Opis zrzutki

Koleżanki i koledzy,

nie minął rok od ostatniej Manify, na której wspólnie szłyśmy i szliśmy, mówiąc o solidarności wszystkich kobiecych walk. Kontekst społeczny i polityczny nie był zbyt ciekawy, ale żadne z nas nie przypuszczało wtedy, co jeszcze nas czeka…

Nasza walka o prawa kobiet trwa, tak jak trwała do tej pory. Nie wierzymy, że klamka zapadła, dlatego nieprzerwanie będziemy stawać w obronie naszego prawa do wolnego wyboru, a Wy z nami!

Ten rok jest dla nas wszystkich trudny. Pandemia, recesja, strach i równoległe niepokoje społeczne na całym świecie, fale protestów i zamieszek, które nie ominęły naszego podwórka.  W świetle obostrzeń pandemicznych, wszelkie nasze legalne działania w przestrzeni publicznej próbuje się kryminalizować, a na niektóre niestety nie ma przestrzeni – niestety nie możemy zorganizować dorocznego benefitu, który był już naszą łódzką tradycją. Ponadto jesienne działania strajkowe, oraz aktywności Manify, jak choćby Różowa Skrzyneczka, pochłonęły nasze kolektywne oszczędności.

Dlatego po raz pierwszy zwracamy się do Was o tej porze nie z zaproszeniem na tańce i Konkurs w którym nie da się przegrać, ale z prośbą o wsparcie zbiórki internetowej, dzięki której zbierzemy fundusze na dalszą działalność. A nasze potrzeby są skromne – wierzymy w samoorganizację i oddolne finansowanie, ale wierzymy też, że osoby zewnętrznych dostawców/czyń usług, takich jak np. dobre nagłośnienie, powinny otrzymać należną zapłatę za swą pracę. Nie wydajemy pieniędzy na nic innego, niż technikę, realizację towarzyszących wydarzeń kulturalnych i społecznych (materiały, zwroty kosztów dojazdu), banery / patyczaki / druki oraz promocję online. Stąd wypadkowa, realna kwota 2500 zł, o które Was serdecznie prosimy.

W zamian obiecujemy, że konkurs z fantami i tańce odbędą się w pierwszym możliwym terminie!

Oraz, że jeszcze zatańczymy na grobie patriarchatu!

Dziękujemy za zrozumienie, wsparcie i obecność na Łódzkiej Manifie 20.21, która odbędzie się już na początku marca! Więcej informacji niebawem!


Kolektyw Łódzka Manifa

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 22

K
kara&pax
300 zł
A
Agata
200 zł
F
Flo.
100 zł
Kasper Ługowski
70 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MB
Maja Buk
50 zł
Z
Zuzia
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
K
k.c
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  •  
    Użytkownik anonimowy

    Na dobry początek! Do zobaczenia na Manifie!

    50 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

677 208 zrzutek

i zebrali

437 856 359 zł

A ty na co dziś zbierasz?