"Razem dla Pokoju" - wsparcie organizacji 24-godzinnego wydarzenia/koncertu 7-8 maja 2022 w Kościele Pokoju w Świdnicy
"Razem dla Pokoju" - wsparcie organizacji 24-godzinnego wydarzenia/koncertu 7-8 maja 2022 w Kościele Pokoju w Świdnicy
Nasi użytkownicy założyli 1 233 362 zrzutki i zebrali 1 370 022 154 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Aktualności1
-
Mamy to!
Dziękujemy za wszystkie wpłaty. Jesteśmy wzruszeni i pełni wdzięczności.
Zostały 3 dni do końca zbiórki i pozostawimy ją aktywną do końca miesiąca, można jeszcze wpłacać na ten cel. Wszystko, co uzbieramy powyżej deklarowanej kwoty, przeznaczymy na noclegi na naszych ukraińskich gości koncertowych.
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
Razem dla Pokoju - idea
W odpowiedzi na poczucie bezradności oraz sprzeciwu wobec wojny na Ukrainie, my, ludzie kultury postanowiliśmy oddolnie podjąć wyzwanie i zorganizować 24-godzinne wydarzenie/koncert „Razem dla Pokoju. Instytucje kultury wobec wojny”, które odbędzie się 7-8 maja 2022 w Kościele Pokoju w Świdnicy.
Wydarzenie/koncert „Razem dla Pokoju” to artystyczne czuwanie w intencji pokoju, medytacja wobec przemocy, artystyczna interwencja, krzyk szeptem, muzyczna manifestacja niezgody, protest wirtuozów, mur harmonii. Od 20.00 w sobotę 7 maja do 20.00 w niedzielę 8 maja 2022 bądźmy razem!
To misja, pospolite ruszenie, wspólna akcja, interwencja artystyczna ludzi z instytucji kultury z całej Polski
Ponadto spotkajmy się w gronie ludzi kultury, by być razem w Świdnicy podczas tego 24 godzinnego czuwania - dyrektorzy i pracownicy instytucji kultury, słuchacze, widzowie, ludzie, którym nie jest obojętna obecna sytuacja. Miejscem rozmów będzie Kawiarnia 7 Niebo (tuż przy Kościele Pokoju, na terenie enklawy).
Kto wystąpi?
Poprzez formularz zgłoszeniowy https://forms.gle/fEieDm2s6F2LRonx8 do 29 kwietnia 2022 zapraszamy artystów z Ukrainy, Białorusi, Polski i innych krajów: chóry, zespoły śpiewacze, orkiestry i zespoły kameralne, solistów, wirtuozów instrumentów, piosenkarzy, zespoły muzyczne, zespoły dziecięce, zespoły ludowe, aktorów, konferansjerów.
To także sprawdzian z wrażliwości i umiejętności dla animatorów, dyrektorów i instytucji kultury w Polsce. Dlaczego? Bo prosimy, by instytucje kultury oddelegowały artystę, zespół, chór, orkiestrę. Nie tylko tych działających w strukturach instytucji, ale także twórców ukraińskich czy białoruskich, którzy zostali zmuszeni do ucieczki przed wojną i nie mają ani środków, ani możliwości odbycia podróży do Świdnicy.
Na co zbieramy?
Koncert jest inicjatywą oddolną, realizowaną z potrzeby serca, i niezgodą na rosyjską agresję. Organizatorzy i artyści działają pro bono – bez wynagrodzenia. Ponieważ koncert trwa 24 godziny, a artyści przyjadą z różnych stron Polski, często bardzo odległych, chcemy przygotować na miejscu dla nich ciepły posiłek. Składy występujących są różne, bo zgłaszają się zarówno soliści, jak i kilkudziesięcioosobowe chóry. Szacujemy, że na scenie wystąpi ok. 270 osób.
Potrzebujemy min. 5.400 zł. Jeśli kwota zbiórki będzie wyższa, przeznaczymy ją na pokrycie kosztów noclegu dla artystów ukraińskich i białoruskich.
Miejsce – Kościół Pokoju
Wybór miejsca koncertu „Razem dla Pokoju” nie jest przypadkowy. Świdnicka świątynia jest miejscem wyjątkowym. Powstała w wyniku konfliktów religijnych w XVII-wiecznej Europie, a stała się symbolem pojednania.
