id: gv9nuv

Odbudowa domu po pożarze

Odbudowa domu po pożarze

Nasi użytkownicy założyli 1 177 932 zrzutki i zebrali 1 231 106 901 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

11 października 2022 r. spłonął dom mojej siostry Bożeny, do którego miała się lada dzień przeprowadzić z mężem Krzysztofem i dwiema córeczkami - 6-letnią Alicją i 4-letnią Milenką.


Budowa domu trwała 5 lat i kosztowała wiele wyrzeczeń. Krzysztof niemal wszystkie prace wykonywał sam, bo nie było ich stać na wynajęcie profesjonalnej ekipy. W wyposażeniu domu pomagali przyjaciele i znajomi, którzy podarowali im używane meble i sprzęty. Wszystko po to, aby mogli jak najszybciej w nim zamieszkać, bo dotychczas mieszkają u rodziców, we czwórkę w jednym pokoju. Nowy dom miał zapewnić obu córkom odpowiednie warunki do życia i nauki.


Krzysztof musiał zrezygnować ze stałej pracy, kiedy Milenka zachorowała. Ich młodsza córka urodziła się z zespołem Downa oraz wadą serca, a w wieku 3 lat zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną. W szpitalu spędziła z mamą 8 miesięcy. W tym czasie Krzysztof musiał opiekować się starszą córką. Ze względu na chorobę dziecka Bożena także nie mogła podjąć pracy. Milenka wymaga regularnej kontroli w szpitalu, cotygodniowych badań krwi oraz codziennej chemioterapii. 


Mimo tak wielu trudnych doświadczeń Bożena i Krzysztof nigdy się nie załamali, a dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół lada moment mieli spędzić pierwsze święta w nowym domu, o którym wszyscy marzyli. Pożar zniszczył ich radość i marzenia, ale nie zabił wiary w to, że uda im się wszystko odbudować i jeśli nie te, to na pewno któreś kolejne święta spędzą u siebie.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 626

preloader

Komentarze 5

 
2500 znaków