id: gv9nuv

Odbudowa domu po pożarze

Odbudowa domu po pożarze

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
89 590 zł
z 250 000
35%
zakończona
11.01.2023r
626
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 978 895 zrzutek i zebrali 998 958 761 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

11 października 2022 r. spłonął dom mojej siostry Bożeny, do którego miała się lada dzień przeprowadzić z mężem Krzysztofem i dwiema córeczkami - 6-letnią Alicją i 4-letnią Milenką.


Budowa domu trwała 5 lat i kosztowała wiele wyrzeczeń. Krzysztof niemal wszystkie prace wykonywał sam, bo nie było ich stać na wynajęcie profesjonalnej ekipy. W wyposażeniu domu pomagali przyjaciele i znajomi, którzy podarowali im używane meble i sprzęty. Wszystko po to, aby mogli jak najszybciej w nim zamieszkać, bo dotychczas mieszkają u rodziców, we czwórkę w jednym pokoju. Nowy dom miał zapewnić obu córkom odpowiednie warunki do życia i nauki.


Krzysztof musiał zrezygnować ze stałej pracy, kiedy Milenka zachorowała. Ich młodsza córka urodziła się z zespołem Downa oraz wadą serca, a w wieku 3 lat zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną. W szpitalu spędziła z mamą 8 miesięcy. W tym czasie Krzysztof musiał opiekować się starszą córką. Ze względu na chorobę dziecka Bożena także nie mogła podjąć pracy. Milenka wymaga regularnej kontroli w szpitalu, cotygodniowych badań krwi oraz codziennej chemioterapii. 


Mimo tak wielu trudnych doświadczeń Bożena i Krzysztof nigdy się nie załamali, a dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół lada moment mieli spędzić pierwsze święta w nowym domu, o którym wszyscy marzyli. Pożar zniszczył ich radość i marzenia, ale nie zabił wiary w to, że uda im się wszystko odbudować i jeśli nie te, to na pewno któreś kolejne święta spędzą u siebie.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 626

AN
E.N.R.R.R.P.R.T.R.
300 zł
KL
KRZYSZTOF LEŚNIAK
200 zł
AS
Anna Salamon
100 zł
 
Dane ukryte
1 200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków