowawcze, zakłady poprawcze), ale również młode osoby, które uciekają ze swojego środowiska rodzinnego z powodu występujących w nim problemów (przemoc, uzależnienia, zaburzenia zdrowia psychicznego). 


KAŻDEJ I KAŻDEMU chcemy zapewnić dobry start - bezpieczne miejsce i wsparcie w pokonywaniu trudności.


Prowadzimy w Warszawie mieszkania treningowe oraz mieszkanie interwencyjne dla osób LGBT+. Systematycznie staramy się robudowywać ich sieć. Młodzież, która trafia do naszych mieszkań, poza miejscem - własnym łóżkiem, szafą, łazienką - otrzymuje codzienne wsparcie opiekuna oraz możliwość korzystania z pomocy naszych specjalistów - prawnika, doradcy zawodowego, psychologa, terapeuty uzależnień. Staramy się wspólnie z uczestnikami tak zaplanować czas spędzany w mieszkaniach, by mogli zacząć samodzielne i odpowiedzialne, dorosłe życie.


W lipcu 2022 roku otworzyliśmy DOM DLA MŁODZIEŻY, w którym poza pokojem, łóżkiem i przestrzenią do codziennego życia, młodzież będzie objęta wsparciem opiekuna (psychologa, pedagoga, pracownika socjalnego) przez 24 godziny na dobę i 365 dni w roku.


Wierzymy, że w ten sposób będziemy mogli dotrzeć z pomocą do większej liczby młodzieży, jak również wspierać tych wszystkich, którzy nie radzą sobie w samodzielnym funkcjonowaniu w mieszkaniach treningowych.


UWAGA!!! Dom już mamy!!! Podpisaliśmy umowę najmu! Do domu wprowadzili się pierwsi mieszkańcy i mieszkanki. Za nami drobne remonty, urządzenie pokoi i doposażanie. Zależy nam na tworzeniu miejsca, gdzie młody człowiek może poczuć się bezpiecznie i gdzie małymi krokami pomożemy mu się usamodzielnić przy wsparciu specjalistów. Bardzo dużo pracy przed nami, ale z nadzieją patrzymy w przyszłość. KAŻDE WPŁACONE 10 ZŁOTYCH pozwala nam realizować ten ważny cel!

English below:

Everyday there is a bus that comes to our door with new faces - teenagers, late adolescents, that are already homeless. In the last year, challenging for us all, we were overwhelmed with new faces, especially seeing the struggle of LGBTQ+ community. Some of them we can help, give them access to our training apartments, but we don’t have space for all. 


The rest? They will have to go to night shelters, which are places without any privacy, there is no space for intimacy and also it’s not a safe space for non-cisgender people. Shelters don’t give a proper environment for growth, change, they won’t provide safe space or mental support. People that are seeking help with us, won’t find help there.


THEY SHOULD HAVE A HOME.


A place where they can find a friendly adult, who will keep them company, give advice, but also provide control. 


Foundation po DRUGIE is the only NGO in Poland that focuses on homelessness among young adults and is providing accommodation and support for them. 


People that come to us are usually kids that just left foster care or rehabilitation facilities, but also young people who escaped their homes and families due to problems like violence, addiction or mental health issues.

Our goal is to provide a good start for EVERyONE, a safe space where they can get support to overcome their struggles. 


In Warsaw we provide training and emergency accommodations for LGBTQ+ people. Besides their own bed, closet and bathroom, we offer them daily support of a guardian and possibility to contact with experts - a lawyer, a career counselor, a psychologist and  an addiction therapist. Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 394

preloader

Komentarze 12

 
2500 znaków