id: gv2ytr

Stwórzmy schronisko dla gadów w Wielkopolsce prowadzone przez Fundację Pokochaj Gada

Stwórzmy schronisko dla gadów w Wielkopolsce prowadzone przez Fundację Pokochaj Gada

5 945 zł 
z 10 000 zł
59%
65 dni do końca
116 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności6

 • 🐢🐍PRZEDSZKOLAKI Z PM 5 ODWIEDZIŁY KOLSKIE EGZOTARIUM

  W tym tygodniu wyremontowany już parter schroniska odwiedziły dzieci z Przedszkole Miejskie nr 5 im. Gromadki Misia Uszatka w Kole Edukacja w zakresie opieki nad zwierzętami powinna odbywać się od najwcześniejszych lat. Więcej można przeczytać poniżej w poście przedszkola. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję że takich spotkań będzie więcej.

  Niestety 😞 musieliśmy ograniczyć się tylko do parteru gdyż cały czas brakuje pełnej kwoty na wyposażenie i dokończenie prac remontowych piętra, a jak wiedzą osoby zajmujące się gadami wyposażenie takie jak chociażby terraria to spore pieniądze, nie licząc już rachunków za prąd jaki drożeje cały czas od początku roku. Energa niestety nie chce w żaden sposób nam pomóc, nawet nie mają pakietów dla schronisk. My jako Fundacja non profit możemy liczyć tylko na wasze wsparcie i pomoc. Jeżeli kochacie zwierzęta i chcecie nam pomóc w pełnym otwarciu schroniska prosimy osoby mogące pomóc o wpłatę na zrzutkę.


  A wiej o wizycie i zdjęcia zobaczycie na https://www.facebook.com/pokochajgada

  Czytaj więcej
 • WSZYSTKIE PODZIĘKOWANIA ZA PODAROWANY SPRZĘT ZNAJDZIECIE NA https://www.facebook.com/pokochajgada

  Czytaj więcej
 • Wycinek nagrania z MC Radio - tematem było stworzenie schroniska dla gadów przez naszą fundację.

  Fragment zaczyna się po 1 minucie i 47 sekundach.  Czytaj więcej
 • W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy wspaniałą darowiznę 3 terraria do naszego schroniska. Serdecznie dziękujemy, Pamiętajcie LICZY SIĘ KAŻDY GROSZ

  x3f2f37c5895e8d4.jpeg

  Czytaj więcej
 • Dziękujemy wszystkim dotychczasowym darczyńcom! Mamy nadzieję że wspólnie uda nam się stworzyć miejsce gdzie gady będą miały wspaniały dom z jakiego będzie można je adoptować, lub oddać.

  Czytaj więcej
 • ZOBACZ GADY JAKIE DZIĘKI NASZEJ FUNDACJI ZNALAZŁY NOWY DOM

  https://pokochajgada.pl/gady-adoptowane/

  Kilka adoptowanych żółwi:

  qaeb6054b0ef6670.jpeg

  c1f2c3e4b1b13e2f.jpeg


  PAMIĘTAJ! NIE KUPUJ! ADOPTUJ!

  WESPRZYJ BUDOWĘ SCHRONISKA DOWOLNĄ KWOTĄ, DZIĘKUJEMY!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Schronisko EGZOTARIUM dla gadów powstaje aby niechciane, chore i porzucone gady znalazły nowy dom. Miejsce, gdzie będą mogły żyć w odpowiednich warunkach i być traktowane z należnym im szacunkiem. Do EGZOTARIUM będzie można przynieść gada, ale można będzie też go adoptować. Lokal na schronisko otrzymaliśmy od burmistrza miasta Koła na bardzo atrakcyjnych warunkach, jednak potrzebujemy Waszego wsparcia na remont i wyposażenie pomieszczeń. Niestety jest to bardzo kosztowna inwestycja. Do zebrania mamy kwotę 30 tysięcy złotych na start. Wydaje się bardzo dużo ale niestety akwaria, terraria, filtry, system ochrony i inny potrzebny sprzęt to setki złotych. Wiedzą o tym doskonale osoby hodujące gady zawodowo, ale też osoby posiadające np. jednego żółwia, czy innego gada.


Kim jesteśmy i co jest naszym celem?


Fundacja Pokochaj Gada (organizacja non profit) powstała z myślą o hodowcach żółwi wodno-lądowych i innych gadów. Zajmujemy się edukacją w zakresie wyposażenia, opieki i żywienia gadów. Prowadzimy wiele akcji, m.in. dział pomocy schroniskom, dział adopcyjny, wirtualna mapa weterynarzy czy pomoc dla zoo w Polsce.


Jednym z naszych głównych celów statutowych jest stworzenie egzotarium na terenie miasta Koła. Miejsce to stałoby się schroniskiem dla gadów. Do tej pory udało nam się uzyskać od Burmistrza miasta Koła lokal na bardzo atrakcyjnych warunkach najmu. Stworzenie takiego azylu wiąże się z zakupem niezbędnego wyposażenia do trzymywania gadów w odpowiednich warunkach - akwaria, terraria, filtry, grzałki, żarówki itp.. Do tego dochodzą koszty wynajmu, opłaty za zużyte media, leczenie weterynaryjne podopiecznych oraz wydatki dodatkowe związane z działalnością na terenie całego kraju m.in. transport gadów.


