id: gw7pyk

Paweł Jasik - Wolontariat w Nepalu

Paweł Jasik - Wolontariat w Nepalu

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 145 391 zrzutek i zebrali 1 192 123 484 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Cześć! W te wakacje jadę na wolontariat do Nepalu, Azja z Volunteering Service Organisation bo wierze że skoordynowane akcje mają potencjał żeby odmienić ludzkie życie!

Hej! Chcę podziękować każdemu z osobna za poświęcenie czasu na wejście w moją Zrzutkę i dorzucenie paru złotych! Jeśli dalej masz wolne trzy minuty, przeczytaj poniższy opis wyjaśniającą moją motywacje i cel tej przyszłej wyprawy!

Motywacja: Nazywam się Paweł i jestem studentem ostatniego roku na Uniwersytecie Strathclyde w Glasgow i studiuję Międzynarodowy Biznes z Finansami. Przez całe moje życie, a zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku lat, zwracałem uwagę na to że często zatracam się w pośpiech codziennego życia, skupiając się wyłącznie na tym co muszę zrobić aby "odnieść sukces" w swoim życiu. Uważam, że ten coraz szybszy styl życia związany z naturą dwudziestego pierwszego wieku coraz rzadziej pozwala nam na skupienie się na drugim człowieku, a w szczególności na kimś kto jest w dużo gorszej sytuacji niż my sami lub na kimś kogo nawet nie znamy osobiście. Te spostrzeżenia dopadają mnie coraz częściej i choć wiem że indywidualnie nie zmienię świata chcę swoją działalnością dodać "cegiełkę" do fundamentów postawionych przez VSO w ciągu ostatnich sześćdziesięciu lat. W tym celu wraz z innymi woluntariuszami jadę do Nepalu między 15 lipca a 30 września 2018 roku żeby wziąć udział w Lamjung II Education program który ma na celu poszerzenie dostępu do edukacji wśród dzieci.

Cel: Liczba osób które nie kończą podstawowej edukacji w Nepalu pozostaje wysoka. Według UNESCO (2016) tylko 75% dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole podstawowej, kończą ósmą klasę. Dziewczęta w szczególności napotykają wiele przeszkód na drodze do ukończenia szkoły, gdyż czynniki ekonomiczne i tradycja by wyjść za mąż wcześnie, zmuszają wiele z nich do wcześniejszego zakończenia nauki. Chłopcy średnio spędzają dwa razy więcej czasu w szkole niż dziewczęta. VSO stara się polepszyć tę sytuację. Na przestrzeni ostatnich 5 lat VSO Nepal’s Inclusive Education (IE) Program dotarł do 9 912 chłopców i dziewcząt którzy wcześniej byli pozbawieni dostępu do odpowiedniej edukacji. W ramach projektu "The Sisters for Sisters" (SfS) Education pod IE VSO dotarło również do 7 429 zmarginalizowanych dziewcząt, poprawiając ich pewność siebie i poczucie własnej wartości oraz zwiększając ilość dziewcząt kończących szkolę podstawową z 52,50% na 74,63%. Co więcej spośród 36 szkół, otrzymujących wsparcie z tytułu IE, 25 wykazało postępy w stosowaniu nauczania przyjaznych dzieciom i uwzględniających kwestie. Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.vsointernational.org/fighting-poverty/where-we-fight-poverty/nepal

Zrzutka: Ta zbiórki pieniędzy jest częścią mojego programu. Zebrane darowizny stanowią dodatkowy strumień dochodów dla fundacji pokrywając około 10% wydatków różnych projektów VSO

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 13

KJ
Karol Jasik
300 zł
JM
Joanna Malcharczyk
100 zł
KP
Kamil
50 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
AS
Asia&Dawid
50 zł
PM
Patrycja Malcharczyk
25 zł
Filip Łuszczyński
25 zł
MS
Monika Sopala
25 zł
IG
Iza Gargasz
25 zł
IK
Iwona K
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!