16 386 zł 
z 25 000
65%
8 dni do końca
32 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jesteśmy Zespołem tworzącym Fundację Edukacji Polonijnej. Działamy na rzecz edukacji dzieci Polonii i Polaków za granicą. Naszą misją jest promocja polskiej edukacji za granicą i udostępnianie narzędzi do nauki. Koordynujemy Polskie Szkoły Internetowe Libratus.


Co chcemy zrobić w ramach tego projektu dla małych Polaków za granicą?


Terapeutyczne audiobajki - które pomogą im zmierzyć się z problemami emigracji, różnic kulturowych, dwujęzyczności, rozłąką z bliskimi. Dzięki lubianej przez dzieci formie, którą jest bajka, będą one miały szansę dowiedzieć się, że język polski jest fajny i warto się go uczyć! Postawiliśmy na audiobooki, żeby bajki były dostępne nawet dla dzieci, które jeszcze nie czytają.


Karciana gra edukacyjna "Oś czasu" - która poprzez luźną formę nauczy nawet najmłodszych najważniejszych wydarzeń historycznych. Gry to coś, co dzieci lubią najbardziej! Kto nie chciałby się uczyć w szkole grając?! My pokazujemy, że jest to możliwe.


Fiszki pojęciowe z gramatyki i literatury - jak widzicie, stawiamy na naukę poprzez zabawę! Możecie powiedzieć, że takich materiałów jest mnóstwo, ale nie każdą rodzinę stać, żeby takie kupić. Dodamy więcej - w niektórych krajach Polacy mają trudności, żeby zamówić coś pocztą z Polski. Nasze materiały będą dostępne w wersji elektronicznej, więc dotrą do każdego zakątka świata!Zdobywanie wiedzy przez dziecko to jeden z najważniejszych elementów wychowania. Coraz częściej rodzice przykładają  wagę do tego, aby ich dziecko uczyło się jak najlepiej, miało jak najlepsze możliwości rozwoju, a także aby ich dzieci zdobywały doświadczenie pomocne w późniejszym procesie pozyskania pracy. 


Z roku na rok coraz więcej rodzin emigruje z Polski w poszukiwaniu lepszego życia. Nie zawsze jest to łatwe dla ich pociech. Gdyż akceptacja w nowym środowisku może być trudna. Fundacja Edukacji Polonijnej pomaga takim rodzinom. U nas zawsze mogą szukać wsparcia w zakresie polskiej edukacji.


Widzimy, jak ważną kwestią jest nauka języka polskiego wśród dzieci polonijnych. Skąd to wiemy? Co roku docieramy z naszymi projektami do tysięcy polskich dzieci za granicą - a to zaledwie ułamek potrzebujących. Dobrze poprowadzone dzieci same chcą się uczyć, żeby móc porozumiewać się rodziną i kolegami, którzy mieszkają w Polsce. Dlaczego o tym mówimy? Ponieważ jako Fundacja chcemy stworzyć cykl terapeutycznych audiobajek, które pomogą dzieciom polonijnym w akceptacji nowej rzeczywistości, poznania nowych kolegów i wesprą ich w pielęgnowaniu języka polskiego. Czy to tyle? Oczywiście, że nie! Chcemy także przygotować grę karcianą do nauki historii oraz fiszki pojęciowe z gramatyki i literatury - nauka przez zabawę to nasze motto.Poznajmy się bliżej

 

Fundacja Edukacji Polonijnej powstała z inicjatywy szkół oraz organizacji polonijnych, jako odpowiedź na rosnącą liczbę polskich dzieci wychowujących się poza ojczyzną. W szczególności skupiamy się na wspieraniu działań, mających na celu wypracowanie korzystnych zmian prawnych, ułatwiających polonijnym dzieciom dostęp do nauki w polskim systemie nauczania.

Udzielamy informacji na temat możliwych form edukacji dla dzieci Polaków przebywających na emigracji. Promujemy używanie języka ojczystego wśród polskiej społeczności za granicą. Dążymy do tego, by polskie dzieci przebywające za granicą mogły uczyć się w swoim ojczystym języku.Czego potrzebują dzieci dzisiejszej Polonii?


Z roku na rok Polacy mieszkający za granicą mierzą się z coraz większą trudnością w kwestii nauki języka polskiego swoich dzieci. Może się to wydawać dziwne, prawda? Przecież mają coraz lepszy dostęp do różnych projektów, do książek i filmów po polsku. Ale mimo to dzieci nie chcą się uczyć języka ojczystego? Dlaczego? Dlatego że nie rozumieją potrzeby tej nauki! Przecież w szkole, w sklepach, na placach zabaw rozmawiają w innym języku. Rodzice rozmawiają ze sobą po polsku, więc ich dzieci rozumieją podstawy, ale z każdym pokoleniem ich znajomość języka jest coraz gorsza. A po co im język polski, skoro nie potrzebują go na co dzień - możecie zapytać. Odpowiedzi jest tak wiele, że nie wiemy od czego zacząć, ale skupimy się na kilku najważniejszych zaletach:


  • Dziadkowie tych dzieci nie zawsze znają język, którym się posługują. Przez to cierpią ich relacje. A przecież każdy z nas wie, ile radości przynoszą spotkania z kochanymi dziadkami!
  • Niewiele krajów oferuje wyższą edukację za darmo i to na bardzo dobrym poziomie! Dzieci Polonii i Polaków za granicą też mają prawo przyjechać na studia do Polski, ale muszą znać język ojczysty!
  • Dwujęzyczność to ogromna zaleta w wielu obszarach i otwarte drzwi do wielu ścieżek kariery. O zaletach dwujęzyczności można mówić godzinami!


Wszystkie nasze materiały będą dostępne dla każdego za darmo!


Potrzebujemy tylko i aż 25 tys. zł, dzięki którym powstaną materiały edukacyjne, z których skorzystają tysiące dzieci polonijnych! Dla Ciebie to tylko 5-10 zł, a dla nas to budowanie przyszłości młodych Polaków! 


Materiały edukacyjne, które powstaną w ramach tego projektu, mogą pomóc ponad 5 tys. dzieci polonijnych z różnych stron świata! Gdy podzielimy koszt 25 tys. zł przez 5 tys. dzieci, to wyjdzie nam tylko 5 zł na dziecko! A każde z nich dostanie cały pakiet materiałów do nauki - audiobajki, edukacyjną grę karcianą i fiszki. Co więcej, będą one aktualne jeszcze przez co najmniej 10 lat! Pomyślcie tylko, ile korzyści może przynieść ten projekt przez 10 lat! Ile dzieci polubi naukę polskiego, a dzięki temu będzie miało możliwość wrócić do Polski na studia! A to wszystko dzięki Wam <3Statut Fundacji Edukacji Polonijnej

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 5

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Wpłaty 32

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

895 294 zrzutki

i zebrali

840 335 472 zł

A ty na co dziś zbierasz?