Stań się członkiem naszej społeczności i razem z nami współtwórz azyl dla gadów. To właśnie dzięki Waszej pomocy jesteśmy w stanie stworzyć to schronisko! Zróbmy to razem! Zbudujmy miejsce, w którym gady oddane do adopcji będą mogły w godnych warunkach czekać na nowy dom i nowego opiekuna. Kto wie, może właśnie Ty nim zostaniesz? ❤️Na co przeznaczymy zebrane środki?


•     Remont lokalu, który stanie się tymczasowym azylem dla gadów oddanych do adopcji. Malowanie (piętro niestety wymaga generalnego remontu bo tapety położone na goły beton same odpadają), wymiana oświetlenia, naprawy instalacji wodno-kanalizacyjnej, oklejenie okien tak, aby schronisko stało się rozpoznawalne na terenie miasta Koła, dzięki czemu osoby przyjezdne będą mogły je łatwiej odnaleźć.

•     Chcemy, aby gady miały warunki wzorcowe, które będą przykładem dla osób odwiedzających schronisko, aby miały pojęcie jakie wyposażenie jest potrzebna dla adoptowanego gada. Przykładowy koszt wyposażenia oscyluje w granicach 2,000 - 2,500 tys. zł za jedną sztukę: akwarium 300l, szafka, dobry filtr, grzałka, oświetlenie. Do tego dochodzą terraria - terrarium w zależności od wielkości mieści się w granicy od 300 do 800 zł + koszt wyposażenia każdego z nich. Zbiorniki plastikowe będą przeznaczone dla zwierząt odbywających kwarantannę, jak również dla innych pozostałych gadów oddanych do adopcji.

•     Zabezpieczenie schroniska z uwagi na gady i drogi sprzęt to koszt rzędu 1000 - 1500 zł (alarm, kamery, czujniki zalania itp.).


Zdjęcia wnętrza w obecnym stanie:


h350d3689f0bd11f.jpeg

o0b47010fcae2343.jpeg


c8478187b5f9c382.jpeg


Jak wydać na zdjęciach powyżej parter wymaga tylko odmalowania i wymiany oświetlenia. Z piętrem jest trochę gorzej tapety same odchodzą od ścian i położone są na goły beton. Zdjęcia tego nie obrazują bo trzeba by było zobaczyć to z bliska.


r035df0554cd4a08.jpeg


bec40f6d72c4a853.jpeg


jee4a94b546bfc5e.jpeg


e25854b6f4d51e28.jpeg


Dlaczego gady?


Jest bardzo dużo organizacji zajmujących się psami, kotami i innymi większymi zwierzętami. Gady już bardzo popularne w Polsce są pomijane. Fundacji zajmujących się nimi jest bardzo mało, a schronisk jeszcze mniej. Gady borykają się z takimi samymi problemami jak inne zwierzęta. Często przetrzymywane w złych warunkach lub w niewiedzy jak powinny być trzymane i braku chęci jej zdobycia. Porzucane gdziekolwiek bo się znudziły, urosły czy były nietrafionym prezentem. Trafiają po prostu na śmietnik, na ulicę, lub wypuszczane są do środowiska i, wbrew temu co część ludzi myśli, nie jest to dla nich lepsze.


Główne cele Fundacji Pokochaj Gada

Celem statuowanym fundacji jest obrona praw zwierząt ze szczególnym uwzględnieniem gadów, w tym:

1.                 Niesienie pomocy chorym i niechcianym gadom.

2.                 Działalność adopcyjna gadów.

3.                 Działalność edukacyjna w zakresie odpowiedzialnej terrarystyki.

4.                 Organizowanie opieki weterynaryjnej dla gadów.

5.                 Zwalczanie przejawów znęcania się nad zwierzętami, a w szczególności nad gadami, także przez świadome złe warunki opieki i przetrzymywania gadów.

6.                 Propagowanie wolontariatu.

7.                 Stworzenie i prowadzenie schroniska dla porzuconych i niechcianych gadów.


 

Fundacja Pokochaj Gada jest fundacją non profit - działamy tylko dzięki Wam.


Zapraszamy po więcej informacji na stronę https://pokochajgada.pl


Wszelkie informacje na temat postępów w pracach wraz z kosztami potwierdzonymi dokumentami znaleźć będzie można na stronie https://pokochajgada.pl/schronisko
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 116

 
Dane ukryte
400 zł
AK
Ola
350 zł
AP
Agnieszka P
150 zł
DT
Piotr Tylka
140 zł
AM
Anna Malinowska
100 zł
PS
Paweł
100 zł
KJ
Katarzyna Jałocha
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
AZ
Anna Zadworna
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 15

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

754 748 zrzutek

i zebrali

546 321 422 zł

A ty na co dziś zbierasz?