id: gwn4gx

Pomóżmy rodzinie Justyny i Piotra odbudować gospodarstwo po pożarze

Pomóżmy rodzinie Justyny i Piotra odbudować gospodarstwo po pożarze

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
181 085 zł 
z 180 000
100%
zakończona
12.11.2019r
1644
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 959 547 zrzutek i zebrali 967 611 947 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Kochani, to co się dzieje z naszą zrzutką pozwala mieć nadzieję, że Justyna i Piotr z dzieciakami odbudują to co stracili w pożarze. Poniżej przekazuję Wam wiadomość prosto od Piotra: Cześć. Minęły już prawie 2 tygodnie od pożaru. Dziękujemy za Waszą obecność w każdym wymiarze. Dzięki Wam nie mieliśmy czasu na załamanie i poddanie się. To co siedzi w głowie, prędko nie minie, a może i wcale, ale obecność ludzi wokół nas wprowadza w nasze życie normalność. Szykujemy się do odbudowy. Obecnie czekamy na wizytę Nadzoru Budowlanego. Po niej będziemy wiedzieć, jakie kroki możemy podjąć. Chcemy jak najszybciej zacząć odbudowę, żeby zdążyć przed mrozami-wiadomo, beton nie lubi zimna. Życzliwi hodowcy oferują nam podzielenie się swoimi zwierzętami. To też nas mobilizuje do działania. W końcu, chcemy jak najszybciej ruszyć z produkcją sera. To co od czterech lat budujemy od zera- straciliśmy w kilka chwil. Zostały mury, zdobyta wiedza i zamiłowanie . Teraz Wy dokładacie do tego swoją cegiełkę czyniąc z tego miejsca ,,POMNIK LUDZI NIOSĄCYCH DOBRO''. Dziękuję, Piotrek
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W nocy z 9 na 10 października 2019r. wybuchł pożar w wyniku którego spłonął budynek wraz ze znajdującymi się w środku zwierzętami. Cudem udało się uratować dom. Rodzina przeżyła, ale utracili swoje główne źródło utrzymania i znaczną część dobytku.

Justyna i Piotr po ślubie zamieszkali w Olsztynie. Niedługo urodził im się Franek. Czuli jednak, że tak duże miasto nie może być ich miejscem na ziemi. Piotr widział przyszłość w prowadzeniu gospodarstwa, Justyna, z początku niechętna, zaczęła coraz śmielej wyobrażać sobie swoje życie na wsi.

Oglądali różne nieruchomości, ale dopiero po przyjeździe do Rzepisk, położonych kilka kilometrów od Augustowa, poczuli szybsze bicie serca. W 2016 roku postawili wszystko na jedną kartę. Zainwestowali wszystkie swoje oszczędności, pożyczyli pieniądze gdzie mogli i kupili stare gospodarstwo.

DROGA DO SPEŁNIENIA MARZEŃ

PocząTKI

Piotr kilkanaście miesięcy remontował dom. Wciąż jednak brakowało środków (Justyna była w drugiej ciąży), brakowało na elewację i wykończenie. Skorupowie nie chcieli już dłużej czekać i wprowadzili się do wpół-wyremontowanego domu. W tym czasie urodził się drugi z synów - Antek. Narodziły się również nowe marzenia Piotra - o ekologicznym gospodarstwie, którego produkty służyć będą innym.

Skorupowie kupili kury i kozy. Piotr przy ogromnym wsparciu Justyny zrobił kolejny ważny krok, ukończył profesjonalny kurs serowarski i zaczął robić przepyszne kozie sery. Miał już w Augustowie swoich stałych klientów. Urodził się trzeci syn, Janek... Piotr sporo pracował nad serami, dużo testował, poszerzył gamę swoich wyrobów o nowe typy serów. Codziennie sam doglądał zwierząt, widział realne szanse na powiększenie gospodarstwa. – Wielkie plany dla wielkiej rodziny - mówili ich znajomi.

PożaR 10.10.2019

Zniszczone gospodarstwo

Piotra i Justyny

Sąsiadom zawdzięczają życie

W nocy do Skorupów przybiegli sąsiedzi. Obudzili ich krzykami i waleniem w drzwi –

Zawdzięczamy im życie. Spaliśmy, nic nie słyszeliśmy - mówi ze łzami w oczach Justyna. – Po wyjrzeniu przez okno widać było tylko ścianę ognia, dachówki na domu zaczęły już strzelać z gorąca… Byliśmy w szoku. Ubraliśmy dzieci, spakowaliśmy kilka rzeczy i wybiegliśmy z domu - wspomina Justyna.

Piotr przeżywa w środku. Więcej milczy i zabiera się do pracy. Trzeba odszukać pod resztkami konstrukcji martwe zwierzęta, sprzątnąć słomę, obejście.

...trudno myśleć nam o dalekosiężnych planach. Nie wiemy z czego będziemy żyć. Mamy jedną pensję, dzieciaki do wykarmienia, zimę za pasem i kredyt do spłacenia. Teraz skupiamy się na chwili obecnej i perspektywie najbliższych tygodni.

Sekret najlepszych serów - naturalne mleko

Żadna z kóz nie przeżyła pożaru

Ich Synowie również bardzo przeżyli pożar. Niespełna 6-letni Franek odliczał sekundy do przyjazdu straży pożarnej i błagał, żeby dzwonić ponownie, bo za długo nie przyjeżdżają (mimo, że straż była po 15 minutach). 2,5- letni Antek dużo płakał, a kolejnego dnia po pożarze chodził i powtarzał smutno:

„Nie ma domu zwierzątek, nie ma zwierzątek…”

Roczny Janek potrzebuje znacznie więcej tulenia i częściej wybucha płaczem. Justyna i Piotr tulą ile mogą-dzieci i siebie, tłumaczą chłopakom, że odbudują „domek dla zwierzątek” i przyprowadzą ich jeszcze więcej, ale tak naprawdę nie wiedzą jeszcze co zrobią, bo na ich koncie bankowym są niemal pustki...

pogorzelisko

W pożarze spłonęły zwierzęta: kozy, gęsi, kury, króliki i cielak, w sumie ponad 200 zwierząt. Wraz z budynkiem stracili też roczny zapas siana i słomy. Gospodarstwo nie było ubezpieczone.

Na początek potrzebują zapłacić za utylizację martwych zwierząt. Potem jakoś uprzątnąć pogorzelisko i przeżyć zimę.

Chcemy pomóc im do wiosny odbudować gospodarstwo i rozpocząć wszystko od nowa. Mówią, że nie chcą rezygnować z marzeń, ale na razie nie zostało im nic poza nimi.

Pomóżmy Piotrkowi i Justynie zbudować nowy "dom dla zwierzątek" i odzyskać utracone szczęście i spokój.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1644

 
Dane ukryte
10 000 zł
 
Dane ukryte
5 005 zł
GP
Grzegorz Prusinowski
2 500 zł
ŁJ
Łukasz Jaśkiewicz
2 400 zł
AP
Artur Płoński
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
2 000 zł
EP
Eciu Peciu
WK
Wojciech Kołakowsk
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 106

 
2500 znaków