id: gvjsu5

Pomóż pokonać uzależnienie

Pomóż pokonać uzależnienie

Opis zrzutki

"Nasz syn kochał piłkę nożną, był najlepszym rozgrywającym w szkolnej drużynie. Na urodziny kupiliśmy mu konsolę z grą Fifa i dostępem do Internetu, który umożliwiał dodatkowo grę z innymi graczami w sieci. Wtedy był najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Dzisiaj, po dwóch latach od tamtych urodzin zmienił się nie do poznania. Jest blady, podkrążone oczy, nie mamy z nim normalnego kontaktu. Wielokrotnie w przypływie niekontrolowanej agresji obraził mnie i swoją mamę. Boimy się, że za kilka kolejnych lat może kogoś z nas uderzyć. Od dawna nie chce wychodzić na dwór, na orlik gdzie często z kolegami grywali w piłkę, twierdzi, że nikt już nie wychodzi ale przecież my widzimy, że jest inaczej. Coraz częściej dochodzi między mną a żoną do kłótni, to chyba efekt naszej bezradności i samotności z problemem, w którym nie tylko nie potrafimy odnaleźć winnego ale przede wszystkim nie wiemy co robić..."


W naszym stowarzyszeniu staramy się pomagać rodzicom w takich i podobnych problemach. Wśród takich działań są m.in. ojcowskie wyjazdy z dziećmi pod namioty, rodzinne wyjazdy, konferencje, szkolenia i warsztaty. Ostatnio rozpoczęliśmy cykl warsztatów skierowanych zarówno do samych ojców jak i małżeństw.

Od kilku lat obserwujemy problem uzależnień od Internetu i urządzeń elektronicznych.

Problem jest na tyle dotkliwy i poważny ponieważ przez nieograniczony niczym dostęp dotyka każdego już od najmłodszych lat.

Niestety coraz częściej różne fundacje a nawet politycy nawołują do poszerzenia działań pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży borykających się z poważnymi schorzeniami i dysfunkcjami. Coraz częściej dochodzi też do dramatów spowodowanych uzależnieniami czy krzywdą jaka dzieje się bardzo często w sieci.


Nadal zdecydowana większość rodziców nie przyjmuje do wiadomości, że skutkiem tych dramatów wśród dzieci i młodzieży są oni sami, brak wsparcia w rodzinie, w której opiekę i miłość przejmuje Internet i komputery a także anonimowi "przyjaciele" po drugiej stronie ekranu.

Toteż naszym celem jest mówić o tym problemie coraz głośniej. Chcemy organizować systematycznie takie warsztaty dla rodziców i dzieci. Chcemy zapraszać do współpracy wykształconych terapeutów z doświadczeniem. Już mamy w planach kolejny, wakacyjny wyjazd ojcowski, do którego chcemy zaprosić takiego specjalistę aby z nim przygotować ciekawe spotkanie połączone z zabawą i warsztatem dla dzieci. Wśród naszych coraz to nowych uczestników pojawiają się rodzice z bardzo poważnymi problemami u ich dzieci. Tym rodzinom chcemy pomóc, chcemy w przystępny i darmowy sposób zapewnić opiekę.

Jednak aby to mogło się stać potrzebna jest Wasza pomoc.


Każda złotówka przekazana na ten cel jest jednym krokiem ratunkowym dla jednego dziecka!


Obserwujcie nasze strony internetowe, gdzie systematycznie piszemy i mówimy o naszych planach ale także zdajemy relację ze zrealizowanych do tej pory działań.


KAŻDY KTO ZECHCE SKORZYSTAĆ Z NASZEJ POMOCY MOŻE NA NIĄ U NAS LICZYĆ.

POMOŻECIE?

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 13

JM
Justyna mazurek
50 zł
LO
Leszek Ochotny
200 zł
MB
Marcin Bednarz
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
TP
Ewa i Tomek
ukryta
OJ
Zatroskany
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Andrzej
200 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!