Kościół Pokoju był wybudowany na mocy porozumień traktatu westfalskiego zawartego w 1648 i kończącego wojnę trzydziestoletnią, jest jednym z trzech Kościołów Pokoju (po obiektach w Jaworze i Głogowie). Budowa Kościołów Pokoju celowo została obwarowana dodatkowymi warunkami, które miały utrudnić ich budowę bądź w wypadku jej ukończenia spowodować krótkotrwałe użytkowanie świątyni. By zebrać fundusze na budowę świdniczanin Christian Czepko wyruszył w podróż po europejskich dworach protestanckich. W budowę zaangażowali się śląscy ewangelicy wszystkich stanów, od chłopów, poprzez mieszczaństwo, po szlachtę. Pierwsze nabożeństwo odprawiono tutaj już po 10 miesiącach od rozpoczęcia budowy. Mimo że kościół powstał w wyniku konfliktów religijnych, stanowi on symbol pojednania. W roku 1989 w kościele wspólnie o pokój modlili się premier Polski Tadeusz Mazowiecki i kanclerz Niemiec Helmut Kohl. W roku 2011 gościła w nim szwedzka para królewska Karol XVI Gustaw i królowa Sylwia. W roku 2014 w ekumenicznej modlitwie o pokój wzięły udział kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Polski Ewa Kopacz. We wrześniu 2016 w świdnickim kościele „Apel o Pokój” podpisali przedstawiciele wyznań chrześcijańskich, judaizmu, islamu oraz buddyzmu wraz z Dalajlamą XIV. W tym roku mija 370 lat od wybudowania Kościoła Pokoju.
Organizatorzy:
Świdnicki Ośrodek Kultury
Parafia Ewangelicko-Augsburska pw. św. Trójcy w Świdnicy
Inicjator i partner:
Zrzeszenie Animatorek i Animatorów FORUM KRAKÓW
Partnerzy:
Społeczna Rada Kultury Dolnego Śląska
Fundacja Dobrych Czasów
Patronat honorowy:
Prezydent Miasta Świdnica Beata Moskal-Słaniewska
Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski
Organizator zbiórki:
Fundacja Dobrych Czasów
Шановні колежанки та колеги, художники!
У відповідь на відчуття безсилля та з бажання висловитись проти війни в Україні ми, люди культури, вирішили організувати цілодобовий захід/концерт «Разом до миру».
Він відбудеться 7-8 травня 2022 року в Костелі Миру в Свідниці. Давайте будемо разом з 20.00
у суботу, 7 травня, до 20.00 у неділю, 8 травня!
Захід/концерт «Разом заради миру» – це мистецька зустріч заради миру, медитація проти насильства, мистецьке втручання, шепітний крик, музична демонстрація, віртуозний протест, стіна гармонії...
Звертаємося до вас, станьте співтворцями цієї зустрічі, плануйте та повідомляйте про свій приїзд до Свідниці!
Запрошуємо артистів з України, Білорусі, Польщі та інших країн: хори, співочі колективи, оркестри та камерні ансамблі, солістів, віртуозів інструментів, співаків, музичні колективи, дитячі колективи, фольклорні колективи, акторів, ведучих.
Організатори:
Свідницький культурний центр
Директор: Анна Рудницька, заступник директора: Божена Кузьма
Євангельсько-Аугсбурзька парафія вул. Трійці в Свідниці
о. Єпископ Вальдемар Питель, Божена Питель
Ініціатор і партнер:
Асоціація аніматорів ФОРУМ КРАКІВ
Президент: Анна Міхаляк-Павловська, Яцек Гральчик, Марек Штарк - члени правління
Партнер:
Громадська рада культури Нижньої Сілезії
Нас підтримують:
Посли та консули, Нижньосілезький воєвода, маршалок Нижньосілезького воєводства, президенти та мери міст Нижньої Сілезії, голови муніципалітетів Нижньої Сілезії, культурні установи з усієї Польщі, асоціації та неурядові організації, церкви та релігійні організацій, творці і політики і всі ті, хто піклується про мир у Європі та в світі.
посилання на підписку:
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Lokalizacja
Oferty/licytacje 4
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
50 zł
Kupione 16 z 100
100 zł
Kupione 14 z 60
20 zł
Kupione 8
200 zł
Kupione 5 z 20
Piękna inicjatywa! Działajcie! ❤️🇺🇦
Działamy