id: gw7pyk

Paweł Jasik - Wolontariat w Nepalu

Paweł Jasik - Wolontariat w Nepalu

691 zł 
z 2 000
34%
zakończona
10.07.2018r
13
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 913 824 zrzutki i zebrali 877 468 733 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć! W te wakacje jadę na wolontariat do Nepalu, Azja z Volunteering Service Organisation bo wierze że skoordynowane akcje mają potencjał żeby odmienić ludzkie życie!

Hej! Chcę podziękować każdemu z osobna za poświęcenie czasu na wejście w moją Zrzutkę i dorzucenie paru złotych! Jeśli dalej masz wolne trzy minuty, przeczytaj poniższy opis wyjaśniającą moją motywacje i cel tej przyszłej wyprawy!

Motywacja: Nazywam się Paweł i jestem studentem ostatniego roku na Uniwersytecie Strathclyde w Glasgow i studiuję Międzynarodowy Biznes z Finansami. Przez całe moje życie, a zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku lat, zwracałem uwagę na to że często zatracam się w pośpiech codziennego życia, skupiając się wyłącznie na tym co muszę zrobić aby "odnieść sukces" w swoim życiu. Uważam, że ten coraz szybszy styl życia związany z naturą dwudziestego pierwszego wieku coraz rzadziej pozwala nam na skupienie się na drugim człowieku, a w szczególności na kimś kto jest w dużo gorszej sytuacji niż my sami lub na kimś kogo nawet nie znamy osobiście. Te spostrzeżenia dopadają mnie coraz częściej i choć wiem że indywidualnie nie zmienię świata chcę swoją działalnością dodać "cegiełkę" do fundamentów postawionych przez VSO w ciągu ostatnich sześćdziesięciu lat. W tym celu wraz z innymi woluntariuszami jadę do Nepalu między 15 lipca a 30 września 2018 roku żeby wziąć udział w Lamjung II Education program który ma na celu poszerzenie dostępu do edukacji wśród dzieci.

Cel: Liczba osób które nie kończą podstawowej edukacji w Nepalu pozostaje wysoka. Według UNESCO (2016) tylko 75% dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole podstawowej, kończą ósmą klasę. Dziewczęta w szczególności napotykają wiele przeszkód na drodze do ukończenia szkoły, gdyż czynniki ekonomiczne i tradycja by wyjść za mąż wcześnie, zmuszają wiele z nich do wcześniejszego zakończenia nauki. Chłopcy średnio spędzają dwa razy więcej czasu w szkole niż dziewczęta. VSO stara się polepszyć tę sytuację. Na przestrzeni ostatnich 5 lat VSO Nepal’s Inclusive Education (IE) Program dotarł do 9 912 chłopców i dziewcząt którzy wcześniej byli pozbawieni dostępu do odpowiedniej edukacji. W ramach projektu "The Sisters for Sisters" (SfS) Education pod IE VSO dotarło również do 7 429 zmarginalizowanych dziewcząt, poprawiając ich pewność siebie i poczucie własnej wartości oraz zwiększając ilość dziewcząt kończących szkolę podstawową z 52,50% na 74,63%. Co więcej spośród 36 szkół, otrzymujących wsparcie z tytułu IE, 25 wykazało postępy w stosowaniu nauczania przyjaznych dzieciom i uwzględniających kwestie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.vsointernational.org/fighting-poverty/where-we-fight-poverty/nepal

Zrzutka: Ta zbiórki pieniędzy jest częścią mojego programu. Zebrane darowizny stanowią dodatkowy strumień dochodów dla fundacji pokrywając około 10% wydatków różnych projektów VSO

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 13

